שירות אישי לבחירת קורס
077-7060890
דף הבית הכשרה מקצועית לימודי מחשבים לימודי עיצוב מקצוע טכני קורסים בניהול לימודי הנדסאים
מיקום באתר: דף הבית » קורסים ביום שישי – מה, למה, ולמי זה כדאי

קורסים ביום שישי – מה, למה, ולמי זה כדאי

אתר קורסים

רבים מחפשים אפשרויות חדשות להשכלה, רכישת או הרחבת מקצוע וגם מסלולי העשרה, אך נותרים מתוסכלים וקצת מיואשים כי אינם מוצאים את הזמן וההזדמנות הנכונה לעשות זאת.

לימודים בשעות הבוקר מתאימים אולי למשוחררים טריים, או לאלו שנפלו בחלקם מספיק מזל וממון כדי לא להיות מחוייבים לעבודה, ובמקומה להתמסר באופן מלא לאתגר ההשכלה. לעומתם, רוב מי שמבקש למצוא לעצמו מסלול לימודים עושה זאת כאשר במקביל למשימה זו עליו להמשיך במהלך החיים הסדיר ולהתפרנס. בכפוף לאתגר זה, הוא מוצא עצמו בבעיה לא קטנה.

לשם כך מפעילות מכללות ובתי ספר רבים לימודי ערב; מסלולים אשר מתקיימים לאחר שעות העבודה מספר פעמים בשבוע, ובכך נותנים מענה לרבים אשר כבולים למחוייבויות מגוונות בחייהן, אשר אינן מתירות להם את התענוג של הקדשת כל זמנם ומרצם למשימה הלימודית.
 אלא שאין בכך מענה מלא מן הסתם; הורים לילדים למשל יתקשו לפנות זמן למען לימודיהם במהלך אותן שעות המוקדשות למשפחה. אסור גם לשכוח שמועדי הפגישות עצמן הם לפעמים רק מפתח לדלת כבדה, שמאחוריה ניצבות עוד שעות רבות ותובעניות של שינון, תרגול, שעורי בית ומשימות מגוונות אשר אותו קורס תובע מהסטודנטים. יותר מזה; גם אם הושגו במאמצים רבים אותן שעות פנויות בסוף היום, הן פשוט אינן מתאימות כבר ללימוד. הראש עייף, הדעת מוסחת, וקשה יותר להתרכז ולהתמקד במשימה. קל בהרבה לשבת בסוף היום מול הטלויזיה בלי לחשוב יותר מדי, מאשר לפתוח את הראש ואת הדעת בתקווה להפנים מידע חדש, כשהמוח כבר מחוק מהיום המתיש שחלף.
 
אפשרות לוגיסטית נוספת המיועדת לתת פתרון לבעיה היא קורסים מקוונים, אבל למען האמת לא כולנו בנויים למשמעת העצמית שלימודים מסוג זה דורשים: לשבת וללמוד לבד, בלי מסגרת סדירה ומחייבת, ללא סביבת לימוד מתאימה, כאשר חסר המדריך שיסייע והשותפים לצרה בכסאות הסמוכים. וגם כאן למעדיפים בחירה זו כדאי לבדוק אם הקורסים האלו מתקיימים ביום שישי.
 
אז מה עושים?
התשובה לכל המגבלות והקשיים האלו פשוטה: לימודים בשישי. מכללות ובתי ספר רבים מזהים הזדמנות זו, נענים לאתגר, ותכניות הכשרה רבות נערכות לקורסים ביום שישי בבוקר, כדי לאפשר השתתפותם של אלו שהשבוע העמוס לא מותיר להם הזדמנות אחרת.
 
רונית גרה במושב בשרון, ושמחה לחלוק את חוויותיה כתלמידה מרוצה: "רציתי ללמוד סידור פרחים, אבל יש לי שלושה ילדים תובעניים בבית, ובעל חרוץ מדי, שגם אותו צריך להאכיל, חוץ מאשר לפרנס את כולם. זמן רב תכננתי ללמוד אבל לא הצלחתי לפנות זמן לכך. כשמצאתי את הקורס ביום שישי קפצתי על ההזדמנות. זה זמן שבו כולם פנויים פחות או יותר, כך שיש לי בייביסיטר לילדה, והבנים ממילא בבית הספר.
הנסיעה לסדנה היא תענוג בפני עצמו; אפילו הכבישים, שאני רגילה להזדחל בהם ב-30 קמ"ש בבוקר רגיל, פנויים פתאום. אני עוצרת בבית קפה, מצטיידת בקרואסון שקדים והפוך-בלי-קצף, מכוונת את הרדיו לתוכנית של פלאטו שרון, ויוצאת לדרך עם ראש נקי.
לאחר שהסתיים השיעור אני משקרת את בעלי ש"אני כבר בדרך הביתה", כדי לתת לו הזדמנות למהר ולהשלים את כל המשימות שהשארתי לו למלא, לעבור על הרשימה ולוודא שלא פיקשש אף אחת מהן. כך אני ממשיכה משם לכיוון שוק האיכרים שפתוח בשישי בבוקר, ומצטיידת בקניות שוות לסוף השבוע, ואולי גם באיזה משהו מפנק לעצמי.
כשהגעתי הביתה הוא כבר נקי ושטוף. על השולחן ממתינה ארוחת צהריים שבעלי הכין, מה שמזכיר לי שמזל שאכלתי קרואסון בבוקר. אפילו הילדים הספיקו להתגעגע אלי קצת, למרות שגם זה לא בהכרח יתרון.
לסיכום, מצאתי את הפתרון המושלם בעיני, ובכוונתי להמשיך ולנצל את שישי בבוקר ללימודים גם במסגרת אחרת כאשר קורס זה יסתיים. אם צריך, אגיע עד לדוקטורט."

איך מוצאים
הדרך הטובה ביותר למצוא לעצמך את מסלול הלימודים המבוקש הנלמד בקורסים ביום שישי היא להשאיר פרטים אצלנו באתר, וצוות יועצות הלימודים שלנו יסייע לך לאתר מסלול לימוד שיתאים לך בול.
קורס סידור פרחים
לקבלת מידע ללא עלות וללא התחייבות – מלאו פרטים ונחזור בהקדם
מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
 
גמולוגיה – מיון, הערכה ומסחר ביהלומים מלוטשים
קורס המקנה לתלמידיו הכשרה במקצוע יוקרתי ובעל ערך, הנותן את הידע הדרוש להשתלב בבורסת היהלומים בארץ ובחו"ל, בחברות ביטוח, בנקים ובמקצוע בכלל. הקורס מתחיל בלימוד המושגים היסודיים ביותר בענף היהלו...
סניפים
רמת גן
השתלמות מקצועית לקבלני גבס
שיטת הבנייה בגבס יצרה למעשה ענף חדש בעולם הבנייה, ונחשבת לאחת הבשורות הגדולות בו. הגידול בשוק השיפוצים ובניית בתים צמודי-קרקע מקדמים את ההכרה ביתרונות הבנייה בגבס, וחדירת מערכות הגבס לענף. בצד זאת,...
סניפים
תל אביב,פנים ארגוני אצל הלקוח
מורי דרך - רישיון הדרכה בארץ
מהלך קורס זה נמתח ממרומי החרמון עד לחוף אילת, מירושלים הקדומה לתל אביב המודרנית, דיונות החול במישור החוף, מצוקי מדבר יהודה, נחלי הגליל ומכתשי הנגב, מערות בית גוברין ומבצרים צלבניים בגליל, מירושלים ...
סניפים
תל אביב
NLP ודמיון מודרך – דו שנתי
 לימודים לדרגות NLP Practitioner ומתמחה בדמיון מודרך ו-NLP - הצופן החדש. הקניית 'ארגז כלים' רחב מתחומי ה-NLP והדמיון המודרך לתרגול עצמי ולתרגול עם אחרים: טכניקות הרפיה להפחתת מתח וחרדה...
סניפים
תל אביב,באר שבע,חיפה,ירושלים,רחובות,רעננה,זכרון יעקב,אור יהודה,הרצליה,כרמיאל
ניהול תיקים
הכנה לקראת בחינות רשות ניירות ערך לרישיון מנהל תיקים והכרות עם הפרקטיקה הנדרשת בביצוע התפקיד. מסלול הלימודים מכין לבחינות בהתאם לדרישות הרשות: כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון, דיני ניירות ערך ואת...
סניפים
תל אביב,חיפה,מכללת כנרת - צמח,ירושלים
רוצה לחסוך זמן?
אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך
מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
 
מודעות פרסום
מפת אתר לגולש  |   פרסם באתר  |   תנאי שימוש
חברת לידר בע"מ (קורסים)
בית ברק, רחוב הרברט סמואל 37, חדרה
טלפון: 077-5501133
פקס: 153-4-6323192
מייל: leader@leaderltd.co.il
 
© כל הזכויות שמורות לאתר