מסחר במט"ח איננו חלפנות כספים כפי שבוודאי מניחים רבים, אלא מסחר ממונף בשוק ההון אשר מקובל במיוחד אצל ברוקרים חובבי סיכונים וריגושים. תחום זה המכונה גם פורקס, קיצור ל-Foreign Exchange Market, עוסק במסחר פעיל במטבעות ובאופציות מט"ח בשווקים שונים בעולם, לרוב באמצעות האינטרנט. את הפעילות משמשות תוכנות כגון MetaTrader ו-Web Trader, ברוקרים מתווכים בין הפלטפורמה למשקיעים עצמם, ומספקים למעשה את ההון והמינוף עבור ההשקעות. ענף זה מגלם באופן ההולם ביותר את חזון הכלכלה הגלובלית, שכן הפעילות בו מתקיימת תוך שהיא חוצה מדינות ובורסות מקומיות רבות, מתקיימת על פני כל שעות היממה, בכל אזור זמן ובכל רגע נתון.
 
מהו מסחר במט"ח
במהלך המסחר נקנה מטבע של מדינה מסויימת במקביל למכירה של מטבע מדינה אחרת, תוך השערה מי מהם ייחלש ומי יתחזק. הברוקר מתמקד במספר מטבעות בהם הוא מזהה הזדמנויות טובות, וההשקעה מתבצעת בטווח קצר של שעות או מספר ימים. מכיוון שמספר הפעולות מצומצם, הפעילות אינה דורשת מאמץ רב ומורכבות גדולה. לעומת זאת, המסחר במט"ח הוא ממונף מאוד; משמעות הדבר היא  שההלוואה ניתנת לסוחר המשקיע לאחר ביצוע ההפקדה בחשבונו של הברוקר, וההימור הוא ביחס מספרי גבוה מאוד יחסית. המינוף המקובל בתחום הוא לרוב 1:100, משמע שעל השקעה של דולר המשקיע יקבל לידיו 100$ למסחר בפלטפורמה. הדבר מביא מטבע הדברים לרווחים גבוהים מאוד במקרה הטוב, והפסדים כבדים במקרה הרע.
 
לבניית אסטרטגיית מסחר ישנם יסודות מקצועיים רבים הנלמדים בחלקם במהלך קורס מסחר בשוק ההון. סוחרים מיומנים מכירים בחשיבותן של אסטרטגיות שהוכיחו רווחיות גבוהה וסיכון נמוך. במקביל, יש גם ערך לנסיון וידע נצבר. לכן, על רקע הסכנה להפסדים גדולים, מומלץ מאוד לגשת למסחר זה בזהירות רבה, ורק לאחר צבירת ידע ויכולת ניתוח מתאימים.
 
למי מתאים הקורס
קורס ניתוח טכני הוא לימוד כדאי עבור מי שמעוניין לסחור במט"ח כמקצוען, לדעת לזהות את מרכיבי הסיכון והסיכוי, לבדוק ולנתח אסטרטגיות מסחר. זהו איננו תחליף לקורס יועצי השקעות או קורס השקעות בשוק ההון. הלימוד מיועד לסוחרים מתקדמים ומיומנים, המבקשים ללמוד קורס מסחר בשוק ההון שיעניק להם כלים לתכנון אסטרטגיות למסחר במט"ח, או שכלול אסטרטגיות קיימות.
זהו קורס בשוק ההון המיועד לבעלי ידע בסיסי בניתוח טכני המעוניינים להצטייד בכלים לבדיקת רווחיות וסיכון של אסטרטגיות, ניהול מדוייק ומקצועי של סיסטמים באמצעות מטטריידר, וידע לביצוע ניתוחים ואופטימיזציות מסחר. התכנים מתחילים מהבסיס תוך יישור קו עם תכנים מעולם הכלכלה ולימוד שוק ההון עד להשגת כלים מתקדמים ועיסוק בנושאים מורכבים יותר בתחום ההשקעות.
 
קורסים במט"ח ניתן למצוא ברחבי הארץ בערים רבות כמו חיפה, תל אביב, ירושלים, רמת גן ובעוד מקומות נוספים.
קרא עוד על קורסים במט"ח

נמצאו 4 קורסים

קורס ביטקוין


מכללת מגמות
מי שקנה 100 ביטקוין לפני שנתיים עשה את עסקת חייו. הביטקוין הינו מטבע וירטואלי אשר אינו קשור לאף מדינה ולכן משמש משקיעים רבים כאפיק השקעה שאינו תלוי בהתפתחויות חברתיות או
פתח תקווה

מסחר במט"ח-מודלים מתקדמים


מכללת פסגות
שוק המסחר במט"ח מושך אליו משקיעים רבים, אשר לא תמיד סוחרים באופן מקצועי, וזאת בשל ההזדמנויות הרבות שהוא מציע, היכולת לעבוד מהבית בשעות הפנאי והעובדה שהוא יכול לשמש גם כתוספת
רחובותכפר סבאחיפהירושליםבאר שבערמת גן

ליגת ההשקעות


Bmeniv
בואו להראות לנו מה אתם שווים. הרשמו לליגת ההשקעות ותוכלו להשתלב בחברות המסחר המובילות במשק. משקיעים רבים מצליחים להשיג תשואות מרשימות לאורך זמן, אך אין בידיהם את ההון הדרוש או
תל-אביב

ביטקוין


Bmeniv
מטבע הביטקוין הפך כבר מזמן מקוריוז למטבע משמעותי וחשוב שכל הבנקים הגדולים בעולם מתייחסים אליו ברצינות. המסחר בביטקוין מאפשר לעוסקים בו להשיג רווחים נאים בשעות הפנאי מהמחשב בבית. אם אתם רוצים
תל-אביב
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים לשוק ההון -מה לומדים בהם

  קורסי שוק ההון , יכניסו אותנו אל תוך המעגל הכלכלי הנע, ואז גם אנחנו נוכל להיות חלק מהגאות של הכלכלה הישראלית. הקורס

קורסים בשוק ההון - מי צריך את זה?

קורסים ללימוד פיננסים , מאפשרים לבעלי משק בית, לדעת כיצד לחסוך, כיצד להוציא את הכסף באופן יעיל, ובעיקר כיצד לחסוך כסף לשעות קשות.

ללמוד בלי לצאת מהבית

עושים קניות באינטרנט, פוגשים אנשים באינטרנט, עובדים בעזרת האינטרנט, מנהלים מערכות יחסים באינטרנט ואפילו נפרדים באמצעות האינטרנט.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסים במט"ח