שירות אישי לבחירת קורס
077-7060890
דף הבית הכשרה מקצועית לימודי מחשבים לימודי עיצוב מקצוע טכני קורסים בניהול לימודי הנדסאים
מיקום באתר: דף הבית » קורסים - ימים פתוחים
call box
הדרך המהירה והקלה
ביותר כדי למצוא קורס
התקשר עכשיו
077-70-60-890

בחר לפי אזור
בחר לפי סיווג אחר

קורסים - ימים פתוחים

יום פתוח לכל שואל

מגיע הזמן הזה בשנה שהעיתונים מתחילים להתמלא במודעות המפרסמות יום פתוח במכללה זו או אחרת, הרדיו משמיע הזמנות לימים פתוחים בוקר וערב ותיבות הדואר מתמלאות הזמנות מעוטרות ומעוצבות לימים פתוחים במכללה הקרובה ובאוניברסיטה הרחוקה.

מה זה בכלל יום פתוח?

יום פתוח הוא יום שבו המוסד האקדמי המזמין פותח את שעריו בפני המתעניינים בלימודים ומציע להם מפגש חווייתי עם התכנים הנלמדים, מסלולי הלימוד הרבים, אנשי הסגל והמתקנים הקיימים בשטחו.

במהלך יום זה תוכלו לגשת למוסד האקדמי שבו אתם שוקלים ללמוד ולשאול את הנציגים הרבים הגודשים את המדשאות ואת המסדרונות ההומים, את כל השאלות שברצונכם לדעת; מהן תוכניות הלימודים, מי המרצים, מהם תנאי הקבלה למעונות, כמה בתי קפה וקפיטריות יש במקום, האם ניתן לשלב בין מסלולי לימוד שונים ומהן דרישות הסף לתואר ראשון זה או אחר.

בעבר, הימים הפתוחים היו מוקדשים כולם לבירור האקדמי וכללו הרצאות רבות ומגוונות מפי מנחים בחוגים השונים, מתרגלים ואפילו מרצים מבוקשים. אך ההבנה שכדי למשוך את הקהל הצעיר צריך קצת יותר מאשר דוקטורנט בפיזיקה שימושית, גרמה לכך שיותר ויותר מוסדות אקדמיים משלבים את היום הפתוח שלהם עם יום הסטודנט ומאפשרים למתעניינים ליהנות גם בשלל הופעות של אמנים, במגוון בזארים, בסיורים, בהרצאות ובפעילויות רבות נוספות.

האם יש הבדל בין יום פתוח למוסד אקדמי לבין יום פתוח למסלול לימודים ספציפי?

באופן כללי היום הפתוח כשמו כן הוא: הוא פותח בפני המתעניינים את כל הסחורה האקדמית שיש לאותה מכללה או אוניברסיטה להציע. מיטב הסטודנטים, הבוגרים והמרצים זמינים לענות על שאלות ולהעניק הדגמות וכל מה שנותר למועמדים זה לדלג בין החוגים השונים ולא להפסיק לשאול.

במקביל, לעתים מתקיימים ימים פתוחים בחוגים ספציפיים לצורך העלאת המודעות למסלול הלימודים או לחוג המבוקש בקרב המתעניינים הפוטנציאליים. יום פתוח זה נערך באותה המתכונת של הימים הפתוחים לכלל האקדמיה ומציע מגוון הרצאות מרתקות, מפגשים עם סטודנטים, עם מנחים ועם מרצים, פורום פתוח לשאלות ולפעמים גם הנחות לנרשמים ללימודים ביום זה.

איך עובד יום פתוח וירטואלי?

חלקן הגדול של המכללות ושל האוניברסיטאות מציעות ימים פתוחים המתקיימים באופן וירטואלי, מעבר ליום הפתוח המזמין את המתעניינים לקמפוס עצמו. במהלך היום הפתוח הווירטואלי נפתח פורום ייחודי באתר המוסד האקדמי שבו אתם יכולים להעלות את כל השאלות שברצונכם לשאול ולקבל תשובה מבלי לקום מהכיסא.

במהלך יום פתוח זה תוכלו לנהל דיון עם גולשים נוספים, לקרוא את שאלותיהם של מתעניינים אחרים וללמוד יותר על אודות המוסד האקדמי המבוקש. ערוצים נוספים שבהם מתנהלים ימים פתוחים וירטואליים: יו טיוב, פייסבוק, פורומים להשכלה וכן הלאה.

האם אפשר להירשם ללימודים ביום הפתוח?

הגעתם? התרשמתם והחלטתם שזהו זה. אתם יודעים מה אתם רוצים ואתם מוכנים לחתום על הקו בסוף העמוד כאן ועכשיו? ברוב הימים הפתוחים תוכלו לעשות זאת בשמחה ואף לקבל הנחה על דמי ההרשמה או על התשלום הראשון ללימודים.

עם זאת, כדי לדעת אם התקבלתם לחוג המבוקש ואם תוכלו להתיישב אל ספסל הלימודים כבר בסמסטר הקרוב, תיאלצו לחכות למכתב רשמי מאת מזכירות המוסד הספציפי; במילים אחרות, ביום הפתוח תוכלו לברר את סיכויי הקבלה שלכם אך לא לדעת באופן סופי אם התקבלתם או לא.

מתי מתקיימים הימים הפתוחים?

כל מוסד אקדמי בוחר לעצמו את התאריכים שבהם הוא יקיים את הימים הפתוחים שלו. עם זאת, רוב הימים הפתוחים נערכים לקראת תאריכי רישום, כלומר בחודש מרץ, בחודש יוני ובמקרים ספציפיים גם בחופשת הקיץ בואכה ספטמבר.

רוצה לחסוך זמן?
אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך
מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
 
מודעות פרסום
מפת אתר לגולש  |   פרסם באתר  |   תנאי שימוש
חברת לידר בע"מ (קורסים)
בית ברק, רחוב הרברט סמואל 37, חדרה
טלפון: 077-5501133
פקס: 153-4-6323192
מייל: leader@leaderltd.co.il
 
© כל הזכויות שמורות לאתר