אתר קורסים / הרצאות, סדנאות וגיבוש / קורסי העשרה / קורסי העשרה - קורסים למגזר החרדי / קורסי העשרה - קורסים למגזר החרדי בתל אביב והמרכז

קורסי העשרה - קורסים למגזר החרדי בתל אביב והמרכז

קורסי העשרה עוסקים במגוון רחב של נושאים ותחומי עניין ומיועדים להרחיב את הדעת, להרחיב את האופקים ולהעשיר ידע של סטודנטים ותלמידים עצמאיים המבקשים להעשיר את הידע ואת עולמם בכלל.
ניתן ללמוד אותם כקורסים העומדים בפני עצמם סביב נושאים בהם אנו מעוניינים להרחיב את הידע שלנו, הן לטובתנו האישית והן לטובת המקצוע אותו אנו לומדים. לחילופין, הם ניתנים גם במסגרת לימודי מקצוע. במקרה זה, קורסים אלה הם אינם קורסי חובה, ומיועדים בעיקר להעניק לסטודנט נקודות מבט ומאגרי ידע נוספים בתחומים המשיקים למקצוע המרכזי. על כן, במקרה זה, הם קורסים העוסקים בתחומים קרובים למקצוע המרכזי הנלמד, והסטודנט יכול לבחור אחד או יותר מהם.

במסגרת מסלולי לימוד אלו לומדים מגוון רחב של נושאים מעניינים ומרתקים על בסיס מודל של נגיעה בידע והרחבתו, מבלי להעמיק יתר על המידה. מודל זה מאפשר לסטודנטים לפתוח צוהר לתחומים נוספים היוצרים פוטנציאל להעמקה בשלב מאוחר יותר. הם אינם מיועדים ללמד מקצוע חדש, ואינם מיועדים ליצור התמחות בתחום כלשהו. אצלנו באתר תוכלו למצוא מספר קטגוריות מרכזיות להעשרה:בתרבות עולם  ולימודי המזרח התיכון, בפסיכולוגיה,ימי עיון והכשרה מקצועית , העשרה בספרות ובשירה, בפילוסופיה, במדעים, במוזיקה ובאמנות. בין העמודים הבאים תוכלו למעשה למצוא את לימודי ההעשרה שאינם נכללים תחת סיווגים אלו.
קורסי העשרה אתר קורסים
הלימודים מיועדים להעביר טווח רחב של ידע בנושאים נבחרים ברמה שתומכת במקצוע הלימודים המרכזי. לחילופין, ניתן לבחור תחומים אחרים לחלוטין, לצורך התפתחות אישית, צמיחה אישית והרחבת הידע. אנשים רבים מגיעים ללימודי קורסי העשרה פשוט כדי לדעת יותר, כדי ללמוד תחום המעניין אותם, אך אינם מוצאים מקור לסיפוק צרכי הידע שלהם בנושא זה. במסגרתם עשויים הסטודנטים להיבחן, להידרש להכנת עבודות וביצוע מחקרים כמו בכל קורס אחר, ובמקרים בהם אלו הם קורסים משלימים למקצוע מרכזי, יינתן לסטודנט ציון שישוקלל בציונו הסופי.

קורסים להעשרה מועברים במסגרות ייעודיות לכך, ובמיוחד העשרת מבוגרים, כמו גם במגוון מכללות ומוסדות אקדמיים כחלק מחטיבה המוגדרת כמחלקת לימודי חוץ. מסגרות אלו נוטות להיעזר במאגר המרצים של אותו מוסד אקדמי ועל ידי כך זוכים השומעים להרצאות ברמה גבוהה. כמו כן מתקיימות העשרות אלו בחוגי בית יזומים של קבוצת אנשים המזמינה אליה מרצה או סדרת הרצאות בנושאים שונים. פרסומים על חוגי בית מופיעים באתרים ובפורטלים רבים. במקביל לכך, ניתן לראות הזמנות לחוגי בית בסביבה הפיזית שבה מתקיים החוג. חוגי בית פותחים את שעריהם בפני הקבוצה הקבועה ולעתים אף בפני הקהל הרחב. לימודים במסגרת חוגי בית וקורסי העשרה אינם נעשים לצורך תעודה פורמלית, ורק מקנים בסיומם תעודת השתתפות ללא ציון גמר.

קורסי העשרה מיועדים לסטודנטים הלומדים מקצוע מרכזי ומעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחומים המשיקים למקצוע המרכזי. כך למשל, סטודנט הלומד משפטים, עשוי לבחור בקורס העוסק במערכת המשפט האמריקנית, חוזים והסכמים בתקופת התנ"ך וכדומה. עם זאת הקורסים מיועדים בראש ובראשונה לאנשים פרטיים המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחום מסויים, ללא קשר ללימודי מקצוע נוסף. קורסי העשרה ניתנים במגוון רחב של מוסדות ומכללות בערים הגדולות ברחבי הארץ: קריית שמונה, חיפה, תל אביב, ירושלים ובאר שבע.
קרא עוד על קורסי העשרה - קורסים למגזר החרדי בתל אביב והמרכז

נמצאו 2 קורסים

עיון בתנ"ך בדרך הסמל


דרך הסמל
התנ"ך השפיע בצורה עמוקה ביותר על העולם המוכר לנו. קורס זה מתמקד בסמלים הטמונים בו, וקוראים באופן חי ומתחדש לתשומת לב המעיין. יש שיטתיות בדרך הצגת הסמלים, ובבסיסה הופעתם כצמד
קורסים בתל אביב והמרכז

בניית כיסא נדנדה


המרכז לאומנויות העץ בירושלים
יצירת המופת של אומן העץ  SAM MALOOF  מדברת בעד עצמה, שילוב של עבודת אומנותית של  נגרות גילוף וחריטה, בקורס בונים מאפס כיסא שהוא העתק מדויק של האומן, בדגש על פרטי פרטים.
ירושלים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

בחירת מסלול לימודים – תהליך מעניין ומעשיר

לרוב אנחנו יוצאים ללמוד בכדי לרכוש מקצוע , לערוך הסבה מקצועית, אך ישנם כאלו שיוצאים ל לימודי העשרה כחלק מניצול הפנאי שלהם.

לא נפסיק ללמוד: על חוגי בית וקורסי העשרה

רובנו גם מחכים כדי שנוכל באמת לעשות את מה שאנחנו רוצים. עבור חלקנו יהיה זה לשתות קפה בעשר בבוקר ולראות לאן מתגלגל היום,

השכלה ים תיכונית: קורסים לכל דורש

למרות הנטייה השלילית שיש לאי השקט הזה, אחת מתופעות הלוואי החיוביות שנולדו מעמדת המוצא המחפשת היא הרצון הבלתי פוסק שלנו ללמוד.

סדנה או העשרה? מילון המונחים השלם

סדנה: מסלול לימודי האורך בדרך כלל מספר מפגשים חד ספרתי (בין ארבע לשש לרוב), וכולל לימוד ספציפי של נושא ממוקד. לרוב

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסי העשרה - קורסים למגזר החרדי בתל אביב והמרכז