צמחי מרפא תופסים חלק נכבד ברפואה המשלימה ואנשים רבים פונים בעת כאב ומחלה להיעזר בסגולותיהם. קורס בנושא זה יכול לתת לכל אחד את הידע לייעץ, להתאים ולדעת איך לטפל בסוגים שונים של בעיות רפואיות או מצוקות נפשיות ורגשיות בעזרת תמציות וצמחים. טיפולים אלו יכולים להתבצע באופן פרטי או חובבני או בקליניקה העוסקת בטיפולים אלטרנטיביים. בוגרי התכנית מכונים בעגה המקצועית "הרבליסטים" (herb זהו צמח מרפא).

לימודים בתחום זה קשורים קשר הדוק לתחום של תזונה טבעית ומרפאת, ומרפאים ומטפלים שונים מוסיפים צמחי מרפא לטיפול מסוגים שונים כחיזוק לגוף, למערכת החיסונית או כדי לייעל ולשפר את הטיפול. הטיפולים מסתמכים על התכונות הייחודיות שיש לכל אחד מהם, והחוכמה היא לדעת לשלב בין תכונותיהם על מנת להעצים את ההשפעה שלהם על המטופל ולהתאים באופן מושלם את הפתרון הטבעי לבעיה הספציפית.


במהלך הלימודים רוכשים ההרבליסטים לעתיד ידע רב גם בנושאי בסיס רבים של רפואה משלימה ורפואות עתיקות כגון הרפואה הסינית והיפנית. יש צורך בידע תיאורטי נרחב בתחום גדילתם, אופן הצמיחה והשימוש בהם, שילובים שמותרים ואסורים, מה החומרים הפעילים בהם ומה אופן המיצוי האופטימלי שלהם, וכמובן אופן ההתאמה של קוקטייל תמציות לבעיה רפואית ספציפית או למכלול של אבחנות הדורשות טיפול.

ברחבי הארץ קיימים כמה מוסדות לימוד ומכללות שעוסקים אך ורק בתחומים של רפואה משלימה ובהם ניתן ללמוד את תורה זו.
מומלץ מאד לשלב תחום זה עם תחומים נוספים מהרפואה המשלימה ובכך להרחיב את האופקים ולהעשיר את הידע הנצבר בזמן הלימוד. אפשר גם ללמוד באופן מצומצם רק את התחום של צמחי המרפא בלי להוסיף נושאים נוספים ולהתמקצע בתחום זה בלבד.

קורס זה יתקיים בדרך כלל במשך מספר שבועות על בסיס מפגש או שניים בשבוע, והוא מאפשר לימודים אחרים או עבודה לצד הקורס, ללא הפרה של שגרת החיים.  המסיימים בהצלחה את הלימודים יכולים לעסוק בתחום במסגרת מרפאות של רפואה משלימה המצויות בכל רחבי הארץ ופועלות באופן פרטי או בכפוף לקופות החולים.
קרא עוד על קורס צמחי מרפא - לימודי ערב

נמצאו 2 קורסים

מטפל בצמחי מרפא


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
השימוש בצמחי מרפא החל לפני עשרות אלפי שנים עוד מימי העמים הקדמונים. במהלך הזמן, בשילוב של הבנה, אינסטינקט, ניסוי וטעייה, התפתח בסיס ידע שנשמר בתרבויות הקדומות. ככל שהתרחב בסיס ידע
קורסים - לימודי ערב

תזונה וצמחי מרפא


מירב - בי"ס לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה
תזונה נכונה מהווה בסיס לחיים בריאים. האדם נבנה מהמזון אותו הוא צורך, והוא הבונה את אבני היסוד של תאי הגוף, משום כך התזונה כה חשובה. במסלול זה נלמדים יסודות התזונה
תל-אביבמודיעיןבאר שבעפתח תקווהראשון לציוןחיפה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורס צמחי מרפא סיניים - לימוד הרבליזם

לפני שתבלעו כדור פרמין נגד בחילה, כדאי למצוץ כמה טיפות מלימון; לפני שתשלפו כדור "טאמס", עדיף שתדעו שכמה שקדים

קורסים לנשים בלבד – המקום הבטוח שלך

קורסים לנשים בלבד זוכים ליחסי ציבור גרועים, ולא תמיד בצדק. קורסים אלה נועדו לנו הנשים, וחלק ממהותם הוא להעניק לנו מרחב

למי הפרחים? קורס פרחי באך

באופן כללי שני הקורסים מחברים בין עולם הטבע לבין גוף האדם ועוסקים באופן שבו אפשר להשתמש בפרחים ובצמחים על מנת להביא מזור, למנוע מחלות ולשכך כאבים.