אתר קורסים / מקצועות טיפוליים ופרא רפואים / מקצועות טיפוליים ופרא רפואים - קורסים למגזר החרדי / מקצועות טיפוליים ופרא רפואים - קורסים למגזר החרדי באזור השפלה

מקצועות טיפוליים ופרא רפואים - קורסים למגזר החרדי באזור השפלה

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

מקצועות טיפוליים ופרא רפואים

מקצועות טיפוליים פרא-רפואיים הם מכלול של תחומים תומכי רפואה ונלווים לה בטיפול, אשר העוסקים בהם אינם רופאים. חלקם דורש רישוי ממלכתי ופיקוח מטעם משרד הבריאות, ואחרים אינם מחייבים התווייה מקצועית או הסמכת תקן. בין המחוייבים ברישוי כלולים למשל מקצועות כמו רוקחות, חובש, שיננית ואופטומטריה. בין המקצועות שאינם דורשים הסמכה תקנית שכזו, ניתן לציין לדוגמה עיסוי (להבדיל מפיזיותרפיה), יעוץ הנקה או ליצנות רפואית.
יתרונותיהם של מקצועות אלה הם ברורים; תחום הרפואה והבריאות ככלל הוא יציב במיוחד, ומציע משרות בארגונים פרטיים וציבוריים המאופיינים ביציבות תעסוקתית מצד אחד, והכנסות גבוהות מהשני. כל זאת ללא ההכשרה המורכבת והמאתגרת הטמונה בלימודים האקדמיים בתחום, כמו למשל רופא, פסיכולוג או אחות.
בין העמודים הבאים באתר קורסים תוכלו למצוא לא מעט קטגוריות מקצועיות המאפשרות השתלבות באחד מתחומים אלה, שיבטיחו גם לכם עתיד תעסוקתי מרתק, מכובד, יציב ומכניס.
 
עיסוי
תחום העיסוי מתפרס על קשת רחבה שבקצה אחד שלה רפלקסולוגיה, טווינה, שיאצו ועוד מתודות השייכות לרפואה האלטרנטיבית וההומיאופתית, ובקצה השני עיסויים רפואיים כמו פיזיותרפיה, שהיא נדבך חיוני לפתרון בעיות בתפקוד וכאב. בתחום העיסוי משמשות למעלה מ-150 שיטות, וקטגוריה זו כוללת רבות מתוכן. עיסוי הוא טיפול אהוב כמעט על כל אחד, ומעלותיו הן רבות; הגברת גמישות הרקמות והשרירים, שיפור טווח התנועה של השלד והמפרקים, המרצת זרימת הדם והפחתת דלקות וכאבים. חוץ מזה אסור לשכוח שזה נורא נעים.
 
הידרותרפיה
טיפול ההידרותרפיה הוא בעצם עיסוי אשר מתבצע במים, ומסתייע בתכונותיהם כדי להגביר את יעילותו. המים נעימים ומשחררים, ובעיקר מפחיתים כשני שלישים ממשקל הגוף, ובכך מאפשרים טיפול שאינו מכביד על המפרקים וחוט השדרה. טכניקה זו מסייעת בטיפול בפתולוגיות רבות כגון כאבי מפרקים ופרקינסון. הידרופתיה משמשת לטיפול במספר אוכלוסיות עיקריות: בעלי בעיות אורטופדיות, אנשים הלוקים בכאבי שלד ופרקים כרוניים, מי שסובלים מבעיות נוירולוגיות וילדים המטופלים בחינוך מיוחד.
 
ליצנות רפואית
תפקיד הליצן הרפואי הוא מוראלי ביסודו, ועושה שימוש בקשר גוף ונפש כדי לחזק את כוחותיו המנטליים ומצב רוחו של החולה, בעיקר ילדים כמובן. בכך ניתן לא רק להקל עליו את קשיי האשפוז, אלא גם לעודד אותו ולמצוא בו את תעצומות הנפש, שהן לא פעם מרכיבים קריטיים למהלך הטיפול וההחלמה. 

לימודים פרא-רפואיים אתר קורסים
סייעת לרופא שיניים
אין רופא שיניים שאינו נזקק לאסיסטנטית במהלך עבודתו. זהו כוח עזר חיוני במהלך הטיפול עצמו, כאשר כל דקה יקרה ובעלת משמעות, וגם בניהול האדמיניסטרטיבי של המרפאה. למרות שאין היא משמשת כחלק מצוות רפואי, על הסייעת לפתח רקע מקצועי רחב. היא האחראית למלאי החומרים בקליניקה, לזימון הסדיר של המטופלים לבדיקות, לשיננית, וכמובן לטיפולים דנטליים, הנדרשים למרבה הצער כמעט לכל אחד מאיתנו. 

לימודי תזונה
בקטגוריית התזונאות באתר תוכלו למצוא התמחויות בדרגות עומק שונות, החל מייעוץ אישי, למשל במעבר לאורח חיים טבעוני, דרך לימודי ייעוץ תזונתי בהתמחויות שונות – לילדים, כיסוד לריפוי, לשמירה על המשקל, טיפול בהפרעות אכילה, או מאמנים אישיים לתזונה בריאה, ועד לימודי דיאטנים קליניים. בלימודי תזונה נצבר הידע המאפשר את התאמת צריכת המזון באופן אופטימלי לצרכי המטופל, בהתחשב בגילו, בריאותו, מאפייניו הפיזיולוגיים ורצונותיו האסתטיים. תזונאים עובדים בייעוץ פרטי כמו גם במערכות הבריאות.   
 
פסיכותרפיה
מלאכת הפסיכותרפיסטים היא טיפול באמצעות שיטות שונות לפתרון מצוקות, משברים והפרעות נפשיות. המשותף בין כולן הוא קשר מורכב בין המטפל והמטופל, המזכיר לא פעם (ולא במקרה) מהלך טיפול פסיכולוגי. מקצוע הפסיכותרפיה כולל שפע של גישות וכלים טיפוליים, אשר התמחות ברבים מתוכם תוכלו למצוא בין שלל הקורסים המוצעים בקטגוריה זו. בין אלו ניתן למנות פסיכותרפיה הוליסטית, גופנית, מינית, נרטיבית ומשפחתית.
בחלק מהמקרים הסיוע ניתן לא רק באמצעות דיאלוג וקשב, אלא בכלי עזר ייחודיים כגון תנועה, ביבליותרפיה, אמצעים אמנותיים או סביבת הטבע ובעלי חיים.
 
פסיכודרמה
שיטת עבודה פופולרית במסגרת הפסיכותרפיה, המסתייעת באמנות המשחק והתיאטרון ככלי ראשי. במהלך הטיפול מתבצע משחק תפקידים המסייע למטופל להיפתח, לעסוק בחוויות, טראומות, דיאלוגים וקונפליקטים עם הסביבה הקרובה. מהלך זה תורם לפתיחות כלפי נקודות מבט חדשות, אמפתיה לזולת, חיזוק תחושת הערך והבטחון העצמי, כמו גם הזהות האישית. כך מתאפשר טיפול בבעיות אישיות, זוגיות, משפחתיות, מקצועיות, ומגוון משברים הנטועים ברקעים שונים.
 
קורס CRA, ניטור ניסויים
CRA, הנקרא גם מוניטור, הוא איש מקצוע במחקר מדעי ורפואי, המוסמך לביצוע ניסויים קליניים. ניטור אחראי ומדוייק הוא קריטי, ומחוייב בכל מחקר ביולוגי ורפואי. זוהי עבודה מורכבת, המחייבת כפיפות לתקנים וסטנדרטים בינלאומיים מחמירים, כדי להבטיח את מהימנות ובטיחות המחקר.
העבודה בחזית הטכנולוגיה והידע מבטיחה לא רק עניין רב, אלא גם ביקוש ותגמול כספי נאה לבעלי מקצוע מיומנים ומנוסים.
 
מעבדה רפואית ומחקרים קליניים
קטגוריה זו באתר כוללת תחומי לימוד מגוונים, אשר המשותף ביניהם הוא המעבדה הרפואית, בה מוצאים את פרנסתם כל העוסקים בדבר. הלימודים מאפשרים התמחויות שונות החל מדגימה ופיקוח על מי שתייה וכלה במריחואנה רפואית.
מכוני המחקר בארץ הם בין המתקדמים בעולם, ובוגרי הלימודים המוצעים ישמשו בשלל תפקידים החל מניתוח בסיסי של תוצאות בדיקות דם ושתן, ועד חזית המחקר הרפואי העולמי.
 
שיקום, סיעוד ורווחה
קטגוריה רחבה זו כוללת הכשרות, הסמכות והעשרות שונות במספר תחומים. מטרת כולם היא מתן עזרה למי שנפגע פיזית או נפשית, וסיוע בדרכים רבות ומגוונות להחזירו למיטבו, או לפחות להקל על התפקוד וההתמודדות עם אותה פגיעה. ההכשרות בין עמודים אלה הן רבות, שונות ומשונות, ונוגעות כמעט בכל המקצועות הטיפוליים והפרא רפואיים. כל מי שניחן בחמלה, אהבה לזולת ונתינה, ורוצה להעזר בתכונות נפלאות אלה גם לפרנסתו, יוכל למצוא בקטגוריה זו אפשרויות רבות ומעניינות לעתידו התעסוקתי.
קרא עוד על מקצועות טיפוליים ופרא רפואים - קורסים למגזר החרדי באזור השפלה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

שוק העבודה מחפש בוגרי ביוטכנולוגיה

אנשים שאינם מגיעים מתחומי הביולוגיה, הכימיה וההנדסה לא תמיד יבינו מה באמת לומדים במסגרת לימודי ביוטכנולוגיה . האם

עזרה ראשונה - לא מספיק לצרוח "הצילו!"

לא לחינם אחד מהשיעורים הראשונים בטירונות באשר היא עוסקים בהגשת עזרה ראשונה, ולא בכדי קיימים לא מעט מקצועות הדורשים ידע

לימודי שינניות וסייעות רפואת שיניים

אין רופא שיניים שמסוגל לתפקד לבד ולכן לכל רופא שיניים יש סייעת. בנוסף, חייב כל רופא שיניים להעסיק שיננית, וזאת מכיוון

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום מקצועות טיפוליים ופרא רפואים - קורסים למגזר החרדי באזור השפלה