שירות אישי לבחירת קורס
077-7060890
דף הבית הכשרה מקצועית לימודי מחשבים לימודי עיצוב מקצוע טכני קורסים בניהול לימודי הנדסאים
מיקום באתר: דף הבית » קורסים - מוכר לגמול השתלמות
call box
הדרך המהירה והקלה
ביותר כדי למצוא קורס
התקשר עכשיו
077-70-60-890

בחר לפי אזור
בחר לפי סיווג אחר

קורסים - מוכר לגמול השתלמות

ללמוד בשביל הבונוס: הכול על גמול השתלמות

למרות שהמושג 'גמול השתלמות' מקושר ברוב המקרים למורים ולאנשי מערכת החינוך, הרי שגופים רבים בארץ מציעים לעובדיהם קידום בשכר או שיפור בתנאים בעקבות השתתפות בקורסים או במסלולי לימוד שונים.

גמול השתלמות הוא בעצם מענק כספי שמקבל העובד לאחר שהציג תעודות המעידות על ארבע מאות שעות לימוד והשתתפות בקורסים הקשורים לתחום העיסוק שלו. בחלק מהמקרים מענק כספי זה מחושב באחוזים מתוך המשכורת הקובעת ובחלק כסכום כסף מוגדר מראש.

על הקורסים להיות מוכרים לגמול השתלמות על ידי המעסיק, כאשר לעתים המושג 'נוגעים לתחום העיסוק' מצמצם את רשימת הקורסים האפשריים, ולפעמים המעסיק מגלה גמישות רבה ופותח את מגוון הקורסים המזכים לתחומים רבים ושונים.

חשוב לציין שברוב המקרים קיים תנאי מקדים לצורך זכאות לגמול השתלמות והוא קיומו של תואר ראשון לפחות אצל מגיש הבקשה. כלומר, ללא תואר ראשון לא תוכלו להתחיל בכלל את התהליך לקראת גמול השתלמות (מלבד במקרים מאושרים ספציפית על ידי המעסיק).

איך צוברים שעות לגמול השתלמות?

ההחלטה אם לקחת קורסים לצורך גמול השתלמות תלויה אך ורק בעובד עצמו, כאשר ברוב המקרים קיימת הגבלת זמן או תוקף לזכאות אותן שעות לגמול השתלמות. הגבלה זו בדרך כלל אומרת שתוקפם של קורסים לצורך הגשת בקשה לגמול השתלמות עומד על חמש שנים, ולכן עליכם לסיים את סך השעות לגמול השתלמות בפרק זמן זה כדי לזכות בסכום הנקוב.

בהתחשב בעובדה שגמול השתלמות מוענק לשכירים שעובדים לפרנסתם, הרי שאין באפשרותם בדרך כלל לשבת במשך 400 שעות ברציפות וללמוד קורס ספציפי לצורך גמול השתלמות. בהתחשב בכך ניתן להשתתף בכמה קורסים בתאריכים משתנים ולצבור את הזכאות עד לפרק זמן של חמש שנים.

במקרה ולא סיימתם לגייס את כל נקודות הזכות עד לסך של 400 שעות, יהיה עליכם ללמוד מחדש את הפרקים שכבר אינם בתוקף (או פרקים שמזכים בסך שעות דומה) כדי להגיש את הבקשה לגמול השתלמות ולא "לאבד" קורסים נוספים.

כיצד אדע אם אני זכאי לגמול השתלמות?

הזכאות לגמול השתלמות נקבעת על ידי המעסיק ולכן יש לעיין היטב בחוזה ההעסקה ובתנאים שעליהם חתמתם כשהתחלתם לעבוד. אנשי צבא קבע ופורשיו, עובדי מדינה, אקדמאים בדירוגים שונים, עובדי רשויות מקומיות, עובדי משרד הביטחון ושכירים במגזרים נוספים (לרוב ציבוריים) זכאים מתוקף הסכם העבודה הקיבוצי לגמול השתלמות.

מהי הדרך לברר האם קורס ספציפי מוכר לצורך גמול השתלמות?

השיטה הטובה ביותר לוודא שהקורס שאליו אתם מבקשים להירשם אכן מזכה לגמול השתלמות אצל המעביד שלכם, היא פשוט לשאול את אותו מעביד. בעת בירור זה עליכם להציג בפני המעביד כמה עובדות: מוסד הלימודים שמציע את הקורס, שם הקורס, משך הלימודים בו ונושא הקורס.

כאמור, מעסיקים רבים דורשים מעובדיהם להצטרף אך ורק לקורסים שלהם קשר מקצועי לתפקיד או לחטיבה שבה הם עובדים. עם זאת, לעתים מגלים המעסיקים גמישות ומאפשרים לשכירי הארגון להירשם למסלולי לימוד שמעניינים אותם ובלבד שהמוסד האקדמי שבו הם מבקשים ללמוד יהיה מוכר לצורך גמול השתלמות.

מה ההבדל בין גמול א' לבין גמול ב'?

באופן כללי אין הבדל משמעותי בין גמול השתלמות א' לבין גמול השתלמות ב', מלבד העובדה שגמול השתלמות א' מזכה עבור 400 שעות הלימוד הראשונות וגמול השתלמות ב' עבור 400 שעות הלימוד הנוספות.

איזה קורסים מתאימים לגמול השתלמות?

כפי שצוין, ברוב המקרים דורש המעסיק שיהיה קשר בין תחום העיסוק של העובד לבין הקורס שאותו הוא רוצה ללמוד; קורסי מנהיגות, שפת גוף ותקשורת, דיני עבודה, ניהול עובדים, קורסי חינוך למטפלות ולעובדי הוראה, הנחיית קבוצות וקורסים רבים נוספים נכללים במסגרת זו.

רוצה לחסוך זמן?
אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך
מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
 
מפת אתר לגולש  |   פרסם באתר  |   תנאי שימוש
חברת לידר בע"מ (קורסים)
בית ברק, רחוב הרברט סמואל 37, חדרה
טלפון: 077-5501133
פקס: 153-4-6323192
מייל: leader@leaderltd.co.il
 
© כל הזכויות שמורות לאתר