עם היסטוריה של שלושת אלפים שנים הרפואה הסינית המסורתית יצרה מערכת ייחודית לאבחון ולרפא מחלות. למעשה, לימודי רפואה סינית מתרכזים במשפט הפשוט שאומר שהגוף שלנו הוא המראה של הנפש. הרפואה הסינית המסורתית הינה שונה במהותה מהרפואה המערבית, שכן היא מסתכלת על גוף האדם בצורה הוליסטית. זאת אומרת, שאם האדם אינו מרגיש טוב באופן פיזי, כלומר חש כאבים כלשהם או חווה מצב של חולי – אזי יש לבדוק ולרפא את הנפש פנימה על מנת להביא לריפוי אמתי ויציב לאורך זמן. צריך לדאוג שהאנרגיות בתוך הגוף יזרמו בצורה חלקה, ללא הפרעות וללא מחסומים. כדי להגיע למצב זה, משתמשים המטפלים בתחום רפואה זה במגוון טכניקות טיפוליות – שימוש בצמחי מרפא, עיסויי גוף ושינוי תזונתי.
 Chinese medicine
מי שלומד רפואה סינית יכול לעסוק בתחום לפרנסתו או להשתמש בידע שצבר לצורך אישי ופרטי עבור עצמו ובני משפחתו, החברים שלו ומכריו. אנשים רבים בוחרים באפשרות זו כדי שיהיה להם ידע להשתמש בו בעת בעיה רפואית בלי להתחייב לפנות לשירותי הרפואה המערבית.

הנושאים הנלמדים בתחום הם רבים ומעניינים וכוללים, ראשית, ידע תיאורטי כללי ורחב על עקרונות הרפואה, מתי וכיצד היא התפתחה בסין ובאסיה ולאיזה מקרים הייתה בשימוש. בהתבסס על ידע תיאורטי וחשוב זה, אפשר להתמקד בנושאים השונים הנכללים תחתיה: סגולותיהם של צמחי המרפא ואופן השימוש בהם, דיקור סיני – באופן תיאורטי ופרקטי, עקרונות התזונה הבריאה והטבעית על פי הרפואה הסינית, טיפולי טווינא וגם ידע תיאורטי נרחב ברפואה מערבית.


ניתן ללמוד מקצוע זה במוסדות הלימודיים המתמחים בתחומי הרפואה המשלימה או בבתי ספר שהוקמו מטעם חלק מקופות החולים בארץ. ישנה אפשרות ללמוד במתכונת מרוכזת של תכנית מלאה ובכך גם להעשיר את הידע והפרקטיקה, או לבחור תחום אחד מתוך המכלול הגדול של הרפואה האלטרנטיבית, ובדרך זו לרכז את הקורסים לפעם אחת או פעמיים בשבוע, בלי להפריע לשגרה ולחיי היומיום השוטפיםהלימודים מקנים תעודה בלבד ולא תואר אקדמי. 
קרא עוד על לימודי רפואה סינית

נמצא קורס אחד

דיקור סיני מעשי - אקופנטורה


מכללת כרכור לרפואה משלימה
אקופונקטורה הוא כלי עוצמתי מהרפואה הסינית, וניתן לשלבו בכל טיפול מהרפואה המשלימה או המערבית. במהלך מסלול זה נלמדים תפקודי נקודות הדיקור וכיצד לאתר אותן, המרדיאנים בגוף ועל פיהם משמשות טכניקות
פרדס חנה-כרכור
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

בעיות פריון בראי הרפואה הסינית

10-15% מכלל הזוגות הם עקרים. בימים עברו ראו בכך מכת גורל, אבל כיום רוצים בני הזוג לדעת מדוע זה כך ומה ניתן לעשות נגד זה.

לימודי רפואה סינית: ריצת מרתון או ספרינטים?

המסלול המלא להכשרת מטפלים ברפואה סינית נחשב לאחד ממסלולי הלימוד המרתקים ביותר והמגוונים ביותר מבין לימודי הטיפול השונים.

רפואה משלימה - על שום מה?

הרפואה המשלימה כשמה כן היא, תפקידה לתת מענה לבעיות וכשלים רפואיים בדרך אחרת ושונה מזו הניתנת על ידי הרפואה הקונבנציונלית,