אתר קורסים / קורס מסחר אלקטרוני / קורס אמאזון Amazon / קורס אמאזון Amazon באזור השפלה
אמאזון היא ענקית מסחר מקוון אמריקאית, חברה שנוסדה ב-1994 על ידי ג'ף בזוס ובסיס פעילותה בסיאטל. זוהי קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם, בעלת שווי שוק של מעל 400 מיליארד דולר ומכירות של מעל 100 מיליארד ב-2015. תחילתה היתה כאחת מחנויות הספרים הראשונות ברשת, אשר התפשטה במהרה למכירת מוזיקה וסרטים, משחקי מחשב, אלקטרוניקה ובגדים. מגמת ההתרחבות לא פסקה מאז, וכיום מוכרת אמזון מכל הבא ליד; כל מוצר צריכה כמעט זמין בה לרכישה ואספקה מיידית, ממכונית ועד תוכנה ואפליקציות, ספרים דיגיטליים, מוצרים לבית, שירותי תיירות, מזון - לרבות מכירה בסופרמרקט חדשני וחנות ספרים פיזית, אולפני טלויזיה וקולנוע עצמאיים, הפעלת שרותי מיחשוב הענן הגדולים בעולם (בהם מתאכסנת למשל "נטפליקס"), ואפילו צי פרטי של עשרות מטוסי מטען לשילוח עצמאי של סחורות. את עוצמת אחיזת השוק של אמאזון בארה"ב ניתן להמחיש בעובדה שעל אף הקושי המובנה במכירת בגדים מקוונת (העדר האפשרות למדוד ולהתרשם), כיום היא קמעונאית הבגדים השניה בגודלה בשוק האמריקאי.
 
יכולתה של אמאזון להפעיל חנויות בעלות שפע ומבחר בלתי מוגבל כמעט ובמחירים תחרותיים, מצטרפת לשאיפה לפריסה קמעונאית גלובלית. אתרי משנה משרתים כיום את לקוחותיה במוקדים ומרכזים לוגיסטיים רבים במדינות כמו קנדה, בריטניה, אוסטרליה ומקסיקו. להגברת הנגישות, מוצע האתר לגולשים גם בספרדית, הולנדית, גרמנית, טורקית, איטלקית, סינית, יפנית, הינדי ופולנית. עם זאת, בשל חוסר החשיבות היחסי של השוק שלנו, עדיין רק חלק מצומצם יחסית משירותי אמזון זמינים לצרכנים בארץ. שלוחה מקומית או אתר בעברית עדיין אינם בנמצא, למרות פעילותם בישראל של כמה ממרכזי הפיתוח המרכזיים של התאגיד.
 
כדי להרחיב את היצע המוצרים והשירותים, החלה אמזון בשלב מוקדם בפעילותה לארח שלוחות מכירה אינטרנטיות של מותגים גדולים ומבוססים כמו למשל "טארגט", "טויז אר אס", "לקוסט" ו"מרקס אנד ספנסר", אולם לצד הישענות על קמעונאיות ענק אלו, הלכה והתבססה מגמה מקבילה לזו של המתחרות הגדולות "איביי" ו"עלי באבא" - הסתמכות על יזמויות פרטיות, אשר נעזרות בנגישותה של הפלטפורמה הטכנולוגית העצומה והיעילה לפתיחת חנויות משנה עצמאיות.קורס אמזון Amazon
 
המודל לפיו עובדת אמזון עם סוחרים וחנויות עצמאיות שונה במקצת לעומת מתחרותיה; האמון אשר למדו הגולשים לתת למותג "אמזון" כבר למעלה מעשרים שנה הוא הנכס הגדול ביותר של החברה, וכדי לשמור על יתרון זה, המודל המשמש אותה מול הסוחרים הפרטיים בה הוא הדוק ומעורב יותר מאשר אצל העמיתים, והשותפות בין שני הגורמים עמוקה יותר. ההבדל המשמעותי מכל טמון בשילוח ובשירות הלקוחות, להם דואגת בדרך כלל אמאזון, בניגוד לפלטפורמות של מתחרותיה, בהן אחריות האחסון, השירות והשילוח (שהם כנראה המרכיבים הלוגיסטיים המאתגרים ביותר), מוטלת על המוכר.
 
איך מוכרים באמזון
ישנם חמישה מסלולי פעילות עיקריים הזמינים למי שמבקשים למכור עצמאית באמצעות המנגנון של אמאזון. הראשון שביניהם הוא ארביטראז' – מסלול קמעונאי שבבסיסו ניצול פער מחירים בין שני שווקים, האחד מהם זול (נמכר בשוק תחרותי יותר, או נקנה מהספק בהנחה סיטונאית כמותית) והזירה השניה שהיא אמאזון - יקרה יותר. פעילות זו דורשת מחקר שוק חכם ורכישת מלאי מצד אחד, אך מצד שני מייתרת את הצורך להכיר ללקוחות את המוצר המדובר או למתג אותו.
 
שיטת השיווק השנייה היא דרופ-שיפינג, שבסיסה הוא תיווך בלבד; במקרה זה מקים המוכר העצמאי עמוד מכירה של המוצר בו הוא מעוניין לעסוק, אך אינו מטפל מעשית במכירה עצמה או בקידומה, ולשם כך נעזר בספק חיצוני. היתרון שדבר הוא אחוז הרווח הגבוה (ונע בסביבות 50%), אולם גלומים בדרך זו שני חסרונות מרכזיים, והם התלות בספק ומקצועיותו ובאמזון עצמה – אשר היא הקובעת את דירוג המוצר, חשיפתו ושירות הלקוחות. כל אלה מפחיתים מיכולתו של המוכר לשלוט ולהשפיע על המהלכים החשובים ביותר בתהליך.
 
שיטת הרווח הפשוטה ביותר מאמזון היא תכנית שיווק שותפים (Affiliates). אשר מתבצעת דרך קישורים למכירה באתר. אלו מופיעים בפלטפורמות של הגולש – אתר שיווקי ייעודי, פרסומת באתר פרטי וכללי או אפילו עמוד פייסבוק. בשיטה זו אין צורך בהשקעה כלכלית או לוגיסטית כלשהי. במקביל, שיעור הרווח למוכר הוא לא יותר מאשר דמי תיווך צנועים בני אחוזים בודדים, אשר חלים על כל רכישה שהתבצעה באמזון בידי מי שנכנסו לאתר באמצעות הקישור החיצוני.
 
כדי להגדיל משמעותית את ההכנסות, פונים מוכרים מיומנים לדרך מורכבת ומסוכנת יותר של יצירת מותג עצמאי. פעילות זו מצריכה בחירת ספק חיצוני והתקשרות עמו, ייצור ומיתוג הסחורה המבוקשת, ושיגורה למרכזי ההפצה של אמזון לקראת השילוח ללקוחות. דרך זו טומנת בחובה פוטנציאל רב, הודות ליכולתו של המוכר לקבוע את אחוזי הרווח וליהנות בעצמו מרובם המכריע, אולם במקביל עליו לספוג סיכונים משמעותיים כמו תשלום לספק והפסד משמעותי במקרה של כישלון.
 
הסיכון גדל אף יותר עבור מי שבוחרים להיעזר בשירותי אמזון כסיטונאים. דרך פעולה זו שמורה למי שמסוגלים לקיים את כל מערך הפעילות בעצמם, לרבות רכישת הסחורה, שילוחה והפצתה ללקוחות. טקטיקה כזו מקנה למוכר עצמאות מלאה כמעט, שיקולי רווח לשיקול דעתו, אך גם חשיפה רחבה לסיכונים המאפיינים סחר בינלאומי, למשל כשלים בחברות דואר ושילוח, או מוצר שלא זוכה לביקוש המצופה ועלול לגרום לנזקים פיננסיים משמעותיים במקום לרווח המצופה.
 
איך לא להפסיד את התחתונים
שנים רבות של התמחות הובילו את אמזון להיות חוד החנית של המסחר האלקטרוני הן מבחינת הערך המיתוגי והן במקצועיות ויעילות פעילותה. זירה אדירה זו, בה מחליפים ידיים מיליארדים של מטבעות וסחורות יכולה כיום לשמש כל יזם המעוניין לנצל את היתרונות העצומים הגלומים בה. אלא שאסור אף פעם לשכוח שכמו בקזינו, היחיד שתמיד מרוויח הוא בעל הבית.
 
שיווק ומכירה באמצעות אמזון מחייבת לא רק השקעה במוצר וספקים נכונים או חוש מסחרי ממולח וחד, אלא גם מיומנות ובקיאות בשיטות, אסטרטגיות, כללים וחוקים מחייבים. רבים הם אלו אשר זיהו את הפוטנציאל הרב, מיהרו לנסות וליצור לעצמם מקור הכנסה צדדית או מרכזית מהבית, אך נחלו כישלון צורב במשימתם. רוב אותם קורבנות ניגשו למשימה כשהם נאיביים או יהירים מדי, והעדרה של אותה בקיאות ומיומנות חיונית הוליכה אותם לחוסר הצלחה והפסדים מדכאים. לימוד עצמאי של מהלך הפעילות הנכון תוך ניסוי וטעייה עשוי אולי להצליח בסופו של דבר, אך גילוי הדרך הנכונה יהיה רצוף במכות כואבות ויקרות.
הסדנאות והקורסים הרבים שמטרתם רכישת מיומנות מכירה באמאזון מציעים שפע של ידע שימושי, אסטרטגיות ותרגול המאפשרים קיצור משמעותי בדרך להפוך לסוחר מקצוען, לחסוך מהמורות ושגיאות מתסכלות בדרך, ולייצר אפיק רווח חדש ונוח. על כן מומלץ לכל מי שהחליט לנסות את מזלו וכישוריו בכך לעשות בחוכמה, ולהכשיר עצמו באופן מזורז ממי שכבר רכשו את הידע החיוני לכך. בקטגוריה זו באתר קורסים תוכלו למצוא בקלות את כל מסלולי לימודי אמזון במכללות ובתי הספר בארץ, להשוות ולבחור בעצמכם את זה שיקדם אתכם באופן מיטבי להצלחה המיוחלת.
קרא עוד על קורס אמאזון Amazon באזור השפלה

נמצאו 4 קורסים

Amazon FBA


תוכנית נגב פריים Negev Prime
תוכנית נגב פריים תלווה אתכם עד להקמת מותג פרטי משלכם, פתיחת חנות באמזון ארה"ב ומכירה בשיטת  Amazon FBA – Fulfilment by Amazon. התכנית מלווה על ידי שבעה מנטורים בעלי ניסיון
באר שבע

אמזון – לימודים אונליין


האקדמיה לאיביי
אמזון היא זירת המסחר הגדולה בעולם, אשר בה נמכר מגוון רחב של מוצרים למעל 200 מיליון לקוחות סביב העולם. אמזון התחילה במקור במכירת דיסקים וספרים, אך עם הזמן התרחבה אבל
קורס אינטרנטי

מנהלי e-Commerce


ביה"ס חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה
המסחר האלקטרוני הפך כבר מזמן לחלק בלתי נפרד מחיינו, וכולנו רוכשים מוצרים דרך האינטרנט. למעשה, המסחר האלקטרוני הינו הענף הכלכלי בעל הצמיחה הגבוהה ביותר בעולם אשר גם יוצר מקצועות חדשים
מקוון

מנהלי אי-קומרס ECM - eCommerce Managers


Digital-il המרכז למקצועות האונליין
נפח המסחר באינטרנט עומד על טריליוני דולרים, דבר היוצר ביקוש גבוה לאנשי מקצוע מיומנים בתחומי האונליין. לפיכך פותח במכללת דיגיטל אי אל קורס מעשי ומעמיק להכשרת מקצוענים המתמחים בהקמה וניהול של פעילות
רמת גן
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

אמזון – או שאתה שם או שאתה לא קיים

ענקית המסחר אמזון עומדת להכנס לארץ ודבר זה ישנה לחלוטין את המסחר בישראל, וזאת מכיוון שבכל מקום אליו נכנסה אמזון היא שינתה את הכללים.

עבודות שאפשר מהבית - שיווק באינטרנט

במאמר הקודם עסקנו באפשרויות תעסוקה עבור מי שנתקלים במגבלות, בעיות לוגיסטיות, או אפילו סתם חוסר חשק לקום בבוקר ולצאת לעבודה במשרד.

קורס שיווק באינטרנט – כשקריאטיביות ואיכותיות נפגשים

במשך תקופה ארוכה גם אני ניסיתי להתעלם מהקדמה, ללכת בין הטיפות, לא להירטב בשיטפון הגוגל והפייסבוק, היוטיוב והטוויטר. הציוצים,

השכרת כיתות – הכיתה כבר מוכנה

אם גם אתם רוצים להעביר קורס או סדנה, אך אין לכם מיקום מתאים, השכרת כיתה היא בדיוק הדבר עבורכם. השכרת הכיתה נעשית בדרך כלל

כל אחד יכול eBay

בקהילה חברים 309 מיליון משתמשים ויש 113 מיליון רשומות בכל רגע נתון. עוד לפי נתוני 2007 אי ביי היא ללא ספק הקהילה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס אמאזון Amazon באזור השפלה