אתר קורסים / רפואה משלימה ואלטרנטיבית / רפואה משלימה ואלטרנטיבית - מוכר לגמול השתלמות / רפואה משלימה ואלטרנטיבית - מוכר לגמול השתלמות באזור השפלה

רפואה משלימה ואלטרנטיבית - מוכר לגמול השתלמות באזור השפלה

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

רפואה משלימה ואלטרנטיבית

"רפואה משלימה ואלטרנטיבית" היא מונח כולל המקיף מגוון רחב במיוחד של גישות, תיאוריות ושיטות טיפוליות, אשר המשותף ביניהן הוא היותן דרכים טיפוליות אשר לא זכו להכרה ממסדית ומחקרית שיאפשרו להן להיחשב כחלק מהרפואה הקונבנציונלית הממוסדת. המונח "אלטרנטיבית" מעיד על היותן תחליף לרפואה המערבית המקובלת, ו"משלימה" משום שטיפול בהן משלים את כלי הפעולה המקובלים.
רפואה טבעית אתר קורסים
 
במסגרת זו קיימות דרכי טיפול רבות מאוד הנשענות על אסכולות נפרדות ומקורות שונים. חלק גדול מתוכן נשענות על כלים מסורתיים שהתפתחו בחברות ותרבויות שונות. הרפואה הסינית היא המוכרת ביותר, אך ישנם ענפים טיפוליים רבים, הנשענים על יסודות מתרבויות מגוונות מאוד, האיורוודה למשל מגיעה מהודו, הסופרולוגיה מקולומביה, הארומתרפיה מצרפת, יסודות הנטורופתיה המודרנית התגבשו בארה"ב, את האבנים החמות המציאו האינדיאנים, מקורות ההומאופתיה בגרמניה, והרייקי מגיע אלינו מיפן.
הרפואה המשלימה זוכה זה שנים לפריחה ממספר סיבות; גל העידן החדש רואה בה ערך ותועלת רבה כתחליף הולם לרפואה המערבית, ישנן בעיות שיסודן הוא פסיכוסומטי והרפואה האלטרנטיבית מעניקה להן תשובה טובה לא פחות מהכלים המקובלים. אחרים פשוט מחפשים טיפולים בעלי יסוד רוחני, מתוך אמונה ביסוד השילוב בין הגוף והנפש. כך או כך, כיום בארץ גם קופות החולים וגם הביטוח הלאומי כבר מאפשרים ומממנים טיפולים אלטרנטיביים במידת הצורך.
 
קטגוריית הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית היא אחת העמוסות אצלנו באתר קורסים, ומכילה מאות הצעות להכשרות והעשרות בשפע ענפים טיפוליים. להלן סקירה של העמודים השונים הוקטגוריות המשנה המאכלסות אותה:
 
עיסוי - מדור רחב הכולל מגוון שיטות מסאז' שבבסיסן טיפול במגע, חיכוך, לחיצה ושפשוף שרירים ורקמות בגוף ובעצמות, במטרה להרפות, להרגיע ולשפר את הגמישות והתפקוד הפיזי. ישנן התמחויות שונות בתחום, שכל אחת מהן מתרכזת בתועלת אחרת, כמו עיסוי רפואי, שיקומי, תראפי, לנשים הרות, לספורטאים, לתינוקות, ואפילו עיסוי אירוטי. המטרה המשותפת של כולם היא הקלה על כאבים ולחצים גופניים ורגשיים, ושיפור התפקוד הפיזי והנפשי.
 
לימודיטווינא – שיטת טיפול במגע הנעזרת בשמנים, קומפרסים, משחות, תמציות צמחים, כוסות רוח, דיקור ומוקסות על רקמות הגוף השונות. הטווינה נועדה לפתור רבות מן הבעיות האורתופדיות, ועל כן יש המכנים אותה "פיזיותרפיה סינית".
 
אירידיולוגיה – שיטה אבחונית לזיהוי בעיות פיזיולוגיות, נפשיות ותכונות תורשתיות על פי גלגל העין. מקורה הוא במזרח הקדום לפני 4000 שנה, וגם היום נעשה בה שימוש, בין השאר באמצעות כלים מודרניים, המאפשרים לבחון את האיריס שבעין באמצעים מדוייקים יותר.
 
לימודיתזונה – קטגוריה זו כוללת שני סוגי לימודים; הראשון הוא לימודי תזונה כלליים לשיפור הבריאות ואיכות החיים בעידן המודרני, בו אנו נוטים להזין עצמנו באוכל מעובד, מזיק, משמין ובלתי מזין. השני הוא הסתייעות בתזונה ייעודית אשר מנווטת לריפוי מחלות שונות, חיזוק הגוף ויכולת הריפוי הטבעית שלו.
 
הידרותרפיה – טיפול פיזיותרפי המתבצע במים בבריכת שחייה שיקומית, ומסתייע בתכונות המים לטיפול בפתולוגיות כגון בעיות שרירים ועצמות, פרקינסון ואפילו הפרעות קשב. השיטה נועדה לשפר את המצב הפיזיולוגי, לחזק את הגוף ולהפחית כאבים.
 
סו-ג'וק – רפואה קוריאנית שבבסיסה העיקרון כי כל חלק ותא בגוף אוצרים בתוכם את שיקוף מצב הגוף כולו. הטיפול מתבצע באמצעות עיסוי כפות הידיים והרגליים, דיקור, זרעי צמחים, מגנטים וצבעים על פי יסודות הצ'אקרות ואיזון האנרגיות במסלולי המרידיאנים, לפתרון כל בעיה רפואית נפוצה, החל מהתקררות וכלה בשיפור הראייה והשמיעה.
 
רייקי רפואה אלטרנטיבית יפנית שביסודה טיפול באמצעות מגע. במרכזה 15 תנוחות המעבירות ומזרימות את אנרגיית הרייקי של היקום למטופל. זוהי אנרגיית חיים בעלת כוחות ריפוי, המשמשת לשיפור מצב המטופל בכל המישורים - הפיזי, הנפשי והרוחני, ופועלת גם כרפואה מונעת מפני מחלות ומיחושים. לימודי הרייקי הם קצרים ופשוטים, ועל כן מומלצים למי שמעוניין לעשות צעדים ראשונים בעולם הרפואה המשלימה.
 
ארומתרפיה – תרפיה הנעזרת בחוש הריח כדי להעביר לגוף בהרחה והסנפה את תכונותיהן הרפואיות של הצמחים. השמנים המשמשים בה עשויים מתבלינים, צמחי מרפא, עצים ופרחים במטרה לסייע בבעיות שרירים, מתח נפשי, בעיות עור ועיכול, ובעצם כמעט כל בעיה בריאותית.
 
רפלקסולוגיה – טיפול המתבצע בכפות הידיים, האזניים ובעיקר בכפות הרגליים אשר מייצגות את כל חלקי הגוף, ודרך טכניקה של לחיצות ניתן באמצעותן להשפיע על פתולוגיות פיזיות. אתיסודות הרפלקסולוגיה ניתן ללמוד בקלות ובמהירות, ולהתחיל מיידית לטפל בסובבים.
 
פרחי באך - מערך בן 38 תמציות פרחים המייצגות כל אחת תדר אנרגטי ורגשי שעליו להיות מאוזן בגוף. כאשר אותן תכונות אינן מוסדרות, מסייעות התמציות לאזן, לטהר ולרפא, פותרות מצבי לחץ, חרדה, דכאון או כל רגש שלילי אחר. כך הן גם מסיטות עמדות אישיות ותכונות אופי שאינן רצויות.
 
מוח אחד - מתודה מודרנית שהתפתחה על בסיס גנטי, פסיכולוגי ונוירולוגי. מטרתה לזהות ולשחרר מתחים פיזיולוגיים ורגשיים דרך פעולת המוח, תרגומה למישורים פיזיים ושינוי דפוסי התנהגות. בדרך זו היא מטפלת בבעיות כמו קשיי למידה, לחץ נפשי, אלרגיות, התמכרויות וחרדות.
 
דיקור סיני  הידוע גם בשם אקופונקטורה הוא יסוד חשוב ועתיק ברפואה הסינית. הוא מסתייע במחטים דקיקות בנקודות ממוקדות בגוף במטרה להקל על כאבים, לחזק את המערכת החיסונית ולטפל במחלות, דלקות ובחילות. הדיקור מעורר את הפרשתם של משככי כאבים טבעיים בגוף, ומשחרר חסימות בזרימת הצ'י בגוף.
 
צמחי מרפא שימשו לאורך ההיסטוריה בתרבויות שונות אשר למדו להכיר את התכונות המרפאות שלהם לאורך אלפי שנות נסיון. גם כיום מתבססות מירב התרופות המקובלות על תכונות ריפוי אלו. בקורסים המוצגים בקטגוריה זו תלמדו כיצד להעזר ביכולות הריפוי המועילות של הצמחים, וזאת בדרך הטבעית והמסורתית.
 
נטורופתיה – שיטת טיפול הוליסטית, אשר על פיה ניתן לעודד את הריפוי הטבעי של הגוף בסיוע פעילות פיזית ותזונה נכונה, שמנים אתריים וצמחי מרפא. באמצעות הקשר בין הגוף והנפש מוצא הגוף את הדרכים הטבעיות להילחם ולהפעיל את מנגנוני החיסון והריפוי הגלומים בכל אחד מאיתנו.
 
שיאצו – דרך טיפולית לטיפול במגע שמקורה יפני על בסיס הרפואה הסינית. על פיה, כל מחלה היא חסימה אנרגטית באיבר מסויים או בערוצי הזרימה של המרידיאנים בגוף, המתבטאת במחלה או כאב. השיאצו נעזר בטכניקות של מגע, מתיחות ולחיצות כדי לשחרר את החסימה וכך לפתור את הביטוי הפיזי שלה.
 
הילינג – הוא שם כולל לכלים שונים של ריפוי רוחני, אשר מתבצע ללא מגע או יסוד תרופתי, אלא רק בדרך של טיפול אנרגטי, לעתים אפילו בהשראה בלבד וללא נוכחות פיזית של המטפל. חלק מהטיפולים מסתייעים באמונה דתית, וחלקם בשדה האנרגיה הטבעי המופעל בידי בעלי יכולות ומיומנות מתאימה לשם ריפוי הגוף או עידודו לריפוי עצמי.
 
רפואה סינית - לימודי מכלול הפרקטיקות הרפואיות אשר התפתחו בסין משך אלפי שנים במקביל ובנפרד מהרפואה המערבית, תוך יסודות תיאורטיים ומעשיים השונים ממנה בתכלית. בכלל אלו ניתן למנות את הדיקור, הטיפול במגע, תזונה ייעודית וצמחי מרפא. גם כיום מבקשים רבים להסתייע בדרכי טיפול אלו כתחליף לדרכים הקונבנציונליות המקובלות במערב.
 
לימודי רפואה משלימה – קטגוריה עשירה אשר בה תוכלו למצוא גם מכלולים משולבים וגם כלים ספציפיים וייחודיים אשר לא נכללו בקטגוריות אשר הוצגו להלן. ביניהם ניתן למצוא למשל קורסים באיקידו פסיכולוגי, ריברסינג, אוסטיאופתיה, נרות הופי, תנועה טיפולית, רפואה רגשית, כירולוגיה; קריאה בכף היד, שין-סן-דו, איורוודה, קינסיולוגיה, וואטסו וצ'י קונג.
 
השתלמויות רפואה משלימה – גם היא קטגוריה "למתקדמים" המיועדת בעיקר לאנשי מקצוע ומרפאים פעילים, ובה יוכלו למצוא תכניות העשרה מקצועיות ועסקיות, אשר יסייעו להם לחזק ולשפר את הפרקטיקה שלהם ולהצליח בעיסוקם.
 
מדור הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית באתר קורסים הוא אחד העשירים והשוקקים ביותר. עשרות מכללות, בתי ספר ומרפאים מציעים בו תוכניות לימודיות רבות בכל רחבי המדינה אשר יתנו מענה עבור כל מי שמבקש להשתלב בתחום, או שכבר מצוי ופעיל בו. עם זאת, אין כל פיקוח בארץ על הענף, ואין תעודות רשמיות ומוסדרות על פי חוק. על כן כדאי לבחון ולקרוא כל עמוד קורס כדי לוודא את רצינות ועומק ההכשרה, והיותה מתאימה לצרכים ולכלים אותם אתם מבקשים לרכוש. אל תהססו למלא את תיבת הפניות כדי לשמוע יותר פרטים שיעזרו לכם להתמקד במטרה, אז שיהיה בהצלחה, ובעיקר לבריאות. 

קרא עוד על רפואה משלימה ואלטרנטיבית - מוכר לגמול השתלמות באזור השפלה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

רפואה משלימה לגוף ולנפש: מאיפה להתחיל

תחת הכותרת 'רפואה משלימה' ניתן לכלול את כל ענפי הרפואה שאינם רפואה קונבנציונלית ושהטיפול הרפואי שהם מעניקים מתבצע

יזמות עסקית – להצליח בגדול

באחד הפרקים של סיינפלד, לוקח קרמר סטודנט למנהל עסקים מ- NYU כמתמחה, במטרה שיוריד מעליו את המטלות היום-יומיות

רפואה משלימה - על שום מה?

הרפואה המשלימה כשמה כן היא, תפקידה לתת מענה לבעיות וכשלים רפואיים בדרך אחרת ושונה מזו הניתנת על ידי הרפואה הקונבנציונלית,

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום רפואה משלימה ואלטרנטיבית - מוכר לגמול השתלמות באזור השפלה