אתר קורסים / בטיחות וביטחון

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

בטיחות וביטחון

בטיחות וביטחון - מה זה?
המילים 'בטיחות' או 'ביטחון' אינן מילים השמורות רק לעולם המחלוקות הבינלאומיות ולמשחקי המלחמה, אלא הרבה יותר נפוצות בשוק העבודה ובמקומות נוספים ממה שכולנו חושבים. לימודי בטיחות וביטחון מציעים קורסים רבים העוסקים בתחומי הבטיחות השונים במקומות העבודה ובתפקידי הממונים על בטיחות המפעל והעובדים.
באופן דומה כך גם קורסים העוסקים בביטחון מכוונים את בוגריהם להשתלבות בתפקידי ביטחון שונים, החל ממשרות אבטחה, דרך חוקרים פרטיים וכלה בקציני ביטחון ובעמדות שונות ומגוונות.

למי מתאימים הלימודים?
בהתחשב בכך שהקורסים במסגרת הקטגוריה בטיחות וביטחון מגוונים מאוד ועוסקים בנושאים שונים, כך גם קהל היעד שיכול למצוא את מקומו במסלולי הלימוד המוצעים הוא רחב מאוד. קורסים רבים פתוחים בפני צעירים וצעירות המבקשים להשתלב בתפקידי אבטחה במהלך לימודים או במטרה לחסוך כסף; נתח אחר של קורסים פונה לאנשי מקצוע בתעשייה או במפעלים שרוצים להתקדם לתפקידי ניהול בתחומי הבטיחות בעבודה; קורסים אחרים פונים לקלה יעד של אנשים המעוניינים בהכשרה מקצועית או הסבה מקצועית לתחומי הבטיחות והביטחון וכן הלאה.
כך גם לא ניתן להכליל את תנאי הקבלה לכל קורס וקורס ויש לבחון את הדרישות מקרוב בהתאם למסלול הלימודים המבוקש ולמוסד האקדמי המעביר לימודים אלו.

המסלולים שבהם ניתן ללמוד בטיחות וביטחון
לימודי בטיחות וביטחון נלמדים פעמים רבות בבתי ספר מקצועיים ובמכללות המציעות לימודים והשתלמויות בתחומים אלו; במקביל קיימים לא מעט קורסים בקטגוריה זו המועברים בבתי ספר ייעודיים לנושאים אלו (כגון קורס חוקרים פרטיים) ולכן יש לבחון הן את מסלול הלימודים ואת את מוסד הלימודים המתאימים לכם ביותר.

מה לומדים?
קורספוליגרף מכשיר את בוגריו לבצע בדיקות פוליגרף (מכונת אמת) במגזר הפרטי או הציבורי. קורס זה אינו פתוח לכל מי שרוצה להצטרף לשורותיו, והמועמדים צריכים להוכיח רקע בעבודת מודיעין וחקירות, תואר אקדמי ולעבור ראיון קבלה. במהלך קורס פוליגרף לומדים המשתתפים פיזיולוגיה ופסיכולוגיה, היסטוריה של הפוליגרף, אתיקה, המעמד המשפטי של בדיקות אלו, תשאול וראיון במסגרת הבדיקה, הכרת מכשירי פוליגרף ונושאים רבים אחרים.
קורסקציני בטיחות בתעבורה פתוח בפני בעלי רקע מוכח בעבודה בתחום הרכב שעומדים בדרישות הנוספות להצטרפות לקורס זה. לימודי קציני בטיחות בתעבורה עוסקים בדיני תעבורה, הסעת נוסעים וילדים, תפקידיו של קצין הבטיחות, ביטוח ושמאות רכב, חשבונאות ותמחור, תכנון וארגון צי תחבורה, היבטים שונים בנהיגה, יציבות רכב, נהיגה מונעת ועוד.
לימודיבקרת איכות מכשירים את הלומדים בהם לבדיקת איכות המוצרים המופקים במקום העבודה ולמנוע חריגויות ותקלות בייצור, כדי לצמצם הוצאות ונזקים למפעל. לימודי בקרת איכות כוללים נושאים רבים, ביניהם:  תהליכי עיבוד, שיטות ייצור, שרטוטים, כלי מדידה, נהלי אבטחת איכות בחברה ובאופן כללי, תקני איכות, ועוד נושאים.

מעבר לרשימה זו קיימים קורסים רבים במסגרת הקטגוריה בטיחות וביטחון. מומלץ לעבור על הרשימה המלאה, למצוא את הקורס שמעניין אתכם ולקבל פרטים על אודות אותו תחום עניין.

כמה זמן?
המבנה השונה של הקורסים ותחומי הלימוד המגוונים בקטגוריה בטיחות וביטחון משליכים גם על אורך הקורסים ומשך הזמן הדרוש ללימוד כל תחום ותחום. כך לדוגמה קורס מנהל איכות מוסמך אורך 200 שעות אקדמיות, קורס מלגזה אורך יומיים, לימודי בטיחות בעבודה 80 שעות וכן הלאה.

תעודה
כל קורס בתחומי בטיחות וביטחון מקנה למשתתפים בו תעודת גמר בהתאם לתוכנית הלימודים, להכשרה המקצועית ולמוסד האקדמי שבו למדו. חלק מההכשרות המקצועיות בקטגוריה זו מצריכים תעודה של משרד התמ"ת או משרד ממשלתי אחר כדי לעסוק בתחום, ולכן תעודת הסיום המתקבלת תהיה של הגורם הבוחן והמאשר.

קרא עוד על בטיחות וביטחון
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי