אתר קורסים / לימודי מקצוע טכני / קורס בקרים מתוכנתים / קורס בקרים מתוכנתים - לימודים ללא בגרות

קורס בקרים מתוכנתים - לימודים ללא בגרות

לימודי קורס בקרים מתוכנתים מכשיר לאחד התפקידים המרכזיים ביותר בכל חברה או ארגון עם מערכות מחשוב מורכבות, תוך הכרת סוגי המערכות, הדרך לניתוח בעיות ותקלות בצורה מהירה ויעילה, לימוד הפעלת טכניקות בקרה שונות ופיקוח על האלמנטים הרבים המרכיבים את המערכת הממוחשבת.
תהליך בקרה נעשו בעבר באופן ידני,  ברמת דיוק פחותה ותגובה איטית, אשר הקשו על הצורך בשמירת ערכים קבועים של משתנים כגון לחץ, חום, זרימה, או לחות. ההתפתחויות הטכנולוגיות הביאו לפיתוח תחום הנדסת המכשור והבקרה. תחום זה עוסק בתכנון ויישום מערכות ממוחשבות לבקרת משתנים כמו ספיקה, טמפרטורה, תנאי אקלים, בקרת נוזלים, מערכות הנעה, משקל, אנרגיה ורובוטיקה, איסוף נתונים ומעקב אחרי פעילות המערכת כולה.
המכשור והבקרה משמשים כיום בתפקיד מרכזי במפעלים מתקדמים ועתירי ידע, וכנגזרת לכך ישנה דרישה גוברת והולכת לאנשי מקצוע מיומנים במגוון הולך ומתרחב של תעשיות. בכולן קיים צורך אקוטי לפיקוח על המערכות הממוחשבות. תקלה אחת יכולה לשבש את כל הליכי העבודה ולגרום נזק לציוד יקר כמו גם להפסדים כספיים ניכרים, לכן מדובר בתפקיד אחראי ומרכזי, הדורש יכולת ראיה מרחבית, הבנה טכנולוגית גבוהה ומציאת פתרונות יצירתיים ומועילים בזמן קצר.
 
לימודי הכשרה מקצועיים
הקורסים בתחום דורשים רקע וידע מוקדם. הם פתוחים לטכנאים, אנשי חשמל, אלקטרוניקה, מכונות, מיזוג וקירור, בקרה ואוטומציה, הנדסאים ומהנדסים, מנהלי ייצור ואנשי תעשייה בתחום המערכות האוטומטיות.
קורס בקרים מתוכנתים  
במהלך הקורס נלמדים הבקרים המתוכנתים השונים, מבנה הבקר ויחידותיו כולל קריאת נתונים טכניים, מעגלי פיקוד בסיסיים, שפות התוכנות המשמשות בהם, מערכות מתמטיות מתקדמות ופונקציות בוליאניות, דיאגרמות סולם, יסודות האלקטרוניקה הספרתית, תכנון זמן מתקדם, בעיות תנועה ואוגרי הזזה, בנייה של מערכות פיקוד בעזרת בקר מתוכנת. לצד אלו נלמדים חלקי הבקר - כרטיסי כניסה ויציאה, ממסר עזר ראשי, מערכות צירופיות, יחידות השהייה וספירה כולל קוצבי זמן ומונים, כניסות ויציאות אנלוגיות.
 
מכיוון שהלימודים לוקחים בחשבון ידע קודם הנדרש מהסטודנט, הם אינם מקיפים או ארוכים מדי, ונמשכים בדרך כלל פחות ממאה שעות אקדמאיות, שנלמדות לרוב במסלולים שאורכם עד חצי שנה, וכוללים גם הכשרה מעשית במעבדות שבבתי הספר והמכללות. עם זאת, מכיוון שאין תקן מסודר להסמכת המקצוע, ישנה חשיבות למוסד הלימודים המעניק את ההסמכה, ומומלץ לבחון לעומק כל קורס מבין אלו הרבים המוצעים בעמודים הבאים באתר, כדי לבחור את זה הנכון, שישרת אתכם מקצועית באופן ההולם ביותר, ויפתח דלתות בכל מקומות העבודה.
 
איפה ללמוד
מכללות מוכרות בתחום הטכני המקצועי מעבירות קורס בקרים מתוכנתים, כמו גם מסגרות לימוד פרטיות. רצוי לבחור במוסד לימוד שבו תכנית הלימודים מאפשרת שילוב הקורס יחד עם העבודה, ביום לימודים אחד מרוכז או בשעות הערב.
 לימודי קורס בקרים מתוכנתים מתקיימים במקומות לימוד רבים בכל רחבי הארץ :חיפה, תל אביב, רמת גן, נתניה, כפר סבא, ועוד מקומות רבים אחרים נוספים.
קרא עוד על קורס בקרים מתוכנתים - לימודים ללא בגרות

נמצאו 5 קורסים

בקרים מתוכנתים


מכללת ארז
מסלול לימוד להקניית הידע הנדרש להפעלת בקרים מתוכנתים לפי תכניות ותהליכים תעשייתיים נתונים, רכישת יכולת לקריאה ופירוש מעגלי פיקוד ובקרה, שילוב מכשור זה במעגלי חשמל, תכנון מעגלי פיקוד בשיטה לוגית ותבניתית,
שלומי

בקרים מתכנתים בשילוב בית חכם


מכללות אורט
קורס זה מתמקד בהכרת הבקרים המתכנתים של חברת SIMENS בשילוב בית חכם LUTRON. מיומנויות אלה מאפשרות להשתלב בתחום אשר נמצא עדיין בחיתוליו ולצמוח איתו. תחום הבית החכם עומד להיות אחד
תל-אביב

בקרים מתוכנתים


המכללה למינהל - בי"ס לחשמל
הכרת בקרים מתוכנתים הקיימים כיום בתעשייה והקניית ידע בסיסי ומתקדם בתפעול ותכנון של בקרים מתוכנתים הנמצאים בשימוש בתעשייה.   מקום הלימודים חיפה, ראשל"צ.   מתכונת הקורס 20 מפגשים על פני חצי שנה, פעם בשבוע בלימודי ערב.   תנאי
ראשון לציוןחיפה

בקרים מתוכנתים PLC מעשי


מכללת מישלב
התפתחות הטכנולוגיה בתעשייה מגבירה את השימוש בבקרים מתוכנתים במתקני פיקוד ובקרת מערכות מתקדמות. מטרת בקר PLC אלקטרוני ממוחשב היא איסוף מידע וביצוע בקרת תהליכים, בהתאם לתכנון ולציוד הקצה הנלווה לו.
תל-אביב

בקרים מתוכנתים


מכללות אורט
קורס לרכישת ידע טכני רחב במיוחד, כהכשרה לתעסוקה עם מערכות בקרה של מכונות במפעלים ובתעשייה, לצד שימוש בציוד היקפי. ההכשרה מקנה התמצאות רבה בתחומי החשמל והאלקטרוניקה החיוניים עבור תעסוקה בתחום.
כרמיאלקריית ביאליק
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

מתעניינים באלקטרוניקה? מגוון קורסים אפשריים

האלקטרוניקה נמצאת סביבנו בכל רגע נתון. אנו מוקפים מכשירים אלקטרוניים מהרגע בו הטלפון מעיר אותנו בבוקר ועד לצפייה בטלביזיה בתום יום העבודה.

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה: בחירה בין מסלולים

לימודי הנדסאי בכלל והנדסאי אלקטרוניקה בפרט הם מסלול לימודים מעשי וישיר הפונה לקהל יעד של אנשים שרוצים לעבוד בתחומי ההנדסה

הנדסאים לתעשייה

הנדסאי הוא בוגר לימודי הנדסאי (לא הנדסה) שסיים שנתיים של לימודים ועבר בהצלחה את כל הבחינות הדרושות, הן אלו הפנימיות

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס בקרים מתוכנתים - לימודים ללא בגרות