אתר קורסים / תורת החיים

תורת החיים

מעוניין להתקדם צעד אחד קדימה

לעבר השכלה מקצועית מעשירה?
פנה אלינו עוד היום לקבלת פרטים ונשמח
לסייע לך בקבלת החלטה!

על מוסד הלימודים

תמונה באתר קורסים
  • סניף יד בנימין

תורת החיים

מכללת "תורת החיים" - המדור להעצמה אישית ולהכשרת מטפלים הוקם בתשס"ח ע"י ראש ישיבת "תורת החיים", הרב שמואל טל שליט"א, על מנת להכשיר מטפלים שיוכלו לתת מענה עפ"י תורה למצוקות הנפש השונות. בביה"ס לומדים השנה כ-200 תלמידים מרחבי הארץ. כ-50% מהתלמידים נמצאים כרגע בתהליכי התמחות, תוך כדי הלימודים ועוד עשרות בוגרים שכבר עובדים כמטפלים. בית ספרנו מתאפיין בכך שכל הלימודים מבוססים על הדרכת התורה ומקורות חז"ל, החל מהנחות היסוד והקניית הידע, ועד הכלים הטיפוליים הניתנים בו. כיון שמהלכי חייו של האדם בעולם על כל פרטיהם זומנו לו לעבודתו האישית ע"י רבש"ע, נמצא שכל הבעיות, הסיבוכים והסבל, חוסר האונים והכאב יכולים לקבל מענה אמיתי אך ורק עפ"י ההנחיה האלוקית המתבטאת בתורה. ויותר מכך: שליחות האדם בעולם הזה היא להגיע לידי קרבת אלוקים, אמונה בו ועשיית רצונו. ולכן כאשר ישנם קשיים, גם נפשיים הם בהכרח נוגעים למהות זו של חייו, והדרך היחידה לפותרם היא ע"י חיבור עמוק אליה. "תורת החיים" נותנת לאדם מענה אמיתי לקשייו, תוך חיבור עם כוחות האמונה שבו, ומתוך כך מצמיחה אותו לגבהים חדשים.
למידה המכוונת למעשה: המרצים מעמיקים בהבנת נפש האדם עפ"י התורה ומבהירים את מושגי עולם הנפש ועולם הטיפול. לאור זאת, הם מנחים את התלמידים ביישום הדברים על עצמם בתחילה, ובהמשך בהכוונת יישומם על אחרים.
תהליך העצמה אישית: אנו יוצאים מתוך הנחה שרק על גבי עבודה אישית של האדם עם עצמו, מתבססת היכולת שלו לעבוד עם הזולת. לכן אנו מכוונים את תלמידינו לעבודה אישית (הפנמת מערכת מושגים חדשה, היכרות מעמיקה עם עולמם האישי תוך הקשבה לעצמם, ומתוך זאת עבודה פנימית ושינוי).
סדנאות בקבוצות קטנות: על מנת לזמן את תלמידינו לעבור את התהליך האישי, כוללת תכנית הלימודים סדנאות, שבהן התלמידים פוגשים את עצמם ומתמודדים עם נושאים לא סגורים שבתוכם. בפועל, התלמידים עוברים טיפול אישי במסגרת קבוצתית. הקורסים בביה"ס מוכרים לשנת שבתון ולגמול השתלמות.
אוירה משפחתית: בבית ספרנו אוירה משפחתית וחמה הן בין התלמידים לבין עצמם, הן עם המרצים והן עם אנשי הצוות וההנהלה. באופן טבעי נוצרים קשרים עמוקים ומשמעותיים בין התלמידים.
מרכז טיפול : בביה"ס פועל כיום מרכז טיפול אליו פונים אנשים מכל הארץ, אשר מטופלים ע"י בוגרי ביה"ס, וע"י תלמידים העושים הכשרה מעשית, כחלק מתהליך הלמידה שלהם. המטפלים למיניהם  עושים נאמנה את עבודת השליחות וב"ה גם רואים תוצאות בשטח. חלק מהבוגרים עברו אף הכשרה להנחיית קבוצות וב"ה כבר יוצאים עם סדנאות להעצמה אישית בכל רחבי הארץ. 
 
 
 

מכללה תורת החיים
 

תמונה באתר קורסים
  • סניף יד בנימין
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה
תמונה באתר קורסים תמונה באתר קורסים תמונה באתר קורסים תמונה באתר קורסים תמונה באתר קורסים

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי
students

מעל עשור שצוות אתר קורסים פועל למתן שירותי ייעוץ לימודים, נשמח לעזור גם לך!