אתר קורסים / לימודי תיירות וטיולים / קורס מורי דרך
מורה דרך הינו מקצוע מבוקש המקנה לעוסקים בו מגוון שלם של אפשרויות תעסוקה במקצוע הנחשב למהנה ואף רווחי. למעשה, מקצוע זה טומן בחובו אחריות רבה שכן הוא מהווה את הרושם הראשוני של מטייל לגבי מקום/ אתר מסוים. אחריותו של מורה הדרך כלפי המטיילים אותם הוא מדריך היא כפולה. ראשית ישנה אחריות בנוגע לאופן שבו הוא מעביר את המידע למטיילים שכן עליו להעבירו באופן חווייתי ומהנה. שנית, קיימת אחריות לגבי איכות המידע המועבר למטיילים בנוגע לאתר ולמקום בו הם נמצאים שכן עליו לספק מידע אינפורמטיבי ומעניין. 
קורס מורי דרך מעניק לבוגריו מקצוע לכל החיים. מורה דרך מוכשר ומיומן יכול ללוות מגוון טיולים וסיורים והידע שהוא צובר ורוכש במהלך  הטיולים לא יסולא בפז. אחרי שנים של הדרכות, הסברים וליווי של עשרות ומאות מטיילים, מורה הדרך הופך למומחה של ממש וקשה מאד לתפוס אותו לא מוכן עם שאלות שהוא לא יוכל לענות עליהן. מורה דרך טוב ומיומן גם יהיה בקיא באנקדוטות וסיפורים שלא בהכרח ידועים ומפורסמים ברבים, ויוכל לחלוק אותם עם המטיילים שלו.
לימודים אלו מתמקדים באזור גיאוגרפי אחד, או לפעמים בעיר ספציפית, ומעניקים ללומדים ידע מעמיק ונרחב על אודות אותו מקום ומאפשרים להם לבצע חתך עומק של האזור. לדוגמא, ישנם לא מעט מורי דרך המתמחים אך ורק בירושלים על כל שכונותיה ושנות ההיסטוריה שלה, והם מדריכים טיולים רק בה. באותו אופן נוכל למצוא מורי דרך המלווים טיולים רק בתל אביב או בחיפה והר הכרמל או בגליל.

תנאי הקבלה יכללו בדרך כלל זכאות לתעודת בגרות, קיום ראיון אישי ומבחן כללי בידיעת הארץ. קורס מורה דרך מקנה תעודה ממשלתית המעניקה הסמכה מטעם משרד התיירות. הלימודים כוללים תכנים תיאורטיים ולימוד פרונטאלי בכיתות, ובמקביל יש גם ימי סיורים מחוץ לכותלי הכיתה והתנסות מעשית בהעברת חומר לימודי לקבוצת מטיילים אקראית.
מלבד חומר מקצועי שמועבר בלימודים, כמו ידיעת הארץ, היסטוריה, גיאוגרפיה ופוליטיקה, צריך התלמיד לעבור גם שיעורים העוסקים בנושא של דיבור בביטחון מול קהל, הוא לומד שיטות להשגת שיתוף פעולה מהקהל שמולו (דרוש יותר כאשר מדובר בבני נוער או מתבגרים) ואיך לגרום לקבוצה שמולו לסקרנות, לשאול שאלות ולשתף עימו בפעולה בעת שהוא מסביר ומספר. כל אלה לא פחות חשובים מתכנים מקצועיים, כאמור, כדוגמת לימודי שטח, ניווט, קריאת מפה ויכולת לתכנן מסלול טיול. קורס מורי דרך פתוח אף למבקשים השתלמות בתחום. לכן תוכלו למצוא מגוון מוסדות לימוד המציעים השתלמויות למורי דרך.
קרא עוד על קורס מורי דרך

נמצאו 3 קורסים

מורי דרך מוסמכים


בית הספר הארצי לתיירות
הכשרת מורי דרך להדרכת תיירים וקבוצות ישראלים בארץ. הלימודים מקנים ידע והיכרות עם ישראל בתחומי ההיסטוריה, הגיאוגרפיה, דתות, ארכיאולוגיה, החי והצומח, אמנות, ארכיטקטורה ואקטואליה. המיומנויות המקצועיות שנרכשות מאפשרות הדרכת קבוצות
תל אביבחיפהירושלים

מורי דרך ארצי


המכללה האקדמית כנרת
קורס מקצועי וחוויתי להכשרת מורי דרך לתיירות חו"ל ופנים לפי דרישות משרד התיירות. תכנית הקורס עשירה ומגוונת, בכללה שיעורים בתחומי ידיעת הארץ, סיורים ומיומנויות הדרכה. המסלול מכשיר מורי דרך להדרכה
כנרת (קבוצה) - ליד צומת צמח

מורי דרך מוסמכים


מכללת אתגר תקשורת
למעוניינים לעסוק בהדרכת ישראלים או תיירים בארץ, לאוהבי טיולים המבקשים להעשיר את הידע שלהם בנושאי ארץ ישראל. בין נושאי הלימוד- גיאוגרפיה ואקלים, גיאולוגיה, בוטניקה, דתות ומיעוטים, ארכיאולוגיה, אמנות וארכיטקטורה, היסטוריה,
באר שבעקריית גתדימונהנתיבות
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים להכשרת מורי דרך לתיירים בארץ

מטרות  קורס מורי דרך  הן להכשיר מורי דרך להדרכת תיירים הבאים לישראל ולקבוצות של ישראלים, המטיילים בארץ . להקנות

קורס מדריכי טיולים

ישנם לימודים המאפשרים לקחת את התחביב האהוב צעד אחד קדימה ולהפוך אותו למקצוע של ממש, שיכול גם להוות פרנסה ראויה לתקופה ארוכה.

טיולים: מטיילים מתוך אהבה

ביום שישי האחרון ירד שלג בחרמון. התגובות במדינת ישראל נחלקו לשתיים: מצד אחד של המתרס עמדה קבוצת אנשים שהסתכלה בחיוך בשלג

מדריכי טיולים בחו"ל – עבודה או בילוי?

הקורסים מתאימים למגוון רחב של אנשים, מעובדי הוראה לשעבר, דרך אזרחים ותיקים שכוחם עדיין במתניהם ועד לגמלאי צה"ל

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס מורי דרך