אתר קורסים / אמנות ויצירה / קורס ציור ורישום / קורס ציור ורישום - קורסים לילדים ונוער / קורס ציור ורישום - קורסים לילדים ונוער בחיפה והסביבה

קורס ציור ורישום - קורסים לילדים ונוער בחיפה והסביבה

ציור ורישום הוא אחת הפעילויות האמנותיות הבסיסיות והאינטואיטיביות ביותר של האדם, אמנות פלסטית ראשונית המוכרת בכל תרבות אנושית. כהגדרה מורכבת זהו תרגום ויזואלי של המציאות הנחזית דרך הפריזמה והתפיסה של הצייר, כנגזרת של יכולותיו הטכניות להביע אותה. התרגום הפשוט של הגדרה מורכבת זו יכול להיות פעוט שמקשקש על הקיר בטוש או סתם במריחה של נוטלה.
די מדוייק לומר כי אין מי שלא צייר בחייו; ההבדל בין אדם אחד למשנהו הוא בעצם כמות הכשרון בו הוא ניחן, האם פיתח ושכלל יכולות אלו, או כמו רובנו הותיר אותן מוזנחות כפוטנציאל מבוזבז. דבר אחד בטוח, והוא שברמה זו או אחרת כל אחד מאיתנו מסוגל לצייר, וכל אחד יכול לפתח כישורים אלו ולקדם אותם משמעותית.
קורס ציור ורישום  
מטרתו של קורס ציור ורישום היא לקחת את אותם כשרון ויכולות טכניות, להשכיל, להעשיר ולמקד אותן לכדי מקצוענות. דבר זה יכול להתבטא עבור תועלת פרקטית מסויימת כמו למשל רישום אקדמי, רישום למעצבי מוצר או רישום אדריכלי, או פשוט כדי לשכלל את הציור ככלי ביטוי אמנותי בסיסי.
במסגרת קטגוריה זו באתר תוכלו למצוא שפע של מסלולי לימוד, חלקם להקניית כלי מסויים כמו למשל רישום אנטומיה, אחרים מקנים טכניקה פרטנית כגון ציור קירות באמצעות איירבראש או לימוד תוכנות לאיור דיגיטלי, אבל רובם מיועדים לפיתוח כללי של הביטוי האמנותי במסגרת סדנאות רישום וציור למתחילים או למתקדמים. מטרתן של אלו איננה יצירת כלי למנוף ורווח כלכלי כלשהו, אלא פיתוח אפיק ביטוי אמנותי אשר ימלא את הצייר בעניין וסיפוק אישי.
 
טכניקות ומסלולים
בעמודים הבאים באתר תוכלו למצוא סדנאות, חוגים וקורסים הכוללים יצירה בצבעי שמן, מים, רישום בעפרונות, גירים ופחם. הלימודים חושפים לטכניקות השונות כמו ציור בשכבות, מיזוג צבעים, ציור מזיכרון, שילוב בין יסודות וכלים, אור וצל, פרספקטיבות שונות, ציור טבע ונוף, פורטרטים, רישום עירום של מודלים וטבע דומם. כל אלו מייצרים יחדיו חוויה של עושר אמנותי ואינספור הזדמנויות למימוש היכולות היצירתיות הטמונות בכל תלמיד. כמובן שניתן ללמוד מסלולים קצרים המוקדשים למיומנות זו או אחרת, או לימודים מקיפים יותר, המציעים מכלול של שיטות עבודה.
 
מסגרת אישית או קבוצתית
חלק מן המסגרות הלימודיות דורשות מהלך סדור ומתוכנן של התקדמות קבוצתית, ואילו אחרות דומות יותר לחוג, בו העבודה היא אינדיבידואלית ואיננה כוללת כמעט לימוד משותף, אלא הדרכה אישית, שרק מטעמי נוחיות וחסכון נערכת במסגרת קבוצתית. לקבוצת לימוד כזו ניתן להצטרף בכל עת שתרצו, ובכל רמה התחלתית. קורסים כאלו נערכים במהלך סדנה או כיתה קטנה, בה הלמידה נעשית באופן עצמאי תוך הדרכה אישית של המורה שעובר בין התלמידים ועובד עם כל תלמיד על הטכניקה האישית באמצעות ביקורת עבודות במסגרת הכיתה או אישית.
 
קורס ציור ורישום נלמד בסדנאות, מכללות, כיתות אומן ובתי ספר לאמנות ברחבי הארץ בערים הגדולות כמו תל אביב, ירושלים, חיפה, ובעצם כמעט בכל מקום שתחפשו.
קרא עוד על קורס ציור ורישום - קורסים לילדים ונוער בחיפה והסביבה

נמצא קורס אחד

מנגה


המכון לאסיה - בית ספר לשפות אסיאתיות
מנגה הוא הקומיקס עליו גדל כל ילד וכל נער יפני ונפוץ לכל רחבי העולם בשלל סגנונות פורמטים וז'אנרים. הוא מתאפיין בבסגנון הבעות יחודי, עיניים גדולות, סגנונות גוף שונים, רקע אחר
קורסים - קורסים לילדים ונוער
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

למה כדאי ללמוד ציור

ציור יכול להיות שער לעולם שלם. ציירים כמו ליאונרדו דה-וינצ'י, פיקסו, ון-גוך ורמברנט, התחילו כולם מציורים פשוטים, כך שאין לאף אחד במה להתבייש.

מהו קורס אמנות סביבתית

מה הקשר בין תרבות אמנות ורוח לבין אקולוגיה וסביבה? ניתן לנצל את כוחו של האמן ואת השפעתה של  האמנות על דעת הקהל, ולמצוא

קורס רישום - נרשמתי והתרשמתי

באופן מסורתי שימש ה רישום כטכניקה מקדימה למלאכת הציור עצמה, אך עם השנים רכש לעצמו מעמד והכרה עצמאיים כטכניקה אמנותית נפרדת.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס ציור ורישום - קורסים לילדים ונוער בחיפה והסביבה