מוניטור או CRA (קיצור ל- Clinical Research Associate , בעבריתניטור מחקרים קליניים), הוא איש מקצוע המוסמך לעריכת ניסויים קליניים עבור מוצרים ביולוגיים או אבזרים רפואיים בסביבת מחקר מעבדה מדעית-רפואית. הפיתוח הגדל והולך של שירותים ומוצרים בתחום גורר בעקבותיו ביקוש ער לאנשי מקצוע, ופותח מגוון של אפשרויות קידום בתחום, לצד תגמול כספי גבוה.  קורס CRA, ניטור ניסויים אם כן, פותח דלת כניסה לעיסוק מקצועי מתקדם ומבטיח כאחד.קורס CRA, ניטור ניסויים

ניסוי קליני הוא שלב ניטור חיוני בכל פיתוח של מוצר, תכשיר או שירות רפואי. המחקר חייב להערך תוך התחשבות בכללים רגולטוריים בינלאומיים מחמירים, תוך הבטחת מהימנות התוצאות, ושמירה על בטיחות, זכויות ורווחת נשואי כל מחקר. בשל כך מטבע הדברים נתבעת בו רצינות, מהימנות מקצועית חסרת פשרות, יכולת סדר וארגון, יכולת חשיבה עצמית ויוזמה, כמו גם דייקנות רבה. הדרישות בתחום קפדניות ומדוקדקות, והלימודים אינם מתאימים לכל אחד; מלבד הדרישה לבקיאות באנגלית, יש צורך גם ברקע השכלתי-מקצועי בתחומי הביולוגיה או הרפואה ונגזרותיה, כמו למשל רוקחים, אנשי סיעוד, אחיות, וטרינרים, מתאמי מחקר או בוגרי לימודי מדעי החיים, הטבע או ביוטכנולוגיה.
 
המוניטור מחוייב לאיסוף נתונים קבילים ונאותים, זאת על מנת לאפשר לרשויות התקינה השונות להעריך נכונה את תוצאות והשלכות המחקר, ולהתיר את שיווקו לציבור.
במסגרת הלימודים מוקנה ידע רב הנוגע לדרישות המקצועיות והרגולטוריות בתחום, כמו למשל כללי המחקר השונים, אתיקה ואימות נתונים, הכנת ועריכת דו"חות מקצועיים, תיעוד מחקרי, בקרה בסביבת המחקר, מבואות רפואיים, ניהול סיכונים, וכמובן התנסות מעשית בשטח.
 

ישראל היא מדינה מובילה במחקרים הרפואיים, לכן אנשי מקצוע מוכשרים יוכלו למצוא עבודה בנקל או כעצמאיים, או במסגרת ארגונים גדולים בתחום. הביקוש הגובר ללימודי קורס CRA, ניטור ניסויים מאפשר הזדמנויות לרכוש את המקצוע במקומות שונים בארץ. כך תוכלו למצוא לימודי מוניטורים בתל אביב, קורסים בראש העין, קורסים ברחובות, קורסים בנס ציונה ובמקומות נוספים.  
קרא עוד על קורס CRA, ניטור ניסויים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

הכשרה כאנשי צוות במעבדות

רבים מאיתנו נמצאים בשלב בחיינו בו אנו מחפשים אחר תחום מסוים להתמחות בו – קורס או לימודי תעודה אשר לא יגזלו לנו שלוש

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס CRA, ניטור ניסויים