אחד מהנושאים המדוברים ביותר בקרב הורים לתינוקות חדשים הוא תחום השינה. אין שיחה בין אימהות בחופשת לידה שלא עוסקת ב"כמה הוא ישן בלילה, מתי הוא אמור ללכת לישון, למה הוא לא ישן, איך אפשר לגרום לו לישון ומה אני עושה לא נכון כי הוא ממש לא נותן לי לישון".  הסיבה העיקרית לעיסוק המוגבר בנושא זה היא העובדה שעייפות גורמת לאנשים להיות עצבניים, חסרי מנוחה וחסרי סבלנות ובעצם מורידה את תפקוד ההורים ואת התפקוד המשפחתי לרמה נמוכה ואף יוצרת מעגל שקשה לקטוע אותו של עצבנות וקושי.
קורס ייעוץ שינה
בשנים האחרונות התפתח תחום חדש בנושא טיפול בתינוקות שעוסק בייעוץ שינה ומטרתו לסייע לכל אותם הורים צעירים ליצור סדר יום נכון להם ולתינוק, שאחד מאבני היסוד המשמעותיים ביותר בסדר יום זה הוא פרק השינה. 
קורס ייעוץ שינה מודרך על ידי יועצות מוסמכות שעברו קורס לגיל הרך והוא כולל פגישה עם ההורים והכרות עם התינוק, הבנה של דפוסי סדר היום, תיאום ציפיות, לימוד שיטת הרגלה להירדמות, תרגול וליווי צמוד בזמן התהליך. יועצות רבות מאמינות שהדרך הטובה ביותר ללוות את ההורים היא על ידי השתתפות פעילה בתהליך זה ואף מציעות לישון בבית הלקוח בתקופת ההסתגלות.

קורס ייעוץ שינה פונה להורים צעירים שמבקשים לפתור בעיה זו אצל התינוקות הרכים שלהם ובילדים הקטנים שלהם. סדנה זו נמשכת מספר פעמים והיא כוללת מספר מפגשים, לימוד של השיטה והרבה עבודה בבית. במהלך נלמדים נושאים רבים וביניהם ניתן למצוא קשיים בפיזיולוגיה של השינה, התמודדות עם בכי ותסכול, פרקים בהתפתחות הילד, הצבת גבולות, סמכות הורית, גורמי תלות בסדר היום, סגנונות הורות והתאמתם לסגנון ההורים הפונים, הסתגלות לתבניות שינה, הנקה, ונושאים רבים אחרים.
ניתן למצוא סדנאות ייעוץ שינה בכל רחבי הארץ וקורס יועצות שינה בבתי ספר להורות ולמקצועות הטיפול בילדים. הביקוש ההולך וגובר גרם לפתיחת קורסים בתל אביב, קורסים בירושלים, קורסים בבאר שבע, קורסים בחיפה, קורסים בנתניה וקורסים רבים נוספים.
קרא עוד על קורס ייעוץ שינה

נמצאו 3 קורסים

הכשרת יועצות שינה (לגילאי לידה עד 5)


מכללת לריסה גינת
קורס זה יעניק לך את ההכשרה המעמיקה ביותר להיות יועצת שינה לילדים בגילאי לידה עד חמש שנים. ההכשרה פותחה ע"י לריסה גינת, דוקטורנטית וחוקרת בגיל הרך באוניברסיטת חיפה, על סמך מחקרים
קורס אינטרנטי

יועצות שינה לתינוקות


כישורי שינה
קשיי שינה של תינוקות אינם נובעים בהכרח מאלמנטים התנהגותיים שמקורם בהתנהלות הורים מוטעית. לעתים, נובעים קשיי השינה מאלמנטים של התפתחות פיזיולוגית, טמפרמנט וטונוס השרירים של התינוק. התינוק עצמו, הפיזיולוגיה והטמפרמנט
כפר סבא

יועצי שינה


מרכז לילה טוב
שיטת 'לילה טוב' אשר פותחה על ידי גנית פרג בשנת 2006 הינה שיטה ללימוד הרגלי שינה. השיטה מאמינה במחויבות למענה תמידי  ומיידי לבכי של הילד, כשבמקביל לומד הילד להיות עצמאי
הוד השרון
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה