לימודי ריפוי רוחני, המכונים גם "הילינג", מתבססים על עקרונות של רפואה סינית עתיקה, אשר גורסת כי על מנת להגיע לבריאות פיזית יש צורך לוודא בריאות נפשית מושלמת ואף להיפך. המשפט המפורסם "נפש בריאה בגוף בריא" אינה רק סיסמא ריקה מתוכן בתחום זה, והמטפלים באמצעות ריפוי רוחני שואפים לשחרור חסימות פנימיות (נפשיות ורגשיות) ומחברים בין מכאובי הגוף לחסימות הנפש – ואף בין חסימות הנפש לבין מכאובי הגוף.

טיפולים אלו מתבססים על זרימה של אנרגיה ומעבר של אנרגיות מאדם לאדם – מהמטפל למטופל דרך הידיים, באמצעות מגע ישיר או קרבה של ידי המטפל לגופו של המטופל. הטיפולים מבוצעים בחדר שקט ודורשים ריכוז ותשומת לב מלאים של המטפל על מנת להיכנס למצב תודעה המתאים לביצוע טיפול מיטבי.

מכיוון שמדובר בתחום הקשור במישרין לרפואה המשלימה, יש צורך בהבנת העקרונות עליהם מושתתת רפואה זו. הרפואה הסינית מהווה בסיס רחב וכדי לקבל תמונה מושלמת מומלץ לשלב את הריפוי הרוחני עם תחומים נוספים של הרפואה המשלימה. תכני הקורסים כוללים לימודי בסיס רחבים ומעמיקים, המשתתפים לומדים על הקשר ההדוק בין הגוף לנפש, על זיהוי כאבים פיזיים ומכאובים נפשיים ורגשיים ועל האופן שבו ניתן לקשר ביניהם על מנת להביא לריפוי מלא של המכלול גוף ונפש.

בנוסף יש צורך ללמוד כיצד מקשרים בין אירועים שהתרחשו במהלך חייו של המטופל וכיצד להשתמש בזיכרונות שהוא צובר על מנת להפוך אותם למועילים לתהליך הריפוי. כך גם ניתן לטפל בטראומות או באירועים שהותירו חותם שלילי על המטופל.

מפאת היות התחום אינטגרלי לרפואה המשלימה, ניתן ללמוד ולהשתלם בו במכללות והמוסדות המציעים לקהל הרחב קורסים וסדנאות במגוון התחומים שמציעה רפואה זו. אין מדובר בתכניות שבסיומן יקבלו הבוגרים תעודה או זכאות לתואר אקדמי מוכר, אלא מדובר בלימודי העשרה לצורך תעודת סיום או הכשרה לביצוע טיפולים. ניתן לבחור מתוך אפשרויות רבות וביניהן יום אחד בשבוע, יומיים בשבוע, שעות הבוקר או אחר הצהריים או מתכונת מרוכזת.

ניתן למצוא לימודי ריפוי רוחני בכל רחבי הארץ במסגרת מכללות, בתי ספר ומורים פרטיים שנחשבים ל"גורואים" בתחום.
קרא עוד על לימודי ריפוי רוחני

נמצאו 4 קורסים

הילינג אנרגטי


מכללת כרכור לרפואה משלימה
כולנו נולדים עם היכולת לראות ולהבין צבעים והילות, אבל מאבדים אותה לאורך חיינו. קורס הילינג מאפשר לנו לחזור ולהתחבר לידע ראשוני זה ולתעל אותו לריפוי. במהלכו נרכש ידע במבנה האנרגטי
פרדס חנה-כרכור

תטא הילינג


מכללת הנות
שיטה שפותחה ע"י ויאנה סטייבל, הילרית שחלתה בסרטן סופני, ויצרה שיטה שריפאה אותה, וצברה הדים בכל העולם. בבדיקה מדעית מה בדיוק קורה במהלך הטיפול, נראה כי מוח המטפל עובר לגלי
חדרה

פרחי באך


מכללת כרכור לרפואה משלימה
לימודי פרחי באך מאפשרים היכרות העמוקה עם 38 תמציות פרחי באך, המעניקות לכם ידע והיכרות עם החלקים המורכבים והעמוקים ביותר שלכם. הקורס חוקר את נבכי התת-מודע ומהווה כלי רב עוצמה
פרדס חנה-כרכור

הילינג- הכשרת מטפלים


מכללת הנות
הכשרת מטפלים מעמיקה לטיפול בבעיות פיזיות ונפשיות בעזרת אנרגיות ונגיעות קלות. ההכשרה מעלה את המודעות העצמית ואת הצמיחה האישית, ולכן הקורס מיועד הן למעוניינים להיות מטפלים בהיליניג והן למעוניינים לעבור תהליך
חדרה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

הרהורים על "מטפל", "מטופל" ומוח אחד

אחד הרגעים שגרמו לי להבין משהו מאד מהותי הוא זכרון של פגישה עם אמא שלי ברחוב. המשפט הראשון שהיא אמרה לי "לא זיהיתי

ארומותרפיה ועיסוי ריפוי טבעי עתיק יומין

ארומותרפיה = תורת ריפוי בשמנים ארומאטיים (ריחניים). ארומה = ניחוח, תרפיה = ריפוי. זוהי אומנות ושיטת טיפול טבעית

עשרה טיפים לחיים מאושרים

אם ברצוננו בחיים מאושרים, לא מספיק לרצות זאת. יש צורך לבצע פעולות אשר יגרמו לנו להיות מאושרים. יש אדם שהאושר שלו נמדד

מהו הילינג, מיהו הילר ואיך זה עובד

הילינג היא שיטה המושתת על הגישה ההוליסטית ("whole" - שלם, מלא) ה"תופסת" את האדם כמכלול שלם המורכב

ריפוי רוחני: פנייה מקרית ששינתה את חיי

כשנפרדתי מהפסיכולוג השלישי שלי (תוך שהוא ממליץ כמובן שלא לסיים את הטיפול) יצאתי לרחוב משוחררת אך עם מועקה בגודל של סלע בבטן.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום לימודי ריפוי רוחני

מרכז הנות

הנות- יוצקים משמעות לשעות הפנאי. מכללה שהוקמה על מנת למצוא לאנשים ייעוד