אתר קורסים / אדריכלות ועיצוב פנים / קורס תכנון ועיצוב ריהוט
קורס תכנון ועיצוב ריהוט מעניק התמחות ייחודית למעצבי פנים ואדריכלים, אשר מכשירה לעיצוב המרכיבים החשוב והיסודי ביותר בעיצוב כל חלל מגורים או עבודה.
 למרות שכיום חלק ניכר מהרהיטים שנמכרים בארץ עוצבו ונוצרו באופן מסחרי-המוני בחו"ל, יש עדיין תועלת במיומנות זו, המשמשת בהכנת מוצרים אישיים יותר, המעוצבים פרטנית ומציעים ייחוד שלא ניתן למצוא בארונות, שידות, שולחנות וכסאות המיובאים ונרכשים ברשתות הגדולות והבינלאומיות המוכרות.
הליך התכנון של מוצר ריהוט הוא מורכב, וכולל מספר רב של שיקולים, תכנון מורכב, והחלטות הנוגעות לפונקציונליות הנדרשת, לצרכים האסתטיים ולהתאמה העיצובית המתבקשת, לעמידות ואיכות התוצר וכנגזרת מכך, גם לתמחור העתידי שלו. בהתאם להתניות אלו יש לדעת אילו חומרים יתאימו למטרה ואת השימוש הנכון והחסכוני בהם, חיבורים והתאמות בין המרכיבים, מהם הליכי הייצור שתדרוש יצירת אותו פריט, כיצד להגיש תכניות עבודה לפירזול, נגרות, זגגות ושאר בעלי מלאכה שידרשו למשימה המורכבת, והכי חשוב – איך להתאים את התוצאה הסופית לשוק ולדרישותיו, דבר המצריך היכרות עם הטרנדים העיצוביים העכשוויים שיתאימו לציפיות קהל הצרכנים המיועד.
 
למי מתאימים הלימודים
קורס עיצוב ותכנון רהיטים אינו מתאים לכל אחד; זוהי אינה הכשרה מקצועית מלאה, אלא התמחות ייחודית למי שכבר בקיאים בנושאי עיצוב מוצר, אדריכלות או עיצוב פנים. על המועמדים ללימודים לדעת מכלול של מיומנויות אשר לא יילמדו במהלך הקורס ואותן יש להכיר קודם לכן, למשל תוכנות שרטוט והמחשה דו ותלת מימדיות המשמשות באדריכלות כמו סקצ'אפ. את היסודות הנדרשים בלימודים אלו יש אם כן ללמוד עוד קודם לכן במסגרת בתי ספר ואקדמיות לאמנות, עיצוב ואדריכלות.
 תכנון ועיצוב ריהוט
מתכונת ונושאי הלימודים
תחום העיצוב והתכנון של רהיטים אינו מקצוע אקדמי או שמפוקח באופן מסודר, על כן אין מתכונת קבועה או תקן כלשהו המתחייב בו. ניתן למצוא מסלולים קצרים בני 50 שעות לימוד, ולעומתם אחרים במתכונת רחבה גם פי חמישה מכך. בשיקולים איזה מסלול לבחור יש לקחת בחשבון את עומק ומורכבות הידע אותו תרצו לרכוש. המשותף בין מתכונות כל הקורסים הוא היותם לימודים חלקיים, המתנהלים ברובם בשעות הערב ומיועדים לאנשים עובדים. חלק מהמפגשים מוקדשים לשיעורים עיוניים-פרונטליים, ביניהם גם מתקיימות בדרך כלל גם הרצאות אורח וסדנאות אומן של מעצבים בעלי שם, אחרים הם מפגשי סטודיו הכוללים עבודה מעשית, ובנוסף לאלו מתקיימים גם סיורים לימודיים, במהלכם מכירים את בעלי המקצוע בתחום כמו נגרים, חרטים, רפדים או נפחים. הסיורים עוברים בין תערוכות, בתי מלאכה שונים כמו סטודיו לעיבוד זכוכית או פירזול, נגריות, בתי מלאכה ומחסני עצים וחומרי גלם נוספים אשר ישמשו במלאכה.
 
נושאי הלימוד אותם כולל קורס תכנון ועיצוב ריהוט כוללים קודם כל יסודות עיוניים כמו ההיסטוריה של הענף, סוגי הרהיטים והפונקציונליות של כל אחד מהם, החל במיטה שבחדר השינה, דרך הארונות, המטבח, המשרד וחדר האוכל וכלה ברהיטי הסלון. כל אחד מאלו בנוי ונוצר באמצעות חומרי גלם וטכניקות שונות, ועל כן נלמדות תכונותיהם של חומרים כמו סוגי עץ, מתכות וזכוכיות, חומרים קרמיים, פלסטיים וממוחזרים, צבעים בדים וריפודים. לאחר הכרת חומרי הגלם אשר ישמשו את המעצב, יש לדעת כיצד לעשות בהם שימוש מושכל ומקצועי בתהליך הייצור, לשם כך נלמדים נושאי פירזול, הדבקה וחיבורים בין המרכיבים, הטכניקות והטכנולוגיות השונות שיסייעו להפיק מכל אחד מהם את המיטב. לאחר שכל הידע המקצועי נרכש למעשה, יש לדעת כיצד להעביר אותו הלאה לבעלי המלאכה, ועל כן נלמדים כל כללי השרטוט, הסימון והתקנים, מפרטי חומרים וכתבי כמויות אשר יאפשרו את תוכניות הייצור בפועל.
עוד נושאים בהם עוסק קורס תכנון ועיצוב ריהוט הם הנדסת אנוש וארגונומטריה, קונסטרוקציה ומורפולוגיה, שחזור וחידוש רהיטים ישנים, תאורה, צילום וגרפיקה, וכאמור שפע של התנסות מעשית.
קרא עוד על קורס תכנון ועיצוב ריהוט
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס תכנון ועיצוב ריהוט