אתר קורסים / קורסים מקצועיים / קורסים מקצועיים - לימודים ללא בגרות

קורסים מקצועיים - לימודים ללא בגרות

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

קורסים מקצועיים

ירידת קרנם של בתי הספר המקצועיים בארץ בעשורים האחרונים קידמה אולי את סיכוייהם של חלק מהתלמידים לזכאות לתעודת בגרות מלאה, ואולי גם לימודים גבוהים, אולם מצד שני יצרה במשק מחסור גדול במקצועות רבים, אשר נדרשים למשק ולתעשייה במיוחד. זמינותם הפוחתת של בעלי מקצוע מיומנים בתחומים אלו העלתה משמעותית את תנאי השכר בהם, ומציבה אפשרויות אטרקטיביות למי שמבקשים לרכוש או להחליף מקצוע, ואין בידם תעודת בגרות, או שאינם מעוניינים לחזור ולחבוש את ספסלי האקדמיה.

לימודים ללא בגרות

 
הכי חשוב זה הניסיון
רנדי פאוש, פרופסור אמריקאי למדעי המחשב, אמר במסגרת נאום שנשא בפסטמבר 2007, ש"לעיתים קרובות, ניסיון הוא הדבר בעל הערך הרב ביותר שיש לך להציע". ואכן, המציאות מלמדת, שבמקרים רבים הניסיון בשטח חשוב יותר מההכשרה האקדמית. למעשה, חברות, ארגונים ובתי עסק רבים המחפשים לגייס עובדים חדשים, פעמים רבות שמים דגש יותר על הניסיון מאשר על התואר האקדמי, מהסיבה הפשוטה, שברגע האמת, תוך כדי עבודה, היכולת להתמודד עם אתגרים העולים בעקבותיה קשורה יותר לניסיון של העובד מאשר לבסיס התיאורטי שהוא קיבל באוניברסיטה. המשמעות היא, כי מי שלא סיים תיכון עם תעודת בגרות מלאה, עדיין יכול להשתלב בעולם התעסוקה ואף לפתח קריירה וליהנות ממקצוע שלצידו סיפוק והגשמה.
אז מה תוכלו ללמוד גם אם אין לכם תעודת בגרות? המון.  קיים כיום מגוון עצום של קורסים מקצועיים ללא בגרות, בתחומי עניין שונים, שמטרתם להכשיר את הלומדים להיכנס אל מעגל התעסוקה בתחום המקצועי הנלמד. מה שזה אומר, שרוב הסיכויים שתוכלו מתוך הרשימה הארוכה הזו למצוא את התחום המקצועי שמתיישב עם מה שאתם אוהבים לעסוק בו בזמנכם הפנוי, כך שתוכלו אף להפוך את התחביב שלכם למקצוע ולהתפרנס ממנו. קומסטיקה רפואית, עיצוב גרפי, הפקת אירועים, סייעת לרופא שיניים, תפירה, ייעוץ פיננסי, מזכירות ואדמיניסטרציה, חשבות שכר, נגרות, לימודי מחשב, מכונאות, הנדסה, הנהלת חשבונות ותכנות- זוהי רק הצצה חלקית אל שפע הקורסים אליהם תוכלו להתקבל גם בלי תעודת בגרות.
 
איפה לומדים, מהן דרישות הקבלה, כמה זמן נמשך הקורס
יש לתת את הדעת לכך, שרוב הקורסים המקצועיים הפותחים את דלתותיהם גם למועמדים ללא תעודת בגרות, בדרך כלל מתנים את הקבלה ללימודים בקיומה של השכלה תיכונית, כלומר 12 שנות לימוד.
חלק ממוסדות הלימוד גם מקיימים ראיון קבלה, המאפשר להם להתרשם באופן ראשוני מהמועמד ולבדוק את מידת ההתאמה שלו לקורס ואת הנכונות שלו ללמידה.

קיימות מסגרות לימודיות רבות בהן ניתן לקבל הכשרה מקצועית בתחומים שונים. כל אחד ממוסדות הלימוד הללו מציע קורסים שונים, המתפרסים על פני תקופות שונות והכוללים מספר שונה של מפגשים- הכל בהתאם לסוג ההכשרה ולמקצוע המבוקש. כדי למצוא את מה שמתאים לכם, הן מבחינת תחום מקצועי והן מבחינת מוסד הלימודים, רצוי לשוטט באתר קורסים, ולהתחיל לעבור על רשימת המוסדות, המכללות ובתי הספר המציעים קורסים ללא בגרות לכל המתעניינים.
ככל שתהיו חרוצים יותר, וככל שתעשו שיעורי בית באופן מעמיק יותר, כך הסיכויים שתמצאו בדיוק את מה שמתאים לכם לצרכים ומתיישב עם ההעדפות שלכם הם גבוהים יותר. קרא עוד על קורסים מקצועיים - לימודים ללא בגרות
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

ימי כשירות - הכושר האישי שלך

אם אתם עוסקים בבטיחות בעבודה, אתם בוודאי מודעים לצורך בביצוע מספר ימי כשירות מדיי שנה. בד"כ מספר הימים הנדרשים הינו

מה בשבילכם, קורסים חד מקצועיים או רב תחומיים?

אנו חיים באווירת האפשרויות הבלתי מוגבלות, בעידן שמעודד הגשמה עצמית ומימוש יכולות מולדות. אם נוסיף לכך את העובדה כי נכונו

בחירת מסלול לימודים – תהליך מעניין ומעשיר

לרוב אנחנו יוצאים ללמוד בכדי לרכוש מקצוע , לערוך הסבה מקצועית, אך ישנם כאלו שיוצאים ל לימודי העשרה כחלק מניצול הפנאי שלהם.

הנחיות לבחירת קורס מקצועי למקצוע בחיים

רבים מהאנשים איתם אנו נפגשים שואלים את אותן שאלות לפני בחירת קורס. בחירת קורס היא עניין מורכב ובמיוחד רגשית, אנו רואים כי

קורס שמתאים לי

בין אם אתם צעירים אחרי צבא או אולי מבוגרים יותר, אתרי הקורסים השונים מספקים לכם מידע רב, ובעיקר – חשוב, באשר לקורסים

לשכת התעסוקה - כל המידע על קורסים של משרד העבודה

כולנו מוצאים את עצמנו מובטלים בשלב כזה או אחר של חיינו, אם זה בשל קיצוצים, פשיטות רגל של חברות או כל סיבה אחרת שבשלה עזבתם

טכנאי מחשבים: הקורס, העבודה, השכר

רגע לפני שאתם נרשמים לקורס טכנאים זה או אחר, כדאי שתכירו את קורס טכנאי המחשבים. מסלול הלימודים נמשך כחצי שנה ובוגריו

איך לנצל בחוכמה את הפיקדון הצבאי

עד שנת 1994 היו המשתחררים מצה"ל זוכים למענק של כמה אלפי שקלים בודדים ומתסכלים (וזאת שלא לומר "מעליבים").

עברית מדוברת – הדרך שלך לשוק העבודה

רבים מצעירי וצעירות המגזר הערבי מוצאים את עצמם בתום התיכון מול שוקת שבורה. בניגוד לחבריהם מהמגזר היהודי אשר מתגייסים