מי שחושב שהוא מכיר את עצמו מצוין מוזמן לנסות קורס מודעות עצמית, ולגלות כמה דברים חדשים על עצמו, על החברה שבתוכה הוא חי ועל המניעים שלו. התחום מציע מגוון טכניקות שאפשר ללמוד בקלות שבאמצעותן ניתן להעמיק את ההכרה, לרדת לעומקם של דברים באופי ובאישיות ולהבין יותר טוב את המניעים והסיבות להחלטות מסוימות ולדרך החשיבה. כשמה כן היא – מודעות עצמית מזמינה אותה להבין את הנפש שלנו, מה משפיע עלינו, מה מחזק אותנו מה מחליש אותנו.

הלימודים שייכים למכלול גדול ומגוון של נושאים במיסטיקה ואפילו של רפואה משלימה, במקרים שבהם ניתן לחבר את המודעות לטיפול ולריפוי. הרי ידוע שכאשר הנפש בריאה גם הגוף בריא, וכאשר אדם מודע היטב לעצמו, לגופו, לחולשות שלו ולתכונות החזקות שלו – אין ספק שההוויה שלו מלאת משמעות הרבה יותר. מי שניגש לתחום זה צריך להיות בעל אומץ ותעודה לגלות על עצמו דברים חדשים שעלולים להשפיע על חיי היומיום שלו.
קורס מודעות עצמית
הלימודים מוצעים כסדנאות חד פעמיות או כחלק מתכנית אקדמית רחבה יותר. אפשר למצוא תכנים של מתחום זה כחלק מתכנית אקדמית בפסיכולוגיה או כלימודים עצמיים לצורך תעודה או העשרה. כך או כך, התכניות יכללו טכניקות נשימה ורגיעה, מגוון של שאלות לבדיקה עצמית ועזרה בהתגברות על פחדים או חששות ממה שהתשובות האישיות עלולות לגלות על הנפש.

תכניות הלימודים בתחום מגוונות מאד, בעיקר בשל העובדה שבדרך כלל מדובר בקורסי העשרה חווייתיים או לצורך תעודה בלבד. מסיבה זו ניתן לבחור האם ללמוד יום או יומיים בשבוע, בימי שישי בלבד, האם לשלב עם תחום נוסף הדומה או קשור למודעות עצמית או להירשם לקורס מרוכז של כמה ימים מלאים ובכך לסיים תוך פרק זמן קצר.

קורס מודעות עצמית ניתן למצוא בכל חלקי הארץ. ישנם מוסדות אקדמיים רשמיים או מוסקות לימודיים לצורך תעודה בלבד המציעים תכניות בכל רחבי הארץ – קורס מודעות עצמית בצפון (הגליל, איזור חיפה והכרמל ומישור החוף הצפוני), דרך קורסים במרכז הארץ, ובכל שלוחות המוסדות האקדמיים המוכרים ברחבי גוש דן וירושלים וכמובן במכללות ואוניברסיטאות הדרום – באר שבע, השפלה ואילת.

קרא עוד על קורס מודעות עצמית
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

שרות תחזוקה לחיים באושר

כולנו מושפעים מהסביבה בה אנו חיים. אנחנו סופגים הלכי רוח וצורות התנהגות מחברינו לעבודה, מידידים ומכרים ומבני משפחה.

נוגדי דיכאון: עזרה ראשונה

מוכרים שלוש סוגים של המחלה: דיכאון חד קוטבי כרוני (נמשך יותר משנתיים) דיכאון חד קוטבי אפיזודי (מספר חודשים או יותר משנתיים

משמעות חייו של האדם

כך מתווספים קווים להעלאת ערכו של האדם וייחודו – עד למפנה בפרשת גן עדן: עליונותו כאן מגיעה לשיאה-הוא היחיד שבאפשרותו למרוד באלוהיו.

ואהבת לגופך כמוך

יחד עם האובססיה לצרכנות צמחה לה ב-50 שנה האחרונות תרבות ה"ברבי" המצמיחה נערות ונשים שמרעיבות את עצמן כדי

הפחד העיקרי שמונע מגברים לגשת לנשים

בשונה מנשים, שעצם יציאתן מחוץ לבית חושפת אותן לניסיונות חיזור בלתי פוסקים, כשכמות הפניות הינה פונקציה ישירה של המראה

גבעות כפות הידיים בהקשר חיבורן לאצבעות

לכל גבעה כזו יש משמעות המעידה על תכונה מסוימת של אותו האדם. הגבעות הקרובות לתחילתן של אצבעות הידיים הינן "הגבעות

פורקן רגשי מבוקר – יעיל לגוף ולנשמה

ככל שהעוצמה גבוהה יותר, וככל שרבים הסיבות וככל שהן מתמשכות יותר כך גם הנזק המצטבר קשה יותר. אי אפשר לברוח מזה. זו פיזיולוגיה פשוטה ובלתי נמנעת.

מי אתה, מר תת מודע?

נתחיל מההיבטים הכלליים. ראשית נזכיר תופעה ידועה – תופעת "ההדחקה". תופעה זו מתוארת כתגובה נפשית לאירוע

Pulsation נשימה ביו-אנרגטית

למעשה, כל שיטות התרפיה של ימינו, המבוססות על ביטוי רגשי כגון: נשימות, קתרסיז ורגרסיה רגשית מקורן בתיאוריה ובטכניקות אותן פיתח רייך.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס מודעות עצמית