אתר קורסים / אופנה וסטיילינג / קורס עיצוב תיקים
כמעט כל אחת ואחד מאיתנו נושאים תיק מחוץ לבית. לא רק נשים, אלא גם גברים נדרשים לתיק נשיאה ובו מקום לציוד בסיסי כמו מפתחות, פלאפון וארנק, שאליהם נוטים להאסף גם תרופה או שתיים, סיגריות, איפור, מסמכים, מסטיקים, טאבלט או מחשב נייד, ובעצם כל דבר. החוק הבסיסי מעיד כי כגודל התיק כך יהיה עומס תכולתו המצטברת. מעבר לתועלת הברורה והחיונית שלו, התיק הוא פריט אופנתי המשלים את המראה הכללי, בין אם ביומיום, ובין אם באירועים רשמיים וחגיגיים, קניות וסידורים או טיולים בארץ ובחו"ל.
קורס עיצוב תיקים אמנם לא משרת שוק גדול במיוחד, זאת כיוון שחלק ניכר מהלקוחות יעדיפו תמיד מוצרים תעשייתיים וזולים הנתפרים בייצור המוני בחו"ל, אך תעשיית התיקים מאפשרת רווחיות גם בייצור של עיצובים ייחודיים בכמויות קטנות, ועל כן ניתן להצליח ולשגשג בה גם ללא תשתית רחבה הנדרשת מיצרני נעליים או בגדים למשל. רבים הם המעצבים הישראלים העושים חיל בענף זה בארץ ובעולם, בין אם כמעצבים עצמאיים או בשירות מותגים ובתי אופנה מרכזיים כמו דניאלה להבי,Tes , ארנקי עמנואל או "כיסים".
קורס עיצוב תיקים  
לימודי עיצוב תיקים
ככלל, עיצוב תיקים נלמד יחד עם עיצוב אקססוריז, כמו חגורות, ארנקים וקישוטים להשלמת המראה האופנתי הכולל, מוצרים שבדרך כלל משווקים במקביל לתיקים ומקורם באותם מעצבים. הקורסים כוללים רקע חיוני בעיצוב אופנה וביסודות הטכניים הדרושים להשגת המיומנות המקצועית הפרקטית,  ובמהלכם נרכשים הכלים והמונחים המקצועיים לפיתוח מוצרי אופנה עדכניים, ותרגום הרעיון העיצובי לכדי מוצר מוגמר.
קורס עיצוב ארנקים, תיקים ואביזרי אופנה מקנה את כל היכולות הנדרשות לתכנון, עיצוב, חיתוך, תפירה, גימור, מיתוג ושיווק אותם מוצרים. לשם כך נדרשת בקיאות לא רק בעיצוב וסטיילינג, אלא גם בכישורים טכניים כמו עיבוד עורות וחומרי גלם נוספים, עבודה במכונת תפירה תעשייתית, סגירות, קיפולים וחיבורים. יכולות אלו נרכשות באמצעות תרגולים וסדנאות מעשיות.
הלימודים אינם תובעים ידע קודם, אך מיועדים רק לאלו אשר רואים בקורס עיצוב תיקים פוטנציאל להתמחות מקצועית עתידית, ומעוניינים להשקיע בלימודים תובעניים יחסית, שכן יכולת עיצוב בסיסית של תיק נרכשת למעשה ממילא גם בלימודי עיצוב אופנה כלליים. הלימודים דורשים נכונות להרבה עבודה עצמאית בפרויקטים להגשה, המצטברים לכדי תיק עבודות מרשים במהלך הקורס. המסלולים נערכים במסגרת חלקית בלימודי ערב, וכוללים בין 50 למאה שעות אקדמיות, שמשמעותן בין עשר לעשרים מפגשים.
 
נושאי הלימוד
כאמור, עיקר הלימודים מתבצע בסדנאות מעשיות, שמטרתן היא רכישת הכלים להפוך את הרעיון העיצובי למוצר מוגמר. במהלכן נלמדים סוגי הטקסטיל והעורות אשר משמשים כחומר הגלם העיקרי בתהליך; עיבוד העור, סוגים, דיקוק, קיפולים, תכונות ואחזקה נכונה. עוד קודם לכן נלמדים היסודות התיאורטיים: התיקים לאורך ההיסטוריה, חומרים שמהם נוצרו, ומושגים מקצועיים בהם ייעשה שימוש בהמשך.
במהלך הסדנאות המרכיבות את הקורס נלמדת העבודה עם הציוד המקצועי המשמש במלאכה, מתורגלות טכניקות עיצוב מגונות, השילוב ביניהן ובין חומרי גלם שונים ובהתאמה אישית. נערכת היכרות עם חלקי המוצר, חיתוך, גזירה ותפירה; סוגרים כמו רצועות, רוכסנים, ניטים, שרוכים, מגנטים, קרבינות וכל אלמנט אחר שימנע מהחפצים היקרים לנו להתפזר ולהישפך מהתיק.
מלבד אלו, נלמדות גם גזרות ושרטוט מקצועי, הגדרת השימושים והתאמת תיק ללקוח, תוספת כיסים ותאים פנימיים וחיצוניים, חלוקה נכונה, בחירת צבעים וחומרים למוצר, הדמייה ומידול בתוכנות מחשב ייעודיות, שיטות תפירה, שרטוט, הרכבת רצועות, כיסים ובטנות, אבזמים, תאים, חיבורים וריצ'רץ'.
 לאחר ובמהלך רכישת אותו מכלול ידע וכישורים, הולכת ומתפתחת קולקציה אישית ייחודית בסגנון אישי, המתבצעת בהנחייה צמודה וכוללת ארנקים, תיקים וחגורות ליום ולערב. זו משמשת כתיק עבודות מוחשי, שיסייע ככרטיס ביקור יעיל להשתלבות בענף ולפיתוח קריירה משגשגת ויצירתית חדשה.
קרא עוד על קורס עיצוב תיקים

נמצא קורס אחד

עיצוב תיקים


בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב
לימודי שיטות עבודה מסורתיות לעיצוב וייצור תיקים בעור בעבודת יד ובסגנון אישי. במרכז הקורס תרגול פיתוח גזרות של תיקים, עיצוב וייצור תיקים מוגמרים ופונקצונלים בעבודת יד, תוך ביטוי הטעם והצרכים
ירושלים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס עיצוב תיקים