קורס הכנה למבחן אמי"ר נועד לעזור למועמדים ללימודים אקדמיים לשפר את סיכויי ההצלחה במבחן זה, המבקש להעריך את הרמה של השפה האנגלית בקרב המועמדים, ועוזר למיין לפי רמות הבקיאות, מהנמוכה ביותר ועד לפטור מלימודי אנגלית. מי שנבחן בבחינה הפסיכומטרית פטור מהמבחן, והמיון נעשה על פי חלק האנגלית בבחינה. מי שמעוניין לשפר את הציון יכול לגשת בנפרד למבחן אמי"ר ובו לנסות לשפר את סיכוייו לקבלת פטור מלימוד אנגלית.
לימודים גבוהים מחייבים את כולנו ללמוד שעות על גבי שעות, לחרוש למבחנים, להשתתף בשלל קורסים והרצאות ולהגיש עבודות אין ספור. אין ספק שהתחייבויות אלו יכולות להיות מתישות ולעתים גם בלתי נגמרות, אבל הידיעה שאנחנו לומדים תחום שמעניין אותנו מסייעת לנו לגבור על הקשיים הזמניים למען עתיד טוב יותר.
העניין הוא שלימודים אלו פעמים רבות מחייבים גם השתתפות בקורסים שלא כל כך מדביקים אותנו אל הכיסא ועוסקים בנושאים שאנחנו ממש לא רוצים אפילו לשמוע עליהם. כך לדוגמה קורס אנגלית, שאותו חייבים לעבור כל תלמידי תואר ראשון (ולפעמים גם תואר שני) בכל תחום שהוא.
 קורס הכנה למבחן אמי
הפחתת קורסים בתואר
הודות למבחן ניתן להפחית את קורסי החובה בתואר הראשון דבר מבורך לכשעצמו עבור כל סטודנט. הבחינה מורכבת משלושה חלקים רצופים כאשר כל חלק הוא בן 25 דקות. המבנה והתוכן ורמת הקושי זהים לפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית, אולם כאן אין פרק פיילוט ולכם כל החלקים נחשבים כחלק מן הציון. הציון של המבחן הוא בסולם שבין 150 ובין 250. קבלת פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה או במכללה הוא החל מציון של 234 נקודות. שיטת החישוב היא זהה לזו של הפסיכומטרי ומושפעת מציוני כל הנבחנים גם יחד.
 
מספר הקורסים באנגלית שעלינו לעבור במהלך לימודים גבוהים הוא פועל יוצא של הציון בחלק האנגלית בפסיכומטרי, כאשר ככל שהציון נמוך יותר, כך גם מספר הקורסים המחייבים גבוה יותר. אולם, גם אם לא הצלחתם כל כך בפרק האנגלית בפסיכומטרי, תמיד תוכלו לעשות מבחן אמיר, לשפר את הציון ולהוריד את מספר הקורסים באנגלית שבהם תהיו חייבים. קורס הכנה למבחן אמי"ר כולל ידע וכלים להצליח במבחן זה ועל ידי כך לצמצם את מספר קורסי החובה. הנושאים הנלמדים כוללים את מבנה הבחינה עצמה, התמודדות עם מבני שאלות מגוונים באנגלית, השלמת משפטים, העשרת אוצר המילים באנגלית, ניסוח חוזר של משפטים ושל פסקאות, הבנת הנקרא, שיטות להצלחה, טיפים, עצות והרבה מאוד תרגול. הלימודים פתוחים בפני כל מי שעומד להתחיל ללמוד במסגרת אקדמית, ואין תנאי קבלה או דרישות סף, המשתתפים בקורס הינם סטודנטים לעתיד בפקולטות שונות ומגוונות, שלכולם מטרה אחת ספציפית שלשמה הם נרשמו. בנוסף מתרגלים בחינות ממועדים קודמים ולומדים מתוך העבודה עצמה מהן הנקודות החזקות שלהם, מהן הנקודות החלשות שלהם וכיצד לשפר את הציון ולשפר אותו.
 
קורס הכנה אינו מזכה את בוגריו בתעודה, פשוט משום שכל מטרתו היא להקנות להם כלים להצלחה בבחינה עצמה. במילים אחרות, אין משמעות להשתתפות נטו בקורס זה, כאשר הציון היחיד שנחשב בסופו של דבר, הוא הציון המתקבל במבחן עצמו. חשוב לציין שלביצוע מבחן אמי"ר כמעט ואין סיכון מבחינת הנבחן. זאת משום שרוב האוניברסיטאות והמכללות מכירות בציון הגבוה לצורך מספר קורסים באנגלית. לכן גם אם הציון הסופי במבחן אמי"ר מחייב יותר קורסים מהציון שהתקבל בפסיכומטרי, הגבוה מביניהם הם זה שייחשב בסוף לצורך חישוב קורסי החובה באנגלית.

קרא עוד על קורס הכנה למבחן אמי"ר

נמצא קורס אחד

הכנה למבחן אמי"ר/ם


TopPrep
הכנה למבחן אמי"ר ואמיר"ם נועדה לסייע לסטודנטים לעבור בהצלחה את מבחני המיון לאנגלית באוניברסיטאות השונות בארץ. מסלול זה כוללל שיטות עבודה יעילות ומוכחות להתמודדות עם כל סוגי השאלות המופיעות בבחינה.
רמת גןקורס אינטרנטי - פריסה ארצית
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

מבחן אמי"ר: הפטור שלכם ממבחן המיון באנגלית

עם ההרשמה ללימודים מתחוור לכם שעליכם לקחת מספר קורסי חובה באנגלית ועיניכם חושכות. חשבתם שגמרתם עם זה כשלמדתם ל פסיכומטרי

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס הכנה למבחן אמי"ר