אתר קורסים / אמנות ויצירה / קורס צורפות
קורס צורפות מקנה מיומנות במלאכת העיבוד של מתכות אצילות לתכשיטים, ושיבוצן באבנים יקרות. זוהי אומנות עתיקה ומסורתית מצד אחד, אך מאידך טכניקות חדשות ומגמות עיצוביות מודרניות מותירים אותה גם היום עדכנית ורלוונטית כבימי עבר. עיצובם של תכשיטים וכלי מתכת מושפע מכל תחומי האמנות העכשווית, וענף הצורפות מפותח מאוד בארץ, תוך שהוא מושפע ממסורות אשר הביאו איתם מהגרים מארצות שונות עם עלייתם ארצה. ציור לא ניתן למחוק וליצור מחדש בהתאם למגמה העדכנית, אך תכשיט שנראה לבעליו כבלוי או מיושן ניתן תמיד להתכה, ויצירה מחודשת של עדי חדש ואופנתי יותר מחומרי הגלם המקוריים.
תכשיטים מלווים את האדם בכל התרבויות כמעט, ועיבוד מתכות יקרות מתועד עוד בימי מצרים העתיקה, לפני כמעט 5000 שנה. כבר אז שימשו כסמל מעמדי ראשון במעלה, והעידו על מעמד, כוח והון. מאז לא פחת הביקוש אלא רק עלה ופרח; הדרכים להפקת וכריית מתכות אצילות ואבנים יקרות השתכללו והלכו, וכמובן שמעגל הצרכנים רק הולך וגדל. אם בעבר הקדום היו תכשיטים ממתכות יקרות ואבני חן תענוג השמור רק לנכבדים ולעשירים ביותר, הרי שברבות השנים הפכו זמינים לקהלים גדולים יותר ויותר, וכיום אין כמעט מי שאינו עונד תכשיט כלשהו, אפילו אם תהיה זו רק טבעת נישואין פשוטה.
 
אם ניקח בחשבון שמתכות ואבנים יקרות לעולם לא יושלכו, אלא יותכו מחדש וישמשו שוב ושוב, הרי שניתן להניח כי גם בתכשיט חדש ונוצץ עשויים לשמש שרידי חומרי גלם אשר התגלו ונחצבו עוד לפני דורות רבים, ומאז משמשים במחזוריות שוב ושוב, נודדים סביב העולם בין תרבויות וארצות שונות, מקבלים בכל פעם צורה רעננה ובעלים חדשים. כמו שב-DNA של אדם טמונים שרידים גנטיים של אבות אבותיו הקדמונים, כך יכול להכיל תכשיט חדש שרידים היסטוריים נסתרים.
קורס צורפות
מלאכת הצורפות
מטרתו של הצורף היא יצירת אמנות שימושית, הכוללת מצד אחד אמירה עיצובית ייחודית, אך במקביל חובה על תוצריה להיות שמישים, אסתטיים ואופנתיים. כמו בעיצוב בגדים, מתחלקים הצורפים למעצבי תכשיטים המיוצרים באופן משועתק וסדרתי, ואחרים המייצרים תכשיטים חד פעמיים במלאכת יד.
 
את מי זה משמש
לימודי צורפות מקנים מקצוע היכול לשמש לפיתוח קריירה משגשגת, אך רבים אחרים לומדים אותו כתחביב לשעות הפנאי, המשמש כאפיק יצירתי מהנה לאורך שנים. בהתאמה, תוכלו למצוא בקטגוריה זו באתר קורסים מגוון של הכשרות מקצועיות במגוון רחב של עומק והיקף, החל מסדנאות אשר אמורות להקנות התמצאות בסיסית תוך כדי יצירה מודרכת המתקיימת במהלכן, וכלה בלימודים מלאים שמטרתם רכישת מקצוע בגיבוי תעודת הסמכה רשמית מטעם משרד הכלכלה.
 
מה לומדים
בקורסים נלמדים כישורים מגוונים להם נדרש הצורף במהלך יצירתו; המתכות השונות, תכונותיהם, ערכן ושימושיהן בתכשיט, פיתוח בראייה והתפיסה היצירתית, קיבוע ושיבוץ אבנים יקרות, שימור, מירוק, שיקום ותיקון תכשיטים ישנים, גילוף, זיגוג, ציפוי, הטבעה וחריטה של עיטורים וצורות, שימוש בשעווה נעלמת ותבניות גומי, ועוד ועוד שיטות וטכניקות, חלקן עתיקות ומסורתיות, ואחרות עדכניות הנעזרות בכלים משוכללים ומיכון מודרני.
 
איפה ללמוד ואיך לבחור
ניתן ללמוד קורס צורפות במגוון רחב של מוסדות, החל ממכללות ובתי ספר גדולים לעיצוב, דרך סדנאות פרטיות, כיתות אומן וחוגים. בבואכם לבחור מסלול לימוד, כדאי לסקור אותו ולבחון האם הוא תואם את דרישותיכם המקצועיות, ואת השאיפות שלכם בתחום. מגוון האפשרויות גדול, ומתפרס על קשת רחבה מאוד, החל בסדנה זוגית חווייתית ליצירת טבעות נישואין, ועד רכישת מקצוע בהסמכה רשמית ומלאה. אין ספק כי אם אתם מבקשים לפתח את כישוריכם בתחום בכל רמת התמצאות ומיומנות שהיא, תוכלו למצוא במסגרת אחד מהם בדיוק את מבוקשכם.
קרא עוד על קורס צורפות

נמצאו 2 קורסים

גמולוגיה - אבני גלם


המכללה ליהלומים IGL
קורס גמולוגיה ליהלומים גולמיים, המעניק מעניק ידע רחב ומעמיק בכל הנוגע לזיהוי גביש היהלום הגולמי -  מיון, תכנון, ניקוד והערכת שווי. במהלך הקורס ניתנת הדרכה צמודה ואישית בכל שלבי אבחון
רמת גן

גמולוגיה - יהלומים מלוטשים


המכללה ליהלומים IGL
בוא ללמוד את אומנות ומדע דירוג היהלומים, כרטיס הכניסה שלכם לענף. מסלול לימודים זה יעניק לכם את הכלים לקבוע את ערכם של יהלומים. במהלך הלימודים תצברו ניסיון מעשי בבדיקה ותיעוד
רמת גן
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורס עיצוב תכשיטים וצורפות

במידה ואתם מעוניינים לעצב תכשיטים להנאתכם או להפוך את התחביב לעסק עתידי, מכללות המלמדות קורס לעיצוב תכשיטים ישמחו לפתוח את שעריהן עבורכם.

חמש סיבות ללמוד תכשיטנות

סיבה מספר אחת: כי אפשר לעבוד מהבית בעוד אנשים מן השורה צריכים לקום בבוקר, להתלבש ולצאת לעבודה, אמנים רבים בוחרים

קורס צורפות - אומנות שווה זהב

בענף התכשיטנות, קורס צורפות הוא המענה המושלם לצרכים הללו – אם בעיצוב, אם בעזרת טכניקות מגוונות, או בשימוש במגוון

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס צורפות