מנהלי עבודה בבניין ותשתיות - לימודי ערב באזור העמקים

ניהול עבודה בבניין הוא מקצוע אטרקטיבי בהסמכה רשמית, אשר מציע קידום מקצועי משמעותי ופותח דלת להסמכות נוספות בהמשך, ובראשן נסיון הנדרש לקבלן רשום. קורס מנהלי עבודה בבניין הוא מסלול לימוד מאתגר להכשרה במקצוע מבוקש שאליו מתלווה משכורת גבוהה ומיידית, תנאי העסקה טובים, ולרוב גם הטבות כגון רכב צמוד. משרד הכלכלה מסווג את המקצוע בדרגה 9 מבחינת כדאיות ההשתלבות בו, עם שכר ממוצע של 12,000 ₪ במשרות הפנויות.
החוק מחייב מינוי מנהלי עבודה בבניין ותשתיות בכל אתר בנייה, בכפוף למפקח העבודה האזורי הממונה. על המנהל להיות בוגר קורס מאושר למנהלי עבודה מוסמכים לענף הבנין או לעבודות ביצוע כבישים, תשתית ופיתוח, או מהנדס או הנדסאי אזרחי או טכנאי אזרחי, בעלי נסיון של שנתיים לפחות בבניה.
בלימוד מקצוע זה וקבלת ההסמכה טמון יתרון נוסף: מכיוון שמדובר בלימודים המוגדרים כנדרשים, ניתן למצוא לא פעם אפשרויות לסיוע בתשלום שכר הלימוד על ידי משרד העבודה, הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל, קרן מעגלים, וכמובן שימוש בפקדון חיילים משוחררים.
ניהול עבודה בבניין אתר קורסים

תנאי הקבלה ללימודים
בעלי הסמכת מהנדס, הנדסאי או טכנאי אזרחי עם נסיון של שנתיים לפחות בעבודות בנייה ממועד קבלת התעודה, או לאחר קורס השלמה וקורס בטיחות במוסד מאושר. מי שאינם בעלי אותן הסמכות נדרשים לקורס הכשרה קודם בעבודות בנייה הנדסיות או בעבודות תשתיות ופיתוח, או לחילופין קורס להסמכת מנהלי עבודה במוסד מאושר. למעט אלו המוסמכים בניהול עבודה, נדרשים כל המועמדים גם לניסיון מוכח של שנתיים לפחות בעבודות שלד או בניין אצל קבלן רשום, 10 שנות לימוד וועדת קבלה.
 
הסמכה
יש לוודא שהקורס מתקיים תחת פיקוח משרד הכלכלה, משום שרק במסלול מאושר ומפוקח ניתנת לבסוף ההסמכה הנדרשת והמוכרת. עם סיום הקורס במלואו ניתנת תעודת השתלמות "עוזר למנהל עבודה בבניין". לאחר שנת ניסיון מעשי בפיקוח מנהל עבודה רשום, מתקיימת בחינה נוספת בפני ועדת בוחנים של משרד הכלכלה, אשר מוודאים את הכשירות והמקצועיות לתפקיד. רק לאחריה מוענקת ההסמכה הסופית כמנהלי עבודה בבניין.
 
התנהלות הקורס
תכנית לימודי מנהלי עבודה בבניין ותשתיות נערכת בהתאם להנחיות של משרד הכלכלה ואורכת 668 שעות לימוד, בדרך כלל במשך כשנה וחצי. במהלכה נלמד מכלול רחב של ידע חיוני במלאכות הבנייה השונות. בין הנושאים איתם נפגשים התלמידים ניתן לציין את הבאים: כלים, חומרים וציוד בניה, תורת הבניה והחומרים, עמידות ויציבות מבנים, קריאת תוכניות ותרשימים, טופוגרפיה ומדידות, בטיחות ועזרה ראשונה, ניהול אתר, ביצוע ועובדים, יחסי עבודה וזכויות העובדים, חישוב כמויות, תחשיב ותמחיר, ניהול אדמיניסטרטיבי ועיסקי, בנייה ירוקה, עבודה בגובה ויישומי מחשב. בנוסף, כוללים הלימודים גם פרויקט גמר מעשי.   
קרא עוד על מנהלי עבודה בבניין ותשתיות - לימודי ערב באזור העמקים

נמצאו 2 קורסים

קריאת תכניות בניה


הטכניון ועזריאלי לימודי המשך
הבניה היא אחד התחומים המובילים והמבוקשים בארץ, ומשלב מומחיות של תחומי התמקצעות שונים. כך נוצר בשוק צורך באנשי מקצוע המסוגלים לנתח ולהבין את המסמך הטכני שיצרו מהנדסים, אדריכלים ומתכנני בניה,
קורסים - לימודי ערב

מנהל עבודה בבניין להנדסאים ומהנדסים אזרחיים


מכללת אתגר תקשורת
בטיחות בעבודה בבניין נמצאת בראש סדר היום הציבורי מזה זמן מה, וכיום בניגוד לעבר, ההקפדה על הבטיחות בענף היא גבוהה הרבה יותר. קורס בטיחות בבניה ובניה הנדסית למהנדסים, הנדסאים וטכנאים
באר שבע
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום מנהלי עבודה בבניין ותשתיות - לימודי ערב באזור העמקים