אתר קורסים / אופנה וסטיילינג / עיצוב וייצור נעליים
הסנדלרים בימינו כבר לא הולכים יחפים. הם מעצבים לעצמם יופי של נעליים. מדוד המלך ועד אימלדה מרקוס, כולם נועלים נעליים. אצלו זה היה בעיקר צורך והגנה, אצלה שגעון ואופנה. נעלים, מגפיים, סנדלים, כפכפים, כולם מגנים עלינו מחום, מקור, פציעה, שומרים על בריאות כפות הרגליים ועל הגוף כולו וכמובן מהווים קישוט ואמירה אופנתית. נעליים לטיולים, על עקבים, נעלי ספורט, מגפיים גבוהים, פעמים רבות יעידו על אופי בעליהן ועל עיסוקים ותחביבים. נעלים בכפר הגלובלי הן טרנד שנפוץ כמו אש בשדה קוצים, האחד קונה וכולם רוצים אותו דבר וקונים. רבות הדוגמאות לטרנדים בתחום, מהאוואיאנאס, בלנדסטון, דוקטור מרטינס, ועד אול סטאר וקרוקס ועוד הרגל נטויה. למרות הטרנדים, גם בשוק ההנעלה כמו בעיצוב הבגדים יש את יצרני נעלי הבוטיק ויש ייצור המוני. שוק הנעליים משלב בתוכו ייצור מקומי, יבוא מחו"ל וייצור בסין. פעמים רבות לעיצוב וליצור המקומי יש ערך מוסף שלקוחות יודעים להעריך. דוגמאות ליצרנים מקומיים הן גזית, קליגולה, דניאל פיין וטבע נאות.
 
עולם עיצוב הנעליים בישראל עובר בשנים האחרונות תהליך של שינויים והתפתחות דומים באופיים לפריצת הדרך שהייתה בעולם עיצוב אופנת הביגוד ובתחומים רבים אחרים. במקביל לייצור המוני של נעליים לסוגיהן ישנן סנדלריות בעבודה מסורתית, בתי מלאכה בהם ניתן ליצור זוגות ייחודיים למתן מענה לבעיות כפלטפוס, רגליים רחבות או צרות, בעיות אורתופדיות. תחום מתחדש ומתפתח זה החזיר את הסנדלרות היצרנית המסורתית שהצטמצמה במקביל לדחיקת הסנדלרים כמתקני נעליים ולשינויים בצריכתן ושימוש בהן ללא תיקון. מרביתנו קונים זוג חדש ולא טורחים לתקן נעליים. כיום ניתן לייצר נעליים איכותיות  "כמו פעם" לעשרים שנה ויותר.
 
למי זה מתאים
רבים מן הלומדים מגיעים מתחום העיצוב, אך הקורסים ללימודי ייצור נעליים מתאימים גם לחסרי ניסיון. ניתן ללמוד החל מקורסים בסיסיים שמטרתם בעיקר התנסות והקניית רקע, אך לימודים מקיפים יותר להקניית המקצוע באופן מלא ייארכו עד שנתיים, שלאחריהם נרכש כל הידע המקצועי המתבקש, וניתן להתחיל ולפתח קריירה בתחום.
 
מה לומדים
מעצב נעליים הוא גם סנדלר, עליו לדעת לתכנן את מראה הנעל וגם ליישם את שלבי הייצור. בלימודים מתבצע שילוב של השניים, התיאורטי והמעשי. בדומה ללימודי עיצוב אחרים, יש לתכנן, לעצב, ליצור רישום ראשוני של הנעל, לגזור, לתפור ולהגיע ליצירת מוצר מוגמר.
בקורס מתקיימת הכרות והבעה עם חומרים, מיומנויות חיתוך, מתיחה, דיקוק ותפירה, לימודי תולדות האופנה והיסטורית מהלכי הייצור, עיצוב עצמאי, שיטות רישום, יצירת גזרות, טכניקות ייצור, שימוש במכונת תפירה, תיקונים, גורמי השפעה על הענף, מקורות השראה ויצירת קולקציות, זיהוי טרנדים, שיווק ואופן הגשת המוצר לקהל, כלכלה ועבודה עם יצרנים. כמו בתחומי עיצוב אחרים יש להכין תיק מוצר, להכיר תוכנות עיצוב וליצור אב-טיפוס. 
קרא עוד על עיצוב וייצור נעליים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום עיצוב וייצור נעליים