בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

אתר קורסים

אם יש אקסיומה אחת בעולם שעליה אין עוררין, לא מימין ולא משמאל, היא שילדים משנים את התמונה. הם משנים את החוויה המשפחתית, הם משנים את החוויה האישית, הם משנים את היום יום והם הופכים אותנו לאנשים אחרים לגמרי ממה שהיינו לפני שהם הגיעו לעולם. טובים יותר או פחות, זה לא משנה: אנחנו אחרים והעולם שלנו הוא אחר. קורס סוכני נסיעות
הטעות הגדולה ביותר והמתישה ביותר שהורים מנסים לעשות היא לחשוב על חופש במונחים של פעם ולנסות לשחזר את תחושת המנוחה גם בחופשים שהם נמצאים עם הילדים. ניסיון מועד לכישלון זה גורם לתסכול רב אצל ההורים, לתחושת לחץ אצל הילדים (תהיו בשקט אימא ישנה, לא עכשיו אנחנו קוראים ספר, תצאו לשחק לבד וכד') ולהחמצה אדירה של החופש שהיה יכול להיות.
הפתרון לזה הוא אחד ויחיד וכרוך בעיקר בשינוי מחשבתי בקרב ההורים, תכנון מקדים מעמיק והרבה מאוד סבלנות.

חו"ל או בארץ

הדבר הראשון שיש להכריע עם ההחלטה על חופש הוא בנוגע למיקום. אם אתם נחושים על נסיעה לחו"ל, למרות שדווקא חופשה בארץ אולי יותר מתאימה עם הילדים, התייעצו עם סוכן נסיעות בנוגע ליעדים מתאימים עם ילדים.
הקפידו על טיסות קצרות או טיסות לילה ליעדים רחוקים יותר, חשבו על מקום שבו תשהו לפרקי זמן ארוכים ואל תדלגו בין מלונות כדי לתת לילדים תחושת קביעות, הקדישו מחשבה לנושא האוכל (ילדים קטנים חייבים ארוחת צהריים, גם אם סיימו את ארוחת הבוקר בשעה עשר) ותנו את הדעת לאטרקציות רלבנטיות לילדים.

לוחות זמנים

בחופשה בזוג אתם יכולים לקום מתי שנוח לכם, ללכת לישון מתי שאתם רוצים, לאכול כשאתם רעבים ובעיקר לקום ולנסוע כשמתחשק לכם. חופש עם ילדים זה ההפך הגמור מספונטניות. הגדירו מטרה אחת ליום, ארוכה או קצרה, ותנו למנוחה את המקום הראוי לה.
מטרה יכולה להיות ביקור בגן חיות, שלוש שעות בים, טיול רגלי ארוך וכן הלאה – העיקר שאתם תדעו לשם מה אתם קמים בבוקר וגם הילדים יהיו מעודכנים. כך הם יעריכו את הזמן הפנוי שיינתן להם ואתם תוכלו לנצל אותו גם לקצת נחת משלכם.

תכנון הטיול

שתפו את הילדים בתכנון הטיול, כל אחד לפי רמתו ולפי יכולתו. אם מדובר בילדים גדולים יותר תנו להם את מדריך הטיולים הרלבנטי, הנחו אותם איפה לקרוא ובקשו מהם לבחור אטרקציה אחת שהם מעוניינים בה; לאחר שבחרו הציעו להם להיות מדריכי טיולים ליום אחד באותו האתר שהם ביקשו לבקר בו. ילדים שאינם קוראים יכולים בהחלט להסתכל בתמונות ולבחור משהו אחד שהם רוצים לראות.
עם זאת ועם כל הרצון הטוב, אל תשאירו אותם לבד עם הרעיונות, כי הם עלולים לבחור במשהו שלא ממש התכוונתם לעשות ושהוא לא ממש רלבנטי ואז תיתקעו עם האכזבה והסירוב. נווטו את הדיון למקומות שנראים לכם מתאימים ותנו להם את ההרגשה שהם חלק בלתי נפרד מהתכנון ומהחשיבה.

משחקים וצעצועים

כמה שאתם בונים על הדברים שמסביב שייצרו את העניין, הביאו איתכם מהבית גם כמה משחקים מוכרים לילדים. בחרו משחק אחד וספר אחד לכל ילד, כאלו שאתם יודעים שיכולים לרתק אותם לזמן הארוך ביותר. הקפידו שאלו יהיו משחקים שהילדים יכולים לשחק בהם באופן עצמאי וכן אחד עם השני, כך תהיה לכם בחירה מתי להצטרף אליהם ומתי לשחרר אותם. לגו, פליימוביל, קלפים, חוברת שחקני כדורגל, בובה אהובה וכן הלאה.

סבלנות, הרפיה והרבה מאוד יצירתיות

אחרי שתכננתם, חשבתם על הפרטים הקטנים, שכרתם רכב והזמנתם מלון, היו מוכנים להרבה מאוד הפתעות. חלקן יהיו טובות יותר, כמו נסיעה ארוכה שעברה חלק, חלקן יכולות להיות גם פחות מוצלחות, כמו דלקת אוזניים ביום שתכננתם לשהות רק בבריכה.
הכינו תוכניות מגירה, דעו להגיד 'לא נורא' ולוותר על טיול זה או אטרקציה כזאת, וגם אם תפספסו משהו אחד, בזכות אותה סבלנות תרוויחו הרבה מאוד ברמה המשפחתית והאישית.


להמשך קריאה:

קרא עוד על אתר קורסים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום אתר קורסים

עיצוב פנים

לימוד מיומנות של ארגון חלל נתון מבחינת יצירת שפה עיצובית ופונקציונלית

צילום ועריכת וידיאו

לימוד השליטה, ההבנה והמיומנות בתחום הצילום וערכית הווידיאו, הקניית כלים ואפשרויות

ביה"ס למקצועות ספורט

קורס מדריכי כושר, אירובי, שחייה, אופניים, תנועה לגיל הרך באישור מנהל הספורט

מכינה ללימודי עיצוב

הכנת המועמדים ללימודי אמנות להתמודדות עם תהליכי המיון למוסד ללימודי העיצוב בהצלחה

מנטור לעסקים קטנים

בואו להיות מנטורים - תכנית המכשירה לליווי עסקים להצלחה!

הנהלת חשבונות 1+2

בואו ללמוד מגוון קורסים בתחום הפיננסי, ותרכשו מקצוע פרקטי לחיים!