אתר קורסים / קורסים - מוכר לגמול השתלמות / קורסים - מוכר לגמול השתלמות בגדרה

קורסים - מוכר לגמול השתלמות בגדרה

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

קורסים - מוכר לגמול השתלמות

ללמוד בשביל הבונוס: הכול על גמול השתלמות

למרות שהמושג 'גמול השתלמות' מקושר ברוב המקרים למורים ולאנשי מערכת החינוך, הרי שגופים רבים בארץ מציעים לעובדיהם קידום בשכר או שיפור בתנאים בעקבות השתתפות בקורסים או במסלולי לימוד שונים.

הגמול הוא בעצם מענק כספי שמקבל העובד לאחר שהציג תעודות המעידות על ארבע מאות שעות לימוד והשתתפות בקורסים הקשורים לתחום העיסוק שלו. בחלק מהמקרים מענק כספי זה מחושב באחוזים מתוך המשכורת הקובעת ובחלק כסכום כסף מוגדר מראש.

על הקורסים להיות מוכרים על ידי המעסיק, כאשר לעתים המושג 'נוגעים לתחום העיסוק' מצמצם את רשימת הקורסים האפשריים, ולפעמים המעסיק מגלה גמישות רבה ופותח את מגוון הקורסים המזכים לתחומים רבים ושונים.

חשוב לציין שברוב המקרים קיים תנאי מקדים לצורך זכאות לגמול השתלמות והוא קיומו של תואר ראשון לפחות אצל מגיש הבקשה. כלומר, ללא תואר ראשון לא תוכלו להתחיל בכלל את התהליך (מלבד במקרים מאושרים ספציפית על ידי המעסיק).

איך צוברים שעות לגמול השתלמות?

ההחלטה אם ללמוד תלויה אך ורק בעובד עצמו, כאשר ברוב המקרים קיימת הגבלת זמן או תוקף לזכאות אותן שעות לגמול. הגבלה זו בדרך כלל אומרת שתוקפם של קורסים לצורך הגשת בקשה עומד על חמש שנים, ולכן עליכם לסיים את סך השעות בפרק זמן זה כדי לזכות בסכום הנקוב.

בהתחשב בעובדה שגמול השתלמות מוענק לשכירים שעובדים לפרנסתם, הרי שאין באפשרותם בדרך כלל לשבת במשך 400 שעות ברציפות וללמוד קורס ספציפי. בהתחשב בכך ניתן להשתתף בכמה קורסים בתאריכים משתנים ולצבור את הזכאות עד לפרק זמן של חמש שנים.

במקרה ולא סיימתם לגייס את כל נקודות הזכות עד לסך של 400 שעות, יהיה עליכם ללמוד מחדש את הפרקים שכבר אינם בתוקף (או פרקים שמזכים בסך שעות דומה) כדי להגיש את הבקשה ולא "לאבד" קורסים נוספים.

כיצד אדע אם אני זכאי לגמול השתלמות?

הזכאות נקבעת על ידי המעסיק ולכן יש לעיין היטב בחוזה ההעסקה ובתנאים שעליהם חתמתם כשהתחלתם לעבוד. אנשי צבא קבע ופורשיו, עובדי מדינה, אקדמאים בדירוגים שונים, עובדי רשויות מקומיות, עובדי משרד הביטחון ושכירים במגזרים נוספים (לרוב ציבוריים) זכאים מתוקף הסכם העבודה הקיבוצי לגמול השתלמות.

מהי הדרך לברר האם קורס ספציפי מוכר?

השיטה הטובה ביותר לוודא שהקורס שאליו אתם מבקשים להירשם אכן מזכה לגמול השתלמות אצל המעביד שלכם, היא פשוט לשאול את אותו מעביד. בעת בירור זה עליכם להציג בפני המעביד כמה עובדות: מוסד הלימודים שמציע את הקורס, שם הקורס, משך הלימודים בו ונושא הקורס.

כאמור, מעסיקים רבים דורשים מעובדיהם להצטרף אך ורק לקורסים שלהם קשר מקצועי לתפקיד או לחטיבה שבה הם עובדים. עם זאת, לעתים מגלים המעסיקים גמישות ומאפשרים לשכירי הארגון להירשם למסלולי לימוד שמעניינים אותם ובלבד שהמוסד האקדמי שבו הם מבקשים ללמוד יהיה מוכר לצורך זה.

מה ההבדל בין גמול א' לבין גמול ב'?

באופן כללי אין הבדל משמעותי בין גמול השתלמות א' לבין גמול השתלמות ב', מלבד העובדה שהראשון מזכה עבור 400 שעות הלימוד הראשונות והשני עבור 400 שעות הלימוד הנוספות.

איזה קורסים מתאימים לגמול השתלמות?

כפי שצוין, ברוב המקרים דורש המעסיק שיהיה קשר בין תחום העיסוק של העובד לבין הקורס שאותו הוא רוצה ללמוד; קורסי מנהיגות, שפת גוף ותקשורת, דיני עבודה, ניהול עובדים, קורסי חינוך למטפלות ולעובדי הוראה, הנחיית קבוצות וקורסים רבים נוספים נכללים במסגרת זו.

קרא עוד על קורסים - מוכר לגמול השתלמות בגדרה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסים - מוכר לגמול השתלמות בגדרה