אתר קורסים / תואר שני / תואר שני ביהדות MA* / לימודי משפחה וקהילה M.A.ביהדות

לימודי משפחה וקהילה M.A.ביהדות

מעוניין להתקדם צעד אחד קדימה

לעבר השכלה מקצועית מעשירה?
פנה אלינו עוד היום לקבלת פרטים ונשמח
לסייע לך בקבלת החלטה!

על הקורס

סילבוס

תמונה באתר קורסים

המשפחה והקהילה הם שני מבני יסוד חברתיים הממלאים תפקיד מרכזי ברמה האוניברסלית, בתרבות המערבית ובעולם היהודי בפרט. במסגרת לימודי התחום נבחן את מעמדו של הפרט אל מול מבנים אלה בפתחה של המאה ה-21, דור האינטרנט והגלובליזציה, עידן המעמיד את מושגי הזהות הקולקטיבית המוכרים לנו במבחן. התוכנית פותחת צוהר גם אל עולם הקהילה והמשפחה היהודית. נעיין בשאלת אופיין וייחודן של הקהילה והמשפחה הישראלית והיהודית - בערכים ובהגות, במסורות ובדרכי ההתמודדות הטיפוסיות להן. עיון זה יתבסס על מגוון של מקורות החל מן המקורות היהודים הקלאסיים וכלה במקורות ישראלים ותיאוריות עכשוויות.

 

מקום הלימודים

ירושלים

 

מתכונת הלימודים

יום לימודים מרוכז משך שנתיים או שלוש

תנאי קבלה

תלמידים יתקבלו על ידי ועדת הקבלה של התוכנית. יתקבלו רק בעלי תואר ראשון, עם ציון ממוצע לתואר 80 ומעלה. תינתן עדיפות לבעלי תואר ראשון במדעי היהדות. תלמידים החסרים רקע במדעי היהדות עשויים להתקבל על תנאי של קבלת ממוצע של 80 בקורסי ההשלמה. מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון אישי עם היועץ/ת האקדמי/ת של התוכנית. לאחר מכן קבלתם תידון בוועדת הקבלה של התוכנית. מילגת לימוד ע"ס 5000 ש"ח.

 

הסמכה

תואר שני במדעי היהדות. מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה

 

נושאי הלימוד

מעגל החיים היהודי - ד"ר פול שרל-פוקס

מהלידה ועד הקבורה, יהודים מציינים כמעט כל אירוע ואירוע עם טקס הנותן מענה לצרכים פסיכולוגיים בסיסיים של תענוג, שליטה, שייכות ומשמעות. הקורס ידון בבסיס ההלכתי/מסורתי של טקסי מעבר במעגל החיים היהודי ובמשמעות שניתן להפיק מהם גם בימינו. ננסה לעמוד על דעת ההוגים והיוצרים של הדורות הקודמים על מנת ליצור טקסים חדשים שיתייחסו לאירועים ומצבים חדשים בחיי היחיד והקהילה.

הפסיכולוגיה של המגדר -  ד"ר פול שרל-פוקס

כולנו מבלים זמן רב על מנת להבין מה עושה "בן" ומה עושה "בת". כולנו חיים בקרבת אנשים ונשים ולכן כולנו מתמודדים עם הנושא של מגדר או במודע או שלא במודע.  המדע החברתי חוקר זה זמן רב את המגדר על מנת להבין מה גורם לו ומה נגזר ממנו. במקורותינו היהודיים ישנם גם דיונים מרתקים מתקופת המקרא ועד לזמננו סביב השאלה: האם העובדה שנולדתי גבר או אשה משנה את חיי? במהלך הקורס נשתדל להבין עד כמה ההבדלים בין נשים לגברים הם מוטבעים בגלל כרומוזום אחד או שמא נלמד שהכל נלמד ממסורות חברתיות עתיקות יומין.

אלימות בבית הספר ובחברה - סילויה זילברמן

השיעור מכוון להקנות למשתתפים ידע והבנות לגבי הגורמים האישיים, הבין-אישיים, הארגוניים והחברתיים המובילים להגברה או לצמצום של תופעות אלימות. בהנחה שהאלימות הנה תופעה אנושית מבנית, בחלקה גלויה וברובה סמויה, שמשולבת בנורמות חברתיות ותרבותיות, ננסה לתרגם את ההבנות להתערבויות אשר עשויות לצמצם את התופעה וננתח התערבויות שבפועל מגבירות אותה.
לימודי משפחה וקהילה M.A.ביהדות

תמונה באתר קורסים
  • סניף ירושלים

הסילבוס של לימודי משפחה וקהילה M.A.ביהדות טרם עלה לאתר.
רוצים לקבל מידע עדכני לגבי הקורס הזה? פשוט מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי
students

מעל עשור שצוות אתר קורסים פועל למתן שירותי ייעוץ לימודים, נשמח לעזור גם לך!