האפשרויות ללימודי קורס קונדיטוריה מתחלקות למעשה לשתיים: מסלולים קצרים לאוהבי קינוחים ומתוקים, שמטרתם לשפר ולהרחיב את מגוון הפינוקים שהם מגישים בבית, או לימודים מקצועיים מקיפים לאותם אלו שרוצים להתפרנס, לעבוד ולפתח קריירה בתחום הקונדיטוריה. יש הרבה בשלנים שהם ממש מומחים בבישול, אך אינם יודעים להכין קינוחים, המציבים אתגר מקצועי אחר למעשה. רבים מהם נרשמים לקורס קונדיטוריה על מנת ללמוד להכין מתוקים כדי להשלים את הבקיאות שלהם ולדעת להתקין ארוחה מלאה עם כל המנות הנדרשות בה, ללא סיוע משלים מצד קונדיטור למנות האחרונת.
קורס קונדיטוריה
מה חשוב לדעת כשנרשמים לקורס
קודם כל יש לבחון את רמת הקורס, היקפו מבחינת שעות לימוד ותכנים, כדאי לדעת לא רק מתי והיכן נלמד הקורס, אלא גם באיזו מסגרת - קורס קונדיטוריה ניתן כאמור ללמוד או כהעשרה חובבנית, או קורס מקיף ומקצועי שבסיומו ניתן סיווג מקצועי רשמי ותעודת גמר ממשלתית. קורס מלא ניתן גם לתשלום גם על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים.
 
כדאי להבין מה כוללת ההרשמה לקורס מבחינת ציוד. עלות הציוד הנדרש לאפייה עלולה להיות גבוהה ולעיתים יש יתרון רב לכך שההרשמה כוללת חומרים, ציוד אפייה, בגדים, ולפעמים אפילו נעליים נוחות. כדאי לבחון גם מי מורי הקורס. האם מדובר בשף, האם בקונדיטור, וכמה ניסיון יש לו. כדאי לקבל המלצות, במיוחד כשמדובר בלימודים מקצועיים, הכשרה כוללת, ממושכת ויקרה. במקרים כאלה מומלץ לבחור בבתי ספר גדולים או בתי מלון אשר הלימודים בהם מעניקים את הסיווג וההסמכה של משרד התמ"ת. 
לעומת זאת, אם מדובר בלימודים קצרים להעשרה, כדאי לשקול פונקציונלית יותר מה נלמד באותה הכשרה, ועל ידי מי. רבים מבקשים ללמוד שיעור או שניים אצל השפים המפורסמים אשר מקיימים מדי פעם פגישות חד פעמיות במסגרת סדנאות מצומצמות המעשירות בנושא התמחות צר, לא פעם אפילו במתכוניםאו מאכלים ספציפיים. 
 
בעוד שסדנאות אורכות מספר מפגשים מצומצם, לימודי המקצוע דורשים עד שנת לימודים לרכישת הסמכת קונדיטאות מגדנאות סוג 1, ולאחריה כל שדרוג של הדירוג המקצועי דורש ניסיון שנצבר ותקופת לימודים נוספת. הכל כאמור תלוי במטרת הלימוד וברמת הקורס הרצויה. בתום קורס מקצועי תקבלו תעודת קונדיטור, וכך תוכלו לפתוח עסק או למכור קינוחים ועוגות מהבית. אז אם אתם אוהבים קינוחים, ולא רוצים להתפשר על פחות מהטוב ביותר, והייתם רוצים להכין במו ידיכם את הקינוחים בצורה הכי מקצועית שיש, כמו ששפים יודעים להכין, אין ספק שלימודי קונדיטוריה יקפיצו את רמתכם ואולי אף תגשימו חלום חבוי ותהפכו תחביב למקצוע.
קרא עוד על קורס קונדיטוריה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים בקונדיטוריה: המתכון למקצוע טעים

התיאבון, החשק והפיתוי כולנו מכירים את ריחן הנהדר של עוגות חמות ופריכ ות, היוצאות ממש בזה הרגע מתנור האפייה החם והלוהט.

קורס קונדיטוריה - מותק של לימודים

הגיע הרגע הגדול, החתן והכלה פורסים את העוגה. הגשתי פרוסה אל פי ומיד חשתי אכזבה. העוגה הייתה לא טעימה, שמנונית, והורגשו גבישי סוכר בציפוי.

לימודי קונדיטוריה - כל אחת רוצה להיות קרין גורן

מקצוע הקונדיטוריה הופך מאוד פופולארי בשנים האחרונות וזוכה ליוקרה רבה. בשל הביקוש ההולך וגובר ללימודי קונדיטוריה נפתחים

לטעום מכל הכיוונים: מגוון סדנאות בישול ואפייה

קורסי בישול ואפייה נחשבים לקורסים מבוקשים ביותר ולו רק בגלל שבסופם זוכים המשתתפים לאכול את מה שבישלו, הרבה יותר מאשר תרתי משמעי.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס קונדיטוריה