אתר קורסים / אמנות ויצירה / קורס תכשיטנות
קורס תכשיטנות מכשיר מקצועית לאחת המלאכות הבסיסיות ביותר כמעט בכל תרבות אנושית מוכרת; בערך שבוע אחרי שמצא לעצמו האדם הקדמון מערה נעימה, אוכל ושתייה, הוא התחיל לייצר תכשיטים מצדפים, אבנים וחלקי בעלי חיים כדי לקשט את עצמו ולהתפאר בהצלחותיו. מאה אלף שנים חלפו, והתכשיטים עדיין מלווים את האדם ומשמשים כסמל סטטוס ועדות ליוקרתו האישית. אז מה השתנה מאז? בעיקר הטכניקה וחומרי הגלם. בנוסף, הצטרפו למעגל עונדי התכשיטים גם אלו שלא בהכרח מתייחסים לעניין כסמל סטטוס, אלא פשוט רוצים לקשט את עצמם, וזה בעצם כמעט כל אחד.
 
תכשיטנות וצורפות הוא כר ידע נרחב, אשר משמש רמות שונות של מקצוענות. בהתאמה, גם בקטגוריה זו באתר תוכלו למצוא רמות שונות והתמחויות מגוונות בנושא, החל משזירת שרשראות חרוזי פלסטיק, וכלה בלימודי מקצוע יסודיים שאורכים שנים וכוללים מכלול של מלאכות עדינות ומדוייקות הנדרשות לשם כך, כמו ניסור, פיצור שיוף והלחמות. מכיוון שמדובר בתחום מורכב ויקר, מומלץ בהחלט להתחיל בלימודים הבסיסיים והפשוטים יותר, להיכנס לאט לאט לעניינים, ובאמת לדעת שזהו תחום בו תרצו לעסוק ולהתפתח בו מקצועית לכל עומקו. יש הבדל מהותי בין לימודים שיאפשרו לכם עיסוק חובבני בשעות הפנאי לבין הכשרה מלאה הדורשת כסף רב ושנים של מאמץ. בסוף קורס הכשרה מקיף תקבלו אמנם תעודת הסמכה שאין להקל בה ראש, אך מאידך אין לשכוח שהחשוב ביותר זה הכישרון שלכם בתחום, והוא זה שקובע יותר מהתעודה עצמה.
קורס תכשיטנות  
מכיוון שזוהי אומנות אשר גם צורכת חומרי גלם יקרים במיוחד, ובקנה מידה מיניאטורי, נדרשת בה שקדנות מופלגת, זהירות ותשומת לב לכל פרט וכל גרם של חומר גלם. למרות שכיום מרבית התכשיטים מעוצבים ונוצרים באופן תעשייתי, יש עדיין מקום רב בשוק זה לצורפים אומנים עצמאיים, אשר יוצרים כל תכשיט באופן פרטני וחד פעמי, ויש שוק גדול ליצירותיהם.
תחום התכשיטנות כולל טכניקות עבודה רבות, מלאכות שונות וסגנונות שונים, אשר כל אחד מהם תובע התמחות פרטנית ומיומנות אחרת, על כן הוא מתאים למי שמחפש לעצמו מקצוע בעל יסוד אמנותי, ניחן בידיים טובות, וישמח להמשיך ולקנות לעצמו כישורים לאורך הקריירה המקצועית שלו, בהתאם לאופנות המשתנות ולטכניקות העדכניות ביותר.
 
ניתן כאמור ללמוד תכשיטנות החל מלימודי תעודה שאורכים שנים באחת המכללות הגדולות, לצד סדנאות מקצועיות כמו גם כתחביב במסגרת בתי ספר וסדנאות אומן של צורפים בעלי שם. האפשרויות מגוונות ביותר, כוללות שיטות וכלים נפרדים, בהיקפים ובמחירים משתנים, על כן מומלץ לבחון בקפידה את תכניות הלימוד המפורטות, להחליט מהי המטרה המיועדת עבורכם בתום ההכשרה, ורק אז לבחור את האפשרות הנכונה והיעילה לצרכיך. קורס תכשיטנות ניתן ללמוד ברחבי הארץ בערים כמו תל אביב, ירושלים וחיפה.
קרא עוד על קורס תכשיטנות

נמצאו 2 קורסים

גמולוגיה - אבני גלם


המכללה ליהלומים IGL
קורס גמולוגיה ליהלומים גולמיים, המעניק מעניק ידע רחב ומעמיק בכל הנוגע לזיהוי גביש היהלום הגולמי -  מיון, תכנון, ניקוד והערכת שווי. במהלך הקורס ניתנת הדרכה צמודה ואישית בכל שלבי אבחון
רמת גן

גמולוגיה - יהלומים מלוטשים


המכללה ליהלומים IGL
בוא ללמוד את אומנות ומדע דירוג היהלומים, כרטיס הכניסה שלכם לענף. מסלול לימודים זה יעניק לכם את הכלים לקבוע את ערכם של יהלומים. במהלך הלימודים תצברו ניסיון מעשי בבדיקה ותיעוד
רמת גן
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורס עיצוב תכשיטים וצורפות

במידה ואתם מעוניינים לעצב תכשיטים להנאתכם או להפוך את התחביב לעסק עתידי, מכללות המלמדות קורס לעיצוב תכשיטים ישמחו לפתוח את שעריהן עבורכם.

חמש סיבות ללמוד תכשיטנות

סיבה מספר אחת: כי אפשר לעבוד מהבית בעוד אנשים מן השורה צריכים לקום בבוקר, להתלבש ולצאת לעבודה, אמנים רבים בוחרים

קורסים ביום שישי – מה, למה, ולמי זה כדאי?

לימודים בשעות הבוקר מתאימים אולי למשוחררים טריים, או לאלו שנפלו בחלקם מספיק מזל וממון כדי לא להיות מחוייבים לעבודה,

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס תכשיטנות