אתר קורסים / הרצאות, סדנאות וגיבוש / קורסי העשרה בתרבות עולם
אין ספק שלימודים לצורך תואר אינם מסלולי הלימוד היחידים הקיימים, ושלא חייבים ללמוד רק בשביל לזכות בתואר זה או אחר. ישנם בארץ עשרות ואולי מאות סוגים של מסלולי לימוד שניתן להצטרף אליהם בשביל הכיף, לצורך שבירת השגרה ובשם הרחבת האופקים. כך גם קיימים קורסי העשרה בתרבות עולם, המתאימים בדיוק עבור אנשים המעוניינים להציץ אל מעבר לגבולות המדינה שלנו ולדעת איך מתנהלים ומתנהגים במדינות אחרות. הרי מעטים בלבד יכולים לבקר בהרה ארצות ותרבויות. אז מי שלא יכול לבקר שם, מוזמן ללמוד.
קורסי העשרה בתרבות עולם
בעולם קיימות מאות ואף אלפי תרבויות שונות משלנו. מנטליות שונה ומנהגים שונים. פעולות או מילים שעבורנו הן מובנות מאליהן, עשויות לקבל משמעות שונה לגמרי בהגיענו לביקור במדינה אחרת. מטרה נוספת, אם כך, של קורסים מעין אלה היא הכנה של מטיילים לקראת נסיעתם, על מנת שאלה יהיו מוכנים ויידעו כיצד להתנהג במדינת היעד. כפי שאומר הביטוי המפורסם "ברומא התנהג כרומאי". לעיתים יש צורך לקבל עזרה והדרכה כיצד להתנהג כרומאי ברומא.

הרצאות אלה בדרך כלל מועברות במתנ"סים ובתי תלמיד הנמצאים בכל עיר בארץ ומתקיימות בחסות הרשות המקומית לרווחת התושבים. ישנן הרצאות בתשלום וישנן כאלה חינם אין כסף. לרוב מדובר בשעות אחר הצהריים והערב, על מנת שאנשים שעובדים בשעות הבוקר יוכלו גם הם להספיק להגיע, לשבת, להירגע וליהנות מהרצאה מעניינת. בנוסף, אין כאן תנאי קבלה. כל אחד מוזמן להירשם ולהשתתף להנאתו, אפילו למספר הרצאות במקביל.
קורסי העשרה העוסקים בתרבויות שונות שייכים לתחומי ההעשרה הרבים הקיימים עבור אלה שרוצים לשבור שגרה, לצאת להתאוורר פעם או פעמיים בשבוע ולמוצא מסגרת הדומה למסגרת של חוג. מי שנרשם ללימודים מסוג זה לא מחפש תואר אקדמי ולא בהכרח מחפש לבצע שינוי בקריירה שלו בעקבות הקורס. רוצים לצאת מהבית, לשנות אווירה, לפגוש אנשים שונים ולשמוע הרצאה בנושא מרתק.

כאמור, מדובר בקורסי העשרה לרווחת התושבים, וכל עיר מספקת הרצאות כאלה. כך נמצא בקלות קורסי העשרה בתרבות עולם בתל אביב, בחיפה, בירושלים כמו גם  קורסי העשרה בתרבות עולם בבאר שבע.
קרא עוד על קורסי העשרה בתרבות עולם
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורס הנהלת חשבונות מעשית – הדרך למצוא עבודה

למדתם הנהלת חשבונות, קיבלתם את התעודה אבל עכשיו אתן מגלות שבקורס לימדו אתכם איך לעבור את הבחינה במקום להכין אתכן לעבודה

לא נפסיק ללמוד: על חוגי בית וקורסי העשרה

רובנו מחכים לזמן בו נוכל לעשות את מה שאנחנו באמת רוצים. עבור חלקנו יהיה זה לשתות קפה בעשר בבוקר ולראות לאן מתגלגל היום,

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסי העשרה בתרבות עולם