אתר קורסים / תואר אקדמי / תואר BA במדעי הרוח והחברה / תואר BA במדעי הרוח והחברה - לימודי ערב

תואר BA במדעי הרוח והחברה - לימודי ערב

תינוקות חשים מרגע הגיעם לעולם מיהי אימם. כיצד? השאלה היא מי שואל; הפסיכולוג, הסוציולוג, הביולוג או הרופא? לכולם יש תשובות, אך מהי התשובה הנכונה ואולי כל התשובות הן אפשריות? יש דברים נסתרים, אותם לא נבין, לא נדע, נעשה גם דברים שנראים בלי סיבה. לא צריך כל דבר לחקור ולשאול, לפעמים גם מותר לא לדעת הכול. בכל תחומי הדעת והעניין יש דברים לא מוסברים, לא ברורים ולא מובנים, קיימות תיאוריות שלא הופרכו עדיין ולכן הן עוד כאן, אך יש הרבה שמוסבר, ידוע, ברור ומדויק. תואר BA במדעי הרוח והחברה הוא צעד בדרך אל אותה ידיעה.
 
החקר והסקרנות הם נר לרגליו של המדע. המין האנושי חוקר, בודק, מנתח ושואל. תחומים רבים ניתנים למדידה, בהם התשובות מדויקות, ברורות וחד- משמעיות. במדעי הרוח והחברה יש תשובות לחלק מהשאלות, אך הן מגוונות, מעניינות, שונות ולעתים רב-משמעיות. זהו אחד המאפיינים הכי מיוחדים ומסקרנים בהם, שאינם מדעים מדויקים. הם כוללים בתוכם תחומים לא גשמיים, הקשורים בהתנהגות האדם, החברה, המוסדות החברתיים והמדיניים והיחסים והקשרים ביניהם. 
תואר BA במדעי הרוח והחברה

חוגים אלה כוללים מגוון דיסציפלינות ובהן סוציולוגיה – חקר החברה וההתנהגות החברתית, תהליכים חברתיים והתיאוריות השונות בתחום; פסיכולוגיה – חקר התנהגות ונפש האדם, אותה ניתן לשלב עם סוציולוגיה, תקשורת, ניהול או להתמקד בתחום כפסיכולוגיה קלינית; קרימינולוגיה – סטייה חברתית ופשיעה, תחום שניתן להתמקד בו או לשלבו עם מסלולים אחרים ומאפשר תעסוקה במשטרה, שב"ס, רווחה, עבריינות נוער;מדעי המדינה – ממשל, פוליטיקה ויחסים בינלאומיים, תואר המאפשר עבודה במערכות ציבוריות, משרדים ממשלתיים, תאגידים; תקשורת, ניהול כלכלה, משאבי אנוש והתנהגות ארגונית, פילוסופיה, אנתרופולוגיה – חקר תרבויות בארץ ובעולם בדגש על מחקרים בהווה; חינוך, תיאולוגיה - דתות, שפות, בלשנות, אמנות, היסטוריה וארכיאולוגיה.
 
מסלול מדעי ההתנהגות בו לומדים שלושה מדעים חברתיים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם אפשרויות שונות לקורסים ולשילובים ודגשים במשך 3 שנים. בוגרי המסלול יתמודדו עם תופעות ובעיות חברתיות באמצעות ידע מקיף וכלים מגוונים. ההתמחות אינה רק בתחום אחד, אלא שילוב תחומים המאפשר לסטודנטים הרחבת היריעה והידע בתחומים הקרובים זה לזה ופתח למחקרים הנושקים לכמה תחומים גם יחד, דוגמת הפסיכולוגיה והסוציולוגיה. התואר מאפשר בחירה נבונה ללימודי המשך ולתואר שני בתחום ספציפי.
 
מדעי הרוח והחברה הם שניים ביחד שהיו לחוד. תואר רב תחומי תואר BA במדעי הרוח והחברה מאפשר שילוב נושאים ותוכניות, הרחבת הלמידה והידע בתחום אחד או שילוב בין מספר תחומים פותח מגוון אפשרויות תעסוקה לבוגריו. בתחומים רבים בחוגים אלו ישנה התנסות ועבודה מעשית המאפשרות לסטודנטים כיוון וגיבוש החלטות לתמיכה בבחירת התמחות ספציפית ומוגדרת. עם זאת, יהיו סטודנטים שהרב-תחומיות תאפשר עבורם תעסוקה מגוונת ואף אפשרות להמשך מחקר.
קרא עוד על תואר BA במדעי הרוח והחברה - לימודי ערב
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום תואר BA במדעי הרוח והחברה - לימודי ערב