לימודי ארץ ישראל מביאים לסטודנט נגיעה מההיסטוריה, מהדרך ומהמציאות בארץ בה אנו חיים, אחת המיוחדות והמורכבות בעולם. ארץ קטנה הממוקמת במפגש יבשות, משלבת מגוון רחב של נופים ותנאי אקלים, בעלת רצועת חוף לאורכה, והיסטוריה רב תרבותית וייחודית, בה התרחשו סיפורי המיתולוגיה התנ"כית המשותפת לשלוש הדתות המונותיאיסטיות המרכזיות, עליה נלחמו עמים ואימפריות רבות, ובה התיישבו עשרות עמים לאורך אלפי שנות היסטוריה. כיום, יושב ברובה העם היהודי שהפך אותה למדינה מערבית מודרנית, על אף עויינות הסובבת אותה מכל עבר.
לימודי ארץ ישראל
מה ניתן ללמוד
ארץ ישראל היתה לאורך ההיסטוריה מקום סוער, רווי מלחמות, מאבקים, גילויים, ומוקד מרכזי לא רק בהתפתחות העם היהודי, אלא גם ערש הנצרות, וחלק מרכזי בעלילת יסוד האיסלאם. אחוזים משמעותיים של אוכלוסיית העולם, רואים בארצנו מוקד קדוש, ואחד מהמפתחות להבנת הגישה הדתית והחברתית בחברה המודרנית והקדומה כאחד. במהלך לימודי ארץ ישראל להעשרה ודעת ניתן לשמוע על ההיסטוריה של הארץ והעם היהודי, העמים והאימפריות ששלטו בארץ והשפעותיהם עליה, ושל הארץ עליהם, ערים היסטוריות וקדושות שנבנו לפני אלפי שנים, סיפורי הדמויות התנ"כיות שבנו את ההיסטוריה הדתית של חלקים רחבים מן האוכלוסיה האנושית.

במסגרת הלימודים יכירו הסטודנטים את כל חלקיה הגאוגרפיים של הארץ, המאפיינים הגאולוגיים והאקלימיים שלהם, מאפיינים חברתיים, הכלכליים ודמוגרפיים. אתרים היסטוריים ואתרי תרבות הפזורים לכל אורכה ורוחבה, הסיפור שמאחורי כל אתר ואתר, והמשמעויות שלהם הן לעם היהודי והן לעולם כולו. כמו כן, לומדים הסטודנטים על ישראל החדשה והמודרנית, תקומת העם היהודי בה, הצמחת השממה, הפיתוח הטכנולוגי בה, כמו גם הכלכלה, ההשכלה, החברה והצבא, תפקידה במגרש המשחקים האזורי והגלובלי, השפעתה, ואופן ההשפעה של מדינות אחרות עליה, קשרי סחר וממשל, בריתות אסטרטגיות וכדומה.

הלימודים מיועדים לכל אדם שמעוניין להכיר את הסיפור האמיתי של הארץ הייחודית הזאת, מה עבר עליה במשך אלפי שנים ועד למצבה הנוכחי, מהם יחסי הכוחות בין ישראל לשכנותיה, וכל ידע אחר שיגבש תמונה שלמה ואמיתית של ארץ ישראל ההיסטוריה והעכשווית. לימודי ארץ ישראל זמינים בבתי ספר ומכללות שונות ברחבי המדינה, כמו גם מוסדות העשרה למבוגרים ולכלל הציבור.
קרא עוד על לימודי ארץ ישראל
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום לימודי ארץ ישראל