שירות אישי לבחירת קורס
077-7060890
דף הבית הכשרה מקצועית לימודי מחשבים לימודי עיצוב מקצוע טכני קורסים בניהול לימודי הנדסאים
מיקום באתר: דף הבית » לימודי גמול השתלמות

לימודי גמול השתלמות

עידו רו

תגמול זה ניתן לעובדים שסיימו תוכניות לימודים בקורסים אשר אושרו על ידיי מקום העבודה כמקורות ידע חיוניים להתפתחות מקצועית של העובד. התגמול מתבטא בתוספת שכר מוגדרת המשולמת לעובד בגין השתלמות שעשה ואשר הוכרה כאמור על ידי הועדה לגמול השתלמות ומעסיקו של הלומד. ערך גמול ההשתלמות הנו פונקציה של מספר שעות הלימוד בתוכנית ובהתאם להסכמי השכר במשק.

מטרת הלימודים הינה לתרום לקידומם והעצמתם המקצועית של העובדים במקומות העבודה השונים. כפועל יוצא מצרכי שוק העבודה נוצר היצע הקורסים הנרחב והמגוון אותו מציעים מוסדות הלימוד. מעסיקים רבים ובעיקר במוסדות ממשלתיים מאפשרים לעובדים לבחור מתוך מגוון הקורסים המוצעים בשוק, זאת בידיעה שעובד עשוי לבחור קורס שאין בו זיקה ישירה לעבודתו. בחירה שכזאת נתפסת כלגיטימית ע"י מקום העבודה כל עוד יש בה בכדי להעשיר את התפתחותו של העובד האישית או המקצועית.
 

על פי סקרים שנערכו לאחרונה, ניכר כי גם במצבים בהם אפשר המעביד לעובד לבחור נושא ללימודים העדיף העובד לבחור תחום לימודים הקשור בזיקה ישירה לתחום עיסוקו. אילו תוכניות גמול השתלמות קיימות? להלן חלק קטן ממגוון תחומי הלימודים לגמול השתלמות : 1. לימודי הדרכת טיולים וקורס מורי דרך בארץ ומדריכי טיולים בחו"ל .2. לימודי ארץ-ישראל והמזרח התיכון. 3. לימודי המזרח ותורות מזרחיות. 4. לימודים בתחום מתן השירות. 5. לימודי הוראה מיוחדים לחינוך הבלתי-פורמאלי. 6. לימודי שפות. 7. לימודימחשב כגון לימודי אקסל 8.  לימודי לוגיסטיקה המציעים קורסי העשרה בתחומי ניהול פרויקטים, לימודי שוק ההון ופיננסים.
 

כיצד מעודדים עובדים ללימודים? התוספת הכספית במשכורת לאחר צבירת מספר שעות מינימאליות היא דרכו של המעביד לעודד מקצוענות וחתירה לשיפור מתמיד תוך פיצוי העובד ותגמולו בהתאם להשקעה שהשקיע. עידוד העובד על ידיי הגדלת נתח המשכורת היא היום הדרך הטובה ביותר לשכנע עובדים להעשיר ידיעותיהם ולהתמקצע באמצעות קורסים מקצועיים.

איך לבחור קורסים? היות ולמוסדות ללימודים מקצועיים אינטרס כלכלי ברור, קידומם ופרסומם בשוק על-ידי מקומות העבודה השונים הינו עניין של מה בכך. מוסדות אלו מציעים לרוב את קורסי הגמול במחירים מסובסדים וכחבילות לקוח לארגונים גדולים. ארגונים מסוימים אף הגדילו לעשות בכך שקנו כארגון חבילת קורסים שלמה שמועברת פעם בשבוע לכל עובדי הארגון, למרות זאת, עדיין רוב הארגונים שולחים את עובדיהם כבודדים להשתלמויות במוסדות חיצוניים.

להלן מספר דרכים לבצע קורסים לגמול בצורה מהנה: פעם בשבוע בתור טיול של החברה להגנת הטבע במקומות שונים ומעניינים בארץ. קורס של גמול השתלמות בן חודש ימים באירופה או ארה"ב הנבנה ומיוצג כמחנה קיץ או מחנה ללימודי אנגלית. סדנא חוויתית לבישול וגורמה. שילוב תחביב עם לימודים, לימודי אינטרנט או מחשבים.

תהליך ההרשמה לקורס הינו קצר ופשוט אך עשוי להיות מטעה. מוסדות רבים ינסו לשכנע אתכם בדבר יכולתם לשלב אתכם בקורס לגמול כאשר בפועל אין כך הדבר. לפני שתרשמו לקורס במוסד לימודים בררו במקום העבודה האם מוסד הלימודים שבחרתם מוכר לגמול. הקפידו לברר גם האם הקורס שבחרתם מוכר על ידי המעביד שהרי ישנם מעסיקים שדורשים זיקה ישירה למקצוע. זכרו כי כמו בכל תחום בחיים הכול מסתכם ביכולתו של האדם ללמוד ובדרך כלל בקורסי גמול השתלמות  

אין מבחן מסכם, אך למרות העדר המבחן ולמרות התגמול הכספי, הערך הגדול ביותר שתרוויחו מהקורסים לגמול יהיה ידע.

 

להמשך קריאה:

 

לקבלת מידע ללא עלות וללא התחייבות – מלאו פרטים ונחזור בהקדם
מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
 
רוצה לחסוך זמן?
אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך
מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
 
מודעות פרסום
מפת אתר לגולש  |   פרסם באתר  |   תנאי שימוש
חברת לידר בע"מ (קורסים)
בית ברק, רחוב הרברט סמואל 37, חדרה
טלפון: 077-5501133
פקס: 153-4-6323192
מייל: leader@leaderltd.co.il
 
© כל הזכויות שמורות לאתר