אתר קורסים / תואר במדעי החיים

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

תואר במדעי החיים

תואר ראשון במדעי החיים - בעוד סטודנטים רבים גודשים את החוגים המדעיים באוניברסיטאות השונות, מתוך מחשבה להפוך לחוקרים בתחום ספציפי או לבעלי תפקידים העוסקים במדע זה או אחר ביום מן הימים, קיימים לא מעט סטודנטים שמבקשים לשלב במהלך לימודיהם בין תחומי מדעים שונים ולהתפתח דווקא מתוך החיבור בין המדעים, ולא מתוך התעמקות במדע יחיד וספציפי.

תואר ראשון במדעי החיים הוא תואר שנבנה בשנים האחרונות מתוך התפיסה שלעתים השלם הוא יותר מסך חלקיו, ושהחיבור בין תחומי המדעים השונים יכול להוביל לתגליות חדשות ולפריצות דרך מדעיות מרתקות ובעלות משמעות.

מדעי החיים והטבע עוסקים בחקר העולם שסובב אותנו על כל ההיבטים שבו: על ההתפתחות הביולוגית, על ההיבטים הכימיים, על התנודות הפיזיקאליות, על ההשלכות הגיאוגרפיות והאקולוגיות שיש עליו ועל כל תחום מדעי שנוטל חלק במעגל החיים של כדור הארץ ומחוצה לו.
בוגרי תואר ראשון במדעי החיים והטבע שהשלימו את חובותיהם כנדרש זכאים לתואר B.Sc במדעי החיים, B.Sc במדעי הטבע או B.A במדעים, בהתאם לתוכנית הלימודים שבה השתתפו ולמוסד האקדמי שבו למדו.

תואר ראשון במדעי החיים והטבע: מסלולי לימוד
על מנת לזכות לתואר ראשון במדעי החיים והטבע יכולים הסטודנטים החפצים ללמוד תחום זה להצטרף לחוגי לימוד רבים ולשבת אל ספסל הלימודים במחלקות שונות ומגוונות. מוסדות אקדמיים רבים מציעים תואר ראשון במדעי החיים או תואר ראשון במדעי הטבע (בדרך כלל מדובר באותו התואר, פשוט בשם שונה).

במקביל, לימודי מדעי החיים והטבע יכולים להתקיים במסגרת חוגים ספציפיים או תארים המאחדים בין שני חוגים, כגון: תואר ראשון בכימיה וביולוגיה, תואר ראשון בגנטיקה, תואר ראשון בביולוגיה, תואר ראשון במתמטיקה, תואר ראשון בכימיה, תואר ראשון בפיזיקה, תואר ראשון בנוירוביולוגיה ותארים מדעיים נוספים.

חשוב לציין שקיימות תוכניות לימוד המשותפות למכללות ולאוניברסיטאות ומציעות שנת לימוד אחת במכללה והמשך לימודים באוניברסיטה המשתפת איתה פעולה. חשוב לבדוק תוכניות אלו ואת התואר המוענק בהם היטב על מנת לוודא את התאמתו למועמד ולתוכניות העתידיות שלו.
מעבר לתארים אלו, רבים המשלבים לימודי מדעים עם תחום נוסף ומכשירים את הקרקע המקצועית להוראת מדעים במסגרת לימודי תואר ראשון בחינוך ובמדעים, תואר ראשון בהוראת כימיה, תואר ראשון בהוראת ביולוגיה וכן הלאה.

תואר ראשון במדעי החיים : סילבוס
מרבית הקורסים הגודשים את מערכת השעות של הסטודנטים הלומדים תואר ראשון במדעי החיים הם קורסים מדעיים המלווים במעבדות תרגול. בין הקורסים ניתן למצוא: מודלים סטטיסטיים במדעים, פילוסופיה של המדע, פיזיקה, כימיה, מדעי כדור הארץ, פרקים באסטרונומיה, ביולוגיה, אלקטרוניקה וחשמל, אקולוגיה, תמורות וגלים, התקנים מוליכים ומוליכים למחצה, מטאורולוגיה, פיזיקה של החלקיקים, לייזר, תהליכים ביוכימיים, ביואינפורמטיקה, תאי עצב, אימונולוגיה, פיזיולוגיה של בעלי החיים, הנדסה ומדעים וקורסים רבים נוספים.

יש לומר שלא כל תוכניות הלימוד מציעות את כל הקורסים, ולכן אם ברצון המועמדים להתמחות בתחום ספציפי זה או אחר במדעים, עליהם לבדוק כל מסלול באופן ישיר ולברר את המידע הנחוץ להם על מנת לקבל החלטה.

תואר ראשון במדעי החיים : זמן לימודים
משך הלימודים הממוצע לקבלת תואר ראשון במדעי החיים עומד על 3 שנים, כמקובל ברוב מסלולי הלימוד לתואר ראשון. עם זאת, בהתחשב בתפיסה הכללית של התואר ובעומס שלעתים נוצר ממנו, פעמים רבות מבקשים הסטודנטים להרחיב את הלימודים לסמסטר נוסף או שניים ויש לתת על כך את הדעת.

תואר ראשון במדעי החיים : תנאי קבלה
על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון במדעי החיים יש להציג תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי ולעתים אף דרוש רק האחד מבין השניים. בכל מקרה, בשל ההבדל בין תוכניות הלימוד ובין התארים השונים קיימים תנאי קבלה אחרים לכל מסלול ולכל מוסד אקדמי.

תואר ראשון במדעי החיים : קריירה
בוגרי תואר ראשון במדעי החיים יכולים למצוא את מקומם בעשרות משרות שונות ולהתפתח מקצועית בעשרות תפקידים מגוונים, רובם בתחומי המחקר השונים. בין התעשיות ששמחות לקלוט בעלי תואר ראשון במדעי החיים והטבע: תעשיית התרופות, תעשיית המזון, תעשיות היי טק שונות, תועמלנות רפואית, מנהלי מעבדות, תעשיות ביו טק, תעשיות ביטחוניות, מכוני מחקר באקדמיה ועוד.

תואר ראשון במדעי החיים והטבע: המשך לימודים
עם תום לימודי תואר ראשון במדעי החיים והטבע יכולים בוגרי התואר להמשיך ללימודי תואר שני בתחום המדעים או בתחומים הנושקים לו. בין התארים המקובלים: תואר שני בכימיה, תואר שני בביולוגיה, תואר שני בפיזיקה, תואר שני בגנטיקה, תואר שני בנוירוביולוגיה, תואר שני בביוטכנולוגיה, תואר שני בביואינפורמטיקה, תואר שני בהנדסת חומרים, תואר שני בהוראת מדעים ותארים שניים נוספים.

במקביל, קיימים קורסים רבים המהווים הכשרה מקצועית במסגרת לימודי תעודה הפתוחים בפני אקדמאים מתחומי המדעים ומתחומים נוספים, ביניהם: קורס ניהול פרויקטים, קורס ניהול מחקר רפואי, קורסי טכנאים, קורסים באיכות הסביבה, קורס אבטחת איכות ועוד.

מדעי החיים אתר קורסים

 
קרא עוד על תואר במדעי החיים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי