המודעות הגוברת בשנים האחרונות לפתרונות אלטרנטיביים ולשיפור באורח ורמת החיים, הביאה בין השאר לפריחה של קורסים שונים המיועדים כולם לשיפור אורח החיים שלנו. אחד הבולטים והמוכרים בקורסים אלו זה הוא קורס הכנה ללידה. כיום, רוב הנשים ההרות בישראל (לפחות במגזר היהודי) בוחרות, בין לבד ובין יחד עם בן הזוג, להשתתף בקורס זה. היריון ולידה אינם דבר של מה בכך. אלמנטים אלו של חיי האדם, מלווים תמיד ברגשות שונים ובהתמודדויות שונות אשר נדרשות הן מהאם והן מבן זוגה. משום כך, הקורס מיועד לנשים הרות ולזוגות אשר מעוניינים ללמוד להכיר אלמנטים שונים הקשורים בחוויה זו.
קורס הכנה ללידה
נושאים הנלמדים בקורס
סדנאות וקורסים בתחום מספקים ידע והיכרות עם תהליכי הלידה עצמה ומושגים שונים הקשורים בה; כיצד להתמודד עם הצירים המופיעים, מתי להגיע לבית חולים או לקרוא לדולה שתלווה אותה. בין הנושאים המובאים בקורס ניתן למצוא עיסוק ביתרונות וחסרונות של לידה קונבנציונאלית לעומת אפשרויות אלטרנטיביות אחרות; היכרות עם הגוף והתמודדות עם השינויים העוברים עליו בתהליך; במהלך הקורס נלמדות גם טכניקות שונות לטיפול והקשבה לגוף. נושאי הקורס אינם עוסקים רק באישה ובגוף במהלך ההריון, בין הנושאים המועברים בקורס, ילמדו גם דרכים להתמודדות עם דיכאון וחרדה במהלך ההיריון ולאחריו, היכרות עם תנוחות ותנועות שונות היכולות להקל על הלידה עצמה, כמו גם סדנאות התנסות בנשימות, עיסוי וכדו'. אלמנט נוסף וחשוב מאד הנלמד במהלך הקורס, הוא כיצד להיעזר בבן הזוג בתהליך.

מאחר ונושא זה הוא מהנושאים השכיחים ביותר של החיים האנושיים, ניתן למצוא כמובן מגוון נרחב מאד של קורסים המיועדים להכנה ללידה. ובהתאם למגוון כך גם המחירים. המשתנה העיקרי המשפיע על מחירו של הקורס, הוא האם מדובר בקורס ציבורי או פרטי. מחירו של קורס ציבורי, קרי כזה הניתן על ידי קופות החולום למשל יעלה בסביבות מאתיים שקלים. לעומת זאת, קורס פרטי יכול לעלות מאות ואלפי שקלים. נשים וזוגות המעוניינים לעבור קורס הכנה ללידה, ימצאו כי ניתן ללמוד קורס זה בכל רחבי הארץ, במכללות לרפואה משלימה, בסניפים שונים של קופות החולים ועוד. בין הערים שבהם מוצע קורס זה: תל אביב, ירושלים, נתניה, חיפה, נהריה, באר שבע ועוד.
קרא עוד על קורס הכנה ללידה

נמצא קורס אחד

לווי הריון והכנה ללידה


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
הקורס מיועד למטפלים המתמחים באחד מתחומי המגע השונים ומעוניינים להתמחות בלווי הריון. קורס בגישה הוליסטית המכין את המטפלים ללוות את הנשים ובני משפחתן לקראת האירוע המשמעותי ביותר בחייהם. בקורס יקבלו
חיפהנתניה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

כך תבחרו קורס הכנה ללידה

ההיריון מכין אתכם בצורה אינטנסיבית במיוחד ללידה. הגוף המשתנה במהירות, התחושות שעולות בכם ביחס לשינוי והרעיונות שעולים

הפחדים בהיריון עלולים להשפיע על הלידה

לצורך הדיון על פחד והשלכותיו על הלידה, עלינו להגיע עמוק אחורה אל חקר האבולוציה והתפתחות העובר בזמן חלוקת התאים הראשונית

עישון בהריון

במשך הזמן התפשט הנוהג להשתמש בטבק למטרות תענוג והנאה בעיקר בקרב גברים. עם הקידום במעמד האישה נפוץ העישון גם בקרב נשים,

על הריון, לידה, הנקה והורות לתאומים

כיום אנו עדים לתופעת התאומים כמעט בכל רחוב, שכונה או בית משותף. אין מעון, גן ילדים או בית-ספר שאין בו זוג תאומים אחד או

בחירת בית חולים ללידה

בקורסי הכנה ללידה אחד הנושאים המדוברים ביותר הוא היכן ללדת. באזור המרכז ההיצע הוא רחב וכל בית חולים מנסה לפתות מספר רב

קריירה של אהבה - מדולות ועד מטפלות

קורסי הדרכת היריון ולידה עוסקים בהכנת היולדת לעתיד ומשפחתה לקראת האירוע שעתיד לשנות את חייהם. בין אם המדובר בלידה ראשונה