לימודי רפואה משלימה - לימודי ערב באזור השרון

המשמעות של רפואה אלטרנטיבית או רפואה משלימה היא, למעשה, "תוספת", "השלמה" לטיפול הרפואי המערבי. לימודי רפואה משלימה, למעשה, היא כותרת לתחום ענקי הכולל מספר גדול של נושאים ותופס תאוצה רבה בתקופה האחרונה. אנשים רבים בשנים האחרונות מאבדים אמון ברפואה הקונבנציונלית או שמבקשים למצוא פתרונות תומכים לרפואה הרגילה, ולפני שייפנו לרופא או ייטלו תרופות הם ינסו לפנות לרפואה המשלימה ויקוו שיוכלו למצוא אפשרויות ריפוי או הקלה אחרות שהרפואה המערבים אינה מכירה.

אנשים רבים מחפשים עצות ורעיונות להקלה על מכאובים או לשיפור איכות חיים נקודתית באמצעות עקרונות הרפואה האלטרנטיבית. לפיכך, במקרים רבים ישנם אנשים המעדיפים לפנות ראשית למומחים בתחום הרפואה המשלימה כיוון שבין היתר היא מציעה טיפולים פחות פולשניים מהרפואה המערבית. הדגש ברפואה המשלימה היא על אבחון המטופל ולא אבחון מחלתו. הדגש הינו על המטופל בפני עצמו כפרט ייחודי, לכן המטפל מתמקד בכל ההיבטים הנוגעים לחייו של המטופל על מנת לטפל במחלה. סיבה עיקרית לכך שטיפול ברפואה משלימה הוא פופולארי היא בזכות השימוש בחומרים טבעיים כגון עשבי מרפא היוצרים טיפול יעיל ונגיש כלכלית. נוסף לכך, אין תופעות לוואי בטיפול ברפואה משלימה בשל השימוש שהיא עושה בחומרים טבעיים.
לימודי רפואה משלימה
מי שחפץ בלימודי רפואה משלימה יכול להשתמש בידע שרכש לשימוש אישי ופרטי שלו ושל בני משפחתו, הוא יוכל לייעץ ולעזור בפתרון בעיות עבור אנשים אחרים וגם יכול להעמיק את לימודיו עד כדי פתיחת קליניקה פרטית והצעת שירותים לקהל הרחב. יש אפשרות להתמקד ולהתמקצע בתחום אחד כמו למשל דיקור, נטורופתיה, ארומתרפיה, להתמחות בפלג רפואי ספציפי (מערכת העיכול, טיפול בנשים הרות, טיפול בילדים ותינוקות וכדומה) או ללמוד באופן כללי בלי לבחור בנושא אחד בלבד. מסלולי הלימוד ברפואה משלימה כוללים מגוון רחב של תחומים ונושאים, על פי בחירת הסטודנט להתמקד בתחום אחד או ללמוד מכל התחומים. בין הנושאים הנלמדים נוכל למצוא: מדעי התזונה ונטורופתיה, דיקור סיני, אנרגיות בגוף, צ'אקרות ומרידיאנים, סוגים שונים של עיסויי גוף (יכולים להיות מלווים באביזרים שונים), שיטות שונות של אבחונים על סמך אברי גוף שונים (צבע וצורת הלשון, אבחון על פי גלגל העין, צבע העור ועוד), רפלקסולוגיה, שיאצו ולימודי זן, אימוני גוף ונפש כמו יוגה, טאי צ'י וטווינא.

ישנן כמה וכמה מכללות ומוסדות ללימודי רפואה משלימה הפזורים ברחבי הארץ וניתן ללמוד בהם. אפשר להירשם למתכונת של תחום אחד ואז אפשר ללמוד בשעות הפנאי, פעם אחת או פעמיים בשבוע. בנוסף, ניתן להרכיב מערכת שעות שלמה של ימים שלמים המתפרסת על פני כל ימות השבוע ובכך מתקצרת תקופת הלימודים. אנשים רבים נרשמים לשיעורים ספורים כחוג או סדנא בשעות הפנאי.
קרא עוד על לימודי רפואה משלימה - לימודי ערב באזור השרון

נמצאו 5 קורסים

רפואה קוריאנית - הייה רופא של עצמך


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
חזונו של פרופסור פארק, המייסד והמוציא לאור של הסו ג'וק, היה שכל אחד יוכל לרפא את עצמו באמצעות הפעלה וגירוי של אזורים בכף היד. הרפואה הקוריאנית מאפשרת לכל אחד לאבחן
קורסים באזור השרון

טיפול מגע רב תחומי


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
קורס טיפול רב תחומי מיועד למטפלים במקצועות המגע ומטרתו להקנות כלים טיפוליים נוספים להעשרה מקצועית, בהנחיית מיטב המרצים בתחום. מקום הלימודים חיפה. מתכונת הלימודים לימודי בוקר או ערב, 9 מפגשים. בשלוחת ירושלים
קורסים - לימודי ערב

רפואה מערבית – אנטומיה ופיזיולוגיה


מירב - בי"ס לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה
גוף האדם הוא מכונה משוכללת שיש להקפיד ולתחזק. היכרות מעמיקה והבנת מנגנוני פעילותו יכולה לסייע לכל אחד בתחזוקה שוטפת, מודעות וקשב למערכות הפועלות בו, וכך לשפר באופן ניכר את החיים.
באר שבע

רוקחות טבעית


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
תכשירי הטיפוח והבריאות הכימיים הוכחו כבר מזמן ככאלה אשר עלולים ליצור בעיות בטווח הארוך, ולכן יותר ויותר אנשים פונים אל תכשירים טבעיים. קורס זה יעניק לכם ידע תיאורטי ומעשי אשר
חיפה

טיפול בהתמכרויות


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
גמילה מהתמכרות היא עניין לא פשוט הדורש התמדה, השקעה וכוח רצון רב. אלא שכל אלה אינם מספיקים אם המכור אינו זוכה לתמיכה רגשית הן מסביבתו הקרובה והן מאנשי מקצוע. קורס
חיפה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים לנשים בלבד – המקום הבטוח שלך

קורסים לנשים בלבד זוכים ליחסי ציבור גרועים, ולא תמיד בצדק. קורסים אלה נועדו לנו הנשים, וחלק ממהותם הוא להעניק לנו מרחב

החופש הגדול – לעשות מה שאתם אוהבים

אם במשחקי הכס החורף הולך וקרב, הרי שפה בארץ החופש הגדול הולך וקרב, וזה הזמן לתכנן מה אתם הולכים לעשות במהלך יולי-אוגוסט.

אימון עסקי – הדרך להצלחה

העסקים הקטנים בארץ חווים אינספור קשיים למרות שהם המנוע העיקרי שמניע את המשק, ומעסיקים כמחצית מהעובדים. חלק מהאתגרים הללו

עיסוי ומגע: השיטות, הדרכים והמסלולים למגע מושלם

קיימים כל כך הרבה קורסים הכלולים בתחום עיסוי ומגע , כל כך הרבה שיטות עבודה וכל כך הרבה דרכים להגיע למקום שבו אתם

רפואה משלימה לגוף ולנפש: מאיפה להתחיל

תחת הכותרת 'רפואה משלימה' ניתן לכלול את כל ענפי הרפואה שאינם רפואה קונבנציונלית ושהטיפול הרפואי שהם מעניקים מתבצע

בחירת מיטת טיפולים

כמי שעוסקת בתחום הרפואה המשלימה מזה מספר שנים, אני לא יכולה לשכוח את אחד הרגעים המרגשים ביותר בקריירה שלי – הרגע בו

אבני הטבע וכוחותיהן

ההיווצרות האיטית והמדויקת דורשת כמות עצומה של אנרגיה הנאגרת ונשמרת באבן. הודות לאנרגיה זו, הקוורץ משמש את המדע והטכנולוגיה למגוון מטרות.

משבר גיל הארבעים? הסבה מקצועית יכולה להיות התשובה

אם אתם חושבים שתוכלו לעסוק בתחום אחר ואפילו ליהנות ממנו ; כדאי לכם לחשוב על הסבה מקצועית וקצת לרענן את החיים לכיוונים אחרים.

רפואה משלימה - על שום מה?

הרפואה המשלימה כשמה כן היא, תפקידה לתת מענה לבעיות וכשלים רפואיים בדרך אחרת ושונה מזו הניתנת על ידי הרפואה הקונבנציונלית,

לימודי אירידיולוגיה: אבחון בקשתית העין

אירידיולוגיה היא שיטת אבחון נטורופתית המתבססת על מראה, צבע ושינויים בקשתית העין (איריס, או קשתית היא החלק הצבעוני המקיף את האישון).