ריתוך הוא עיסוק מועיל, מתגמל ושימושי הפותח מגוון הזדמנויות תעסוקה. פעולת הריתוך היא, למעשה, חיבור של שני גופי מתכת זה לזה בצורה שהופכת אותם ליחידה אחת בעלת חוזק אחיד. איכות הפעולה נמדדת בכך שחוזקו של האזור המרותך, קרי החיבור בין שני גופי המתכת, זהה כמעט לחלוטין לחוזקה של כל נקודה שהיא כל על גוף מתכת. כיום ניתן לראות כי המקצוע הפך לחלק בלתי נפרד מתעשיית הבנייה, הרכב, האלקטרוניקה ועוד. מכיוון שכך, על העוסקים בתחום להיות מיומנים במגוון תהליכי ריתוך כמו למשל ריתוך קשתי ידני, קשת טונגסטן גז וכן תהליכי ריתוך אורביטלי הנעשים הן באופן אוטומטי והן באופן חצי אוטומטי. תהליכים אלו הפכו לשיטת העבודה המועדפת בתעשיות שונות, מפעלים וארגונים.

קורס ריתוך מיועד לאנשים ללא ניסיון בעולם זה וכן לאלו העוסקים או מעוניינים לעסוק בתחום המתכות. הקורס אף מומלץ לרתכים מיומנים הנדרשים להדרכות רענון מעת לעת. הקורס יעניק לך את כל הידע והכלים הדרושים לך לצורך ביצוע עבודה טובה ושלמה, תוך חידוד ושמירה על כללי הבטיחות הנדרשים לעיסוק בתחום זה.

מה כולל הקורס
לימודי קורס ריתוך כוללים את כל התחום של עולם המתכת. צורות של מתכות ומשמעותן על התהליך, חיבור בין מתכות לרבות קווי מתאר של גופים מתכתיים, מבנה של אזורי חיבור אידיאליים, אופן החיבור בין שני גופי מתכת בצורה מיטבית וכדומה.

בנוסף לכך, נלמדת המלאכה עצמה. מהי רתכת, כיצד היא פועלת, כיצד ניתן לשנות את עצמתה, ומה משמעות עוצמתה ביחס למתכות שונות. כך למשל, ריתוך מתכת נירוסטה הוא תהליך שונה לחלוטין מפלדה. עצמת הרתכת צריכה להיות מותאמת על פי סוג המתכת, סוג החומר המיושם הוא שונה ומתאים ספציפית לכל מתכת ומתכת, אופן העבודה, משך הזמן שבו הרתכת נוגעת בגופים המרותכים וכדומה.

ישנה שורה ארוכה של שיקולים ואלמנטים הצריכים להילקח בחשבון בעת ריתוך שני גופי מתכת לכדי גוף אחד. שיקולים ואלמנטים אלה נלמדים במהלך קורס ריתוך הן באופן ספציפי, הן במעגל ידע נרחב ויסודי יותר, והן באופן מעשי. הקורס כולל שעות סדנא שבמהלכן מבצעים הסטודנטים עבודות, לומדים לעבוד עם הידיים ביציבות, לשייף וללטש את הברזל והפיכתו לכדי חלק חיוני ובלתי נפרד מהגוף המאוחד, ולמדוד את עצמת החיבור והחוזק המבני של הגוף המרותך.
קרא עוד על קורס ריתוך

נמצאו 2 קורסים

מבנאות אלומיניום


מלטש - מכללה לטכנולוגיות שימושיות
קורס להכשרת יצרנים מקצועיים בתחום האלומיניום בענף המתכות. במהלכו נצברים ידע עיוני והתנסות מעשית - הרצאות עיוניות, דיונים ומבחנים, הדגמות ותרגול מעשי. בוגרי המסלול יוכלו להשתלב בקלות רבה כאנשי מקצוע,
באר שבעירושליםחיפה

מסגרות וריתוך


סטודיו לאומנויות העץ
קורס מסגרות וריתוך בקשת חשמלית, המיועד לכל המעונין לעסוק ביצירה בתחום הברזל, אם כתחביב ואם כעיסוק מסחרי. הלימודים כוללים התנסות ועבודה מעשית בכל מפגש, ובמהלכם יבנה כל תלמיד שולחן קפה
נעורים - בית ינאי
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

הנחיות לבחירת קורס מקצועי למקצוע בחיים

רבים מהאנשים איתם אנו נפגשים שואלים את אותן שאלות לפני בחירת קורס. בחירת קורס היא עניין מורכב ובמיוחד רגשית, אנו רואים כי

הכשרה מקצועית מהי

מוסדות לימוד שונים מציעים מגוון תוכניות לימודים מגוונות לרכישת הכשרה מקצועית. כיום ארגונים וגופים פרטיים וציבוריים שולחים

קורס מקצועי או תואר אקדמי

רבים מבין הסטודנטים לעתיד החלו שואלים את עצמם אם יש דרך 'לעקוף' את המוסדות האקדמיים ולרכוש השכלה ומקצוע שלא

קורס ריתוך - הנתיב למקצוע מבוקש ורווחי

בעת העתיקה נחשבו העוסקים במתכות כעוסקים בסוג של קסם. המראה של המתכת הנוזלית והיכולת לעצב חומרים כה חזקים, נראו בעיניי הקדמונים כפלא.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס ריתוך