שירות אישי לבחירת קורס
077-7060890
דף הבית הכשרה מקצועית לימודי מחשבים לימודי עיצוב מקצוע טכני קורסים בניהול לימודי הנדסאים
מיקום באתר: דף הבית » כך תתכוננו לקראת קורס הכנה לפסיכומטרי

כך תתכוננו לקראת קורס הכנה לפסיכומטרי

טל מורגנשטרן

קורס הכנה לפסיכומטרי אינו מתחיל ברגע בו נרשמתם אליו. עבור רוב התלמידים הוא יתחיל מספר ימים ואף שבועות ספורים לאחר מכן. תלמידים רבים מעוניינים במהלך זמן זה להיכנס לרוח הבחינה ולהתחיל ללמוד בעצמם, ולכן פעמים רבות נשאלת השאלה איך להתכונן לקורס ההכנה? בשורות הבאות ננסה להשיב על שאלה זו.

הבחינה הפסיכומטרית מחולקת לשלושה נושאים מרכזיים: כמותי, מילולי ואנגלית. כותבי הבחינה עמלו שעות רבות כדי ליצור מאגר של עשרות סוגי שאלות בשלושת הנושאים הללו, ומעדכנים אותו באופן שוטף.

אל חשש, במהלך הקורס תלמדו לפתור כל אחת ואחת מהן, אולם זמן ההמתנה לקורס הוא זמן טוב להתוודע אל סוגי השאלות ולנסות להתמודד עמן לראשונה. דוגמאות למגוון השאלות הרחב (כולל פתרונות) ניתן למצוא בעמוד התרגולים ומומלץ לעיין בו. אין מה להילחץ אם טעיתם או פתרתם לאט מדי?

בקרוב תלמדו את הדרך הבטוחה והמהירה לפתור כל שאלה ושאלה, התנסות שכזו נועדה רק לשם הכרה ראשונית עם אופי השאלות בבחינה. התקופה שלפני קורס ההכנה היא הזמן להסיר את החלודה מפעולות ומושגים מתמטיים שנשכחו אי שם בסוף כיתה י"ב. לפיכך, מומלץ לפתוח את המחברות הישנות ולעיין בהן. בנוסף, לנרשמים תשלח בדואר חוברת התרעננות במתמטיקה הכוללת מושגי יסוד באלגברה, גיאומטריה, הסתברות ועוד. חשוב לציין שהפרק הכמותי בבחינה שונה באופן מהותי מאופי מהמתמטיקה הנלמדת בבתי הספר. המושגים והפעולות הבסיסיות אמנם זהים, אולם אופי השאלות שונה לחלוטין, ולכן אין טעם לתרגל בעיות מימי הבית ספר.

אם אתם נחושים בדעתם לתרגל בעיות כמותיות, נסו את אלו שבעמוד התרגולים. אוצר מילים רחב בעברית ואנגלית הוא אחת מדרישות הבחינה. בנוסף לשאלות אוצר מילים, מילים בשפה גבוהה ואקדמאית שזורות בבחינה לכל אורכה ופעמים רבות הצלחה בשאלה תלויה בהכרת מילה בודדת. לפיכך, כתבנו במיוחד מילונים בשתי השפות הכוללים אלפי מילים אשר עשויות להופיע בבחינה. המילונים יחולקו לכם בעת ההרשמה ומומלץ להתחיל לעיין בהם ולשנן 30-40 מילים בכל יום. התהליך הוא ממושך ודורש שינון ותרגול רב, ובמהלך הקורס תגלו שקשה לכם יותר ויותר למצוא זמן פנוי לשינון.

מומלץ אם כן להתחיל ללמוד את אוצר המילים זמן מה לפני תחילת הקורס. (מידע נוסף אודות אוצר המילים ועצות להתמודד עמו ניתן למצוא במאמר הבא). דרישה משותפת נוספת לפרקי המילולי והאנגלית היא רמת הבנת נקרא גבוהה. הטקסטים המובאים בבחינה בשתי השפות כתובים בשפה גבוהה, מליצית ואקדמאית ואותם יש לקרוא, לנתח במהירות ולענות על מספר שאלות הנוגעות בהם. גם בתחום שיפור הבנת הנקרא, כמו בתחום אוצר המילים, התהליך ארוך ואיטי ודורש תרגול רב. האופן לשיפור ברמה הוא פשוט ככל שתקראו יותר, כך תבינו את הנקרא יותר.

לפיכך, לפני קורסי פסיכומטרי מומלץ להתחיל לקרוא מדי יום טקסטים ברמה גבוהה, הן באנגלית והן בעברית. ספרים עבי כרס באנגלית ומאמרים אקדמאיים בשתי השפות עונים על הרמה הנדרשת מאמרים כאלה ניתן למצוא בספריות, כתבי עת אקדמאיים כ"קתדרה" ו"זמנים", אתרי אינטרנט כויקיפדיה ועמוד התרגולים כמובן.

המדריכים שלנו ישמחו להפנות את המעוניינים למקורות נוספים. תלמידים רבים חוששים מהרמה הנדרשת בפרקי האנגלית עקב חוסר ניסיון בדיבור או קריאה בשפה זו. חיזוק ברמת האנגלית ניתן לרכוש בדרכים נוספות מלבד קריאת ספרים או מאמרים. נסו לצפות בטלוויזיה מבלי לקרוא את התרגום, או למצוא שותף ולשוחח עמו רק באנגלית. אלו הן רק דוגמאות. למעשה, כל פעולה אשר תביא אתכם לאינטראקציה עם השפה ותגרום לכם לחשוב בה תתרום לשיפור רמתכם. כמובן שדיבור או הבנה משמיעה הן מיומנויות שאינן רלוונטיות כלל לבחינה עצמה המתבצעת כולה על גבי נייר אך הכלל המנחה הוא - עדיף יותר מדי ומוקדם, מאשר מעט ומאוחר..

יתכן ואם תתחזקו בנושא מסוים לפני הקורס תוכלו לפנות זמן במהלכו לנושאים החלשים יותר, אולם חשוב לזכור שבסופו של דבר את כל מה שצריך ללמוד תלמדו בקורס עצמו, ולכן יש לקחת את ההכנות לקורס בפרופורציה הנכונה. אם לא תוכלו או תבחרו שלא להתכונן לקורס אין זה בהכרח מעיד על ציון נמוך מזה של התלמיד שכן התכונן. הן נועדו לשם קבלת מושג כללי על המצפה לכם בחודשים הקרובים ולהורדת לחץ בהמשך. לפיכך, מומלץ להקדיש לא יותר מ- 2-3 שעות ביום להכנות לימודיות.

נצלו את שארית הזמן לפני הקורס לדברים נוספים, כהרשמה לקורס, סידור ימי חופש מהעבודה, הסדרת הקלות במידת הצורך ושאר מנהלות. חשוב לא פחות ? בלו זמן איכות עם החברים ובני הזוג, נוחו והשקיעו בעצמכם - בחודשים הקרובים זמן פנוי ייהפך לנדיר יותר ויותר, ולכן ניצולו להנאה ומנוחה לפני לימודי פסיכומטרי הוא ככל הנראה העצה החשובה ביותר שתוכלו לקבל בשורות אלו. 


להמשך קריאה:

קורס פסיכומטרי - לימוד, תרגול ואפשרות ההצלחה
מידע על הבחינה הפסיכומטרית
לדבר, לגמגם ולספור עד שמונה מאות

 

לקבלת מידע ללא עלות וללא התחייבות – מלאו פרטים ונחזור בהקדם
מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
 
מכינת ריענון ללימודי תואר
מכינה עבור בעלי תעודת בגרות שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודים, אך מעוניינים בלימודים אקדמיים, המציעה רענון של חומרי לימוד יחד עם הכנה לתואר הראשון. הבוגרים אשר עומדים בממוצע הנדרש (ולעתים גם בדרישת...
סניפים
עכו
פסיכומטרי ללקויי למידה
קורס הפסיכומטרי עם מטרה אחת – לסייע ללקוי למידה ובעלי הפרעת קשב וריכוז להגיע לשיא האישי שלהם בבחינה הפסיכומטרית. הקורס נבנה במיוחד עבור לקויי למידה, ועקרון זה חוזר בכל היבט של הקורס. חומ...
סניפים
תל אביב,ירושלים,חיפה,באר שבע,מודיעין
פסיכומטרי
הבחינה הפסיכומטרית מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה נועדה לחזות סיכויי הצלחה של מועמדים ללימודים גבוהים על ידי בדיקת יכולתו של המועמד בשלושה תחומים: חשיבה כמותית, מילולית ואנגלית. לכולם ברור שכדי ל...
סניפים
נתניה,תל אביב
רוצה לחסוך זמן?
אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך
מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
 
מודעות פרסום
מפת אתר לגולש  |   פרסם באתר  |   תנאי שימוש
חברת לידר בע"מ (קורסים)
בית ברק, רחוב הרברט סמואל 37, חדרה
טלפון: 077-5501133
פקס: 153-4-6323192
מייל: leader@leaderltd.co.il
 
© כל הזכויות שמורות לאתר