אתר קורסים / הרצאות, סדנאות וגיבוש / קורסי העשרה במזרח תיכון
קורסי העשרה במזרח תיכון פותחים צוהר אל הסביבה בה אנו חיים, מה מקומנו בה, מהם יחסי הכוחות בין השחקנים באזור, וכיצד ניתן להבין את האינטרסים השונים שלהם. אזורנו מעורר עניין רב בכל רחבי העולם, ופועלים בו כוחות מגוונים ומנוגדים הנאבקים על מטרות זהות וסותרות, אינטרסים מקבילים בתוך מסגרת קרקע משותפת, בה ישנם משאבים מסויימים (כמו נפט וגז) בשפע רב, ואחרים (כמו מים ושטחים פוריים) בצמצום. המזרח התיכון מאגד בתוכו את כל הכוחות המוכרים לנו בהיסטוריה האנושית. כוחות דתיים, פוליטיים, אישיים, מדינתיים ובינלאומיים, כולם מעורבים, וכולם רוצים להשפיע ולהכריע. העולם כולו נושא עיניו למזרח התיכון, לא רק משום היותו ערש המונותאיזם, אלא גם בגין היותו חבית הנפץ המסוכנת ביותר בעולם, בו נפגשים גורמים עויינים ומתחרים המתחרים על אינטרסים זהים ועל אותם נכסים ואוצרות תרבות וטבע. זהו כנראה האזור המסוכן בעולם, בו מתרחשות מירב המלחמות, ומירב הקונפליקטים הכבושים מגיעים לכדי עימותים בפועל. מציאות פוליטית מורכבת זו היא מאתגרת עבור תושבי המזרח התיכון עצמו, קל וחומר עבור מי שאינו מתגורר כמונו בעין הסערה, אלא צופה בה מרחוק.קורסי העשרה במזרח תיכון

מדובר בקורסים חשובים ומרתקים העוסקים בנעשה סביבנו במדינות המקיפות אותנו, ובאזור המורחב בכלל. במסגרת הקורסים לומדים מהו האזור וגבולותיו, המדינות הנכללות בו, התנאים הגיאוגרפיים והגיאולוגיים האופייניים, משאבי טבע וכדומה.
 
במסגרת קורסי העשרה אלה לומדים עוד הסטודנטים על הכוחות הפועלים בו. שאיפות דתיות של מדינות, יריבויות פנימיות במדינות השונות והשפעתן על מדיניות החוץ שלהן, כמובן הסכסוך הישראלי פלסטיני, מקורו של הסכסוך, הסיבות לסכסוך, הסיבות לקושי בפתרונות, השאיפות של כל צד, ההיסטוריה מאחורי הסכסוך, והאינטרסים הסמויים של כל צד המשפיעים על התנהלותו בתוך הסכסוך.
 
אזורנו הוא רגיש ונפיץ מאוד, ובמקביל הוא בעל חשיבות עצומה לעולם המודרני. מקורות האנרגיה האין סופיים הנמצאים בשטחו ומיוצאים לעולם כולו משפיעות על יחסו של העולם למדינות בו, לאופן בו העולם מתייחס אליהן, תומך או לא תומך באינטרסים שלהם וכדומה. במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים את השפעת האנרגיה על משחק הכוחות בין מדינות המזה"ת והעולם כולו, כמו גם מאבקי הכוחות סביב נושאים דתיים, מקומות קדושים, תפיסות היסטוריות ודתיות לגבי האזור, הקשר למולדת, משמעות הקרקע בעיני התרבויות השונות באזור וכדומה. קורסים אלו מיועדים לכל אדם המעוניין להכיר את המציאות בה הוא חי, ואת המציאות הסובבת אותו. קורסי העשרה במזרח תיכון מועברים במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ: בחיפה, תל אביב, נתניה, פתח תקווה, ירושלים ובאר שבע.
קרא עוד על קורסי העשרה במזרח תיכון
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

לא נפסיק ללמוד: על חוגי בית וקורסי העשרה

רובנו מחכים לזמן בו נוכל לעשות את מה שאנחנו באמת רוצים. עבור חלקנו יהיה זה לשתות קפה בעשר בבוקר ולראות לאן מתגלגל היום,

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסי העשרה במזרח תיכון