קורס ארומתרפיה, כשמו כן הוא: לימוד שיטות ריפוי וטיפול בגוף ובנפש באמצעות שמנים אתריים המופקים מתמציות צמחים (ארומה). המקצוע משתייך לתחום הגדול של הרפואה המשלימה וההוליסטית, והטיפול נפוץ ופופולארי מאד בקרב כל שכבות האוכלוסייה. השמנים מופקים מתמציות של ירקות, פירות, תבלינים וצמחים שונים ולכל סוג של תמצית מייחסים סגולות מסוימות שכל אחת אמורה לטפל במצב אחר של קושי או חולי.

הארומתרפיה מסתמכת על מגוון שיטות שבאמצעותן ניתן להשתמש בשמנים – באמצעות הרחה, בליעה, מריחה על הגוף או באמצעות עיסוי עמוק המחדיר את השמנים אל תוך רקמות הגוף. הלימודים כוללים מגוון נושאים ותחומים של הרפואה המשלימה תוך התמקדות בתכונות של השמנים, הסגולות שלהן, דרכי ההשפעה שלהם והדרכים שבהן מותר וכדאי להביא אותם במגע עם הגוף.

בהמשך הקורס לומדים הסטודנטים באופן מעמיק כיצד לטפל באמצעות השמנים במגוון בעיות וקשיים, הן פיזיים והן רגשיים או נפשיים. בנוסף צריך ללמוד שיטות של עיסוי עמוק אל תוך הרקמות והשרירים וכמובן שילוב והכנה של קוקטיילים על מנת למצות את התכונות של מספר שמנים ולהעצים את ההשפעה שלהם. ישנם מטפלים המפיקים בעצמם את השמנים וישנם כאלה הרוכשים את השמנים מוכנים ומוודאים שמדובר באיכות מצוינת ולא פחות.

מכיוון שמדובר בתחום של הרפואה המשלימה, ניתן לשלב את הלימוד בתכנית רחבה יותר של הרפואה המשלימה ובכך להעשיר את הידע התיאורטי והטיפולי של הסטודנט. הקורסים מוצעים בכמה מקומות בארץ ואפשר לבחור בין קורס ארומתרפיה מצומצם של יום בשבוע לצורך העשרה או חוויה בלבד, או בבניית מערכת שעות שלמה המורכבת מקורסים נוספים בתחומי הרפואה המשלימה ובכך לקבל בסיום הלימודים תעודות סיום נוספות בתחומים נוספים.
קרא עוד על קורס ארומתרפיה

נמצאו 2 קורסים

ארומתרפיה


מירב - בי"ס לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה
שיטת טיפול שבמרכזה השימוש בתמציות ארומתיות ושמנים המופקים מהצומח כבעלי תכונות ותועלת טיפולית. בקורס נלמדות תכונות השמנים והתמציות אתריות, השימוש בהם, יצירת תערובות לצרכים שונים וטכניקות הטיפול בעזרתן.   מקום הלימודים תל אביב,
תל-אביב

ארומתרפיה


מכללת כרכור לרפואה משלימה
הארומתרפיה עוסקת בריפוי באמצעות חוש הריח והמגע. מגע הינה התרפיה המשמעותית ביותר לה נזקקים בני אדם, והוא חשוב מאוד לטיפול פיזי, רגשי, נפשי ומנטלי. לעיסוי הארומתרפי יתרונות רבים ביניהם הרגעה
פרדס חנה-כרכור
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

ארומותרפיה ועיסוי ריפוי טבעי עתיק יומין

ארומותרפיה = תורת ריפוי בשמנים ארומאטיים (ריחניים). ארומה = ניחוח, תרפיה = ריפוי. זוהי אומנות ושיטת טיפול טבעית

טיפים לפני החורף

1. חסר תזונתי נחשב לאחד הגורמים העיקריים לפגיעה בתפקודה של מערכת החיסון של הילדים, על כן מניעת מצבים של חסר ברכיבי תזונה

מהי נטורופתיה

1. ריפוי טבעי הוא ריפוי עצמי. הכוח העליון שברא את גוף האדם הוא אותו הכוח שמקיים אותנו יום יום, שעה שעה במצב בריאות הוא

רפואה משלימה לגוף ולנפש: מאיפה להתחיל

תחת הכותרת 'רפואה משלימה' ניתן לכלול את כל ענפי הרפואה שאינם רפואה קונבנציונלית ושהטיפול הרפואי שהם מעניקים מתבצע

לימודי רפואה סינית: ריצת מרתון או ספרינטים?

המסלול המלא להכשרת מטפלים ברפואה סינית נחשב לאחד ממסלולי הלימוד המרתקים ביותר והמגוונים ביותר מבין לימודי הטיפול השונים.