לימודי סיפורי תנ"ך הם לימודים מרתקים ומעניינים המביאים אלינו את סיפורם של דמויות היסטוריות מפורסמות בצורה עכשווית, ציורית ובעלת אוריינטציה של גזירת ערך אישי ולמידה מתוך חוויותיהן.

התנ"ך הינו הספר המפורסם ביותר בעולם היושב בבסיסן של דתות גדולות וחשובות. זהו למעשה אוסף של עשרות ספרים שבהם מובאים סיפורן של שורה ארוכה של דמויות, התנסויותיהן, תהליכים שעברו בחייהן, אופן ההתמודדות שלהן והלקח שלמדו. הסיפורים מובאים תמיד באוריינטציה של יחס האדם לאל ויחס האל לאדם, ונותנים מבט על תפקידה של האמונה והכוח העליון בחיי האדם.

מה כוללים לימודי סיפורי תנ"ך?
במסגרת זו לומדים הסטודנטים את כל סיפורי התנ"ך המרכזיים שאנו מכירים. לימודי הסיפורים יורדים לעומק רב, מנתחים את הסיטואציות השונות, את תחושותיהן של הדמויות המופיעות בהן, את תפקידן של הדמויות, המסר שהן מיועדות להעביר, הלקח שניתן ללמוד מהסיטואציות וכדומה.

עוד לומדים את הפרשנויות שנתנו פרשנים שונים לאורך ההיסטוריה לסיפורי התנ"ך. כיצד התייחסו רש"י, הרמב"ם, חז"ל אליהם. מה הפירוש שהם נתנו לכל סיפור וסיפור, מדוע בחר כל אחד בפירוש זה או אחר, מהן הצורות השונות שבהן ניתן לפרש, האם מה שאנו קוראים זה פשוט זה, או שיש מסר מסתורי שרצה הכותב להביא בפנינו.

אלו הם לימודים מרתקים ומעניינים העוסקים בסיפורים היפים ביותר שנכתבו אי פעם, ומאפשרים לסטודנטים להרהר בקיומו של כח עליון, בתפקידו של האדם על פני כדור הארץ, בכוחה של אמונה, וכן להעריך את תפקיד התנ"ך כספר המתאר מציאות בלתי ניתנת לערעור או כספר שמטרתו ללמד אותנו דבר מה, להעביר מסרים חזקים וחכמים בצורת סיפורים מעניינים המסייעים לנו לקלוט את המסר בצורה קלה יותר ועמוקה יותר.

לימודי סיפורי תנ"ך מיועדים לכל אדם המעוניין להרחיב את ידיעותיו, לפתח את השקפתו ביחס לנוכחות האל בחיינו, ולהכיר את ההיסטוריה היהודית לעומק. הלימודים מועברים במגוון מוסדות לימוד בערים הגדולות: חיפה, נתניה, פתח תקווה, תל אביב, ירושלים ובאר שבע.
קרא עוד על סיפורי תנ"ך

נמצא קורס אחד

הכנה לבגרות בתנ"ך


תיכון תל אביב - סניף נתניה
בחינת הבגרות בתנ"ך הינה בחינת חובה לכל המעוניינים בתעודת בגרות מלאה. אלא שהשפה התנ"כית השונה ונבכי הסיפורים המקראיים, הופכים את הבחינה למאתגרת במיוחד. לכן רצוי ללמוד לבגרות במוסד וותיק ומבוסס
נתניה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה