אתר קורסים / קורסים מקצועיים / קורסים מקצועיים - ימים פתוחים

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

קורסים מקצועיים

קורסים מקצועיים היא מטרייה רחבה במיוחד, הכולל תחתיה התמחויות ומקצועות רבים. כל אמא יהודייה חולמת על בן רופא (ועדיף מנהל מחלקה) או עורך דין (ועדיף שופט), אלא ששוק העבודה בארץ השתנה עם השנים, ותחומי לימוד אקדמיים רבים אינם מבטיחים עבודה יציבה ופרנסה בענף. במקביל לכך, הולך וגובר במשק הצורך בעובדים מקצועיים. כמו כן ירידת קרנם (הבלתי-מוצדקת) של בתי הספר המלמדים קורסים מקצועיים גרמה למחסור משמעותי במשק בידיים עובדות ומיומנות בענפים שונים.
משרד הכלכלה הוא הגורם הממלכתי אשר מנסה לסייע באיזון הנדרש, וגורמי המחקר הממונים בו פרסמו טבלה זו אשר מנתחת את המקצועות השונים בהתאם לצרכי השוק, הביקוש לעובדים והשכר על פי מקצועות. הנתונים בה מצביעים במובהק על מגמות אשר ממילא מדובר בהן רבות. ניתן להיווכח כי מקצועות "יוקרתיים" רבים סובלים מהעדר ביקוש כמעט מוחלט, ביניהם ניתן למנות למשל ביולוגים, פקידי בנק, צלמים, תרפיסטים, קניינים, עיתונאים, גרפיקאים, בוגרי לימודי מדעי הרוח, מורים על-תיכוניים, ואפילו מנהלי משאבי אנוש, שבאופן אירוני ספק אם ימצאו עבודה אפילו לעצמם.

מול כל אלו, מי שניסה לאחרונה להזמין הביתה חשמלאי, נוכח בוודאי בקושי למצוא מקצוען פנוי ובמחיר הוגן. המידע של משרד התמ"ת מזהה מגמה זו, וגם הנתונים מאשרים זאת, ומדרגים את המקצוע בערך תעסוקתי גבוה. גם חשמלאי שכיר עם הכשרה בסיסית ימצא עבודה בקלות, ואפילו המשכורת הראשונה שיקבל תהיה גבוהה מממוצע השכר במשק. קל וחומר אם יהיה עוסק זעיר שיצליח בתחומו, או בעל קשרים נכונים שיאפשרו לו להתקבל לעבודה בחברת החשמל.
קורסים מתצועיים אתר קורסים 
באותו אופן, ניתן למצוא בטבלת נתונים זו מקצועות רבים אשר מציעים עתיד מקצועי מבוקש, המצריך רק הכשרה פשוטה, יעילה וזריזה, לעתים אף בסבסוד המדינה. בין מקצועות אלו ניתן לציין למשל בנאים וטפסנים, הנדסאים בהתמחויות שונות, זגגים, מודדים, מחסנאים, מכונאי רכב, מנהלי חשבונות, מנהלי עבודה בבניין ובחקלאות, מנופאים ומלגזנים, מסגרים, נגרים, טבחים, נהגי משאיות, סתתים, עובדים פרא-רפואיים, צבעים ושרברבים. כל מקצועות אלו נהנים כיום מביקוש גבוה, ובהתאמה גם ממשכורות מכובדות. לימודים אלו מתאימים גם למחפשי עבודה מבוגרים יותר, אשר סובלים כיום לא פעם מאפלייה תעסוקתית על רקע גיל.
 
מה כדאי
לשם השוואה, עיבוד שבבי (מפעיל ותוכניתן CNC) הוא מקצוע שניתן ללימוד בתוך חצי שנה בלבד במהלך קורס ערב או בימי שישי, בעלות נמוכה יחסית, ולעתים גם בסבסוד או מימון המדינה. את בוגר לימודים אלו ניתן להשוות למקבילו, בוגר אוניברסיטה שהשקיע שנים, מאמצים ניכרים והון רב להשגת תואר במדע המדינה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה או יחסים בינלאומיים. שני אלו ייצאו לשוק העבודה כאשר משכורתו של השני צפוייה להיות נמוכה בשליש מזו של הראשון, אשר נהנה גם מביקוש גבוה פי שלוש לשירותיו המקצועיים לעומת בוגר הפקולטה למדעי החברה.
 
למי זה מתאים
אם כן, למי שמחפש לעצמו עתיד מקצועי בטוח ורווחי במשק העבודה כיום, כדאי לשקול פנייה לאפיקי השכלה מקצועיים, ולבחור קורסים מקצועיים מתאימים אשר יאפשרו לו יסוד כלכלי יציב יותר, יכולת תעסוקה כעצמאי או כשכיר לבחירתו, וכל זאת באמצעות לימודי הכשרה מקצועית אשר נגישים בכל רחבי הארץ. את רובם המכריע ניתן ללמוד בנוחיות במקביל לעבודה סדירה, והם יאפשרו פתיחת דלתות חדשות שיבטיחו עתיד ורוד לחשבון הבנק של בוגריהם.
 
בעמודים הבאים באתר תוכלו למצוא שפע של מאות קורסים מקצועיים בקטגוריות השונות, אשר המשותף ביניהן הוא התכליתיות שבהם, והיותם כלי יעיל ליציאה בטוחה, מיידית ומוצלחת לשוק העבודה.
 
קרא עוד על קורסים מקצועיים - ימים פתוחים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

לפתוח עסק בתחום המומחיות שלך

בעמדה של "טכנאי" יכול להיות תוכניתן, רופא שיניים, עורך דין, גרפיקאי, מאמן אישי, וכל אדם אחר שיודע לעשות עבור לקוחות, את מה שהוא מיומן בו.

מה בשבילכם, קורסים חד מקצועיים או רב תחומיים?

אנו חיים באווירת האפשרויות הבלתי מוגבלות, בעידן שמעודד הגשמה עצמית ומימוש יכולות מולדות. אם נוסיף לכך את העובדה כי נכונו

בחירת מסלול לימודים – תהליך מעניין ומעשיר

לרוב אנחנו יוצאים ללמוד בכדי לרכוש מקצוע , לערוך הסבה מקצועית, אך ישנם כאלו שיוצאים ל לימודי העשרה כחלק מניצול הפנאי שלהם.

הנחיות לבחירת קורס מקצועי למקצוע בחיים

רבים מהאנשים איתם אנו נפגשים שואלים את אותן שאלות לפני בחירת קורס. בחירת קורס היא עניין מורכב ובמיוחד רגשית, אנו רואים כי

קורס שמתאים לי

בין אם אתם צעירים אחרי צבא או אולי מבוגרים יותר, אתרי הקורסים השונים מספקים לכם מידע רב, ובעיקר – חשוב, באשר לקורסים

לשכת התעסוקה - כל המידע על קורסים של משרד הכלכלה

באופן כללי האגף להכשרת כוח אדם של משרד התעסוקה עוסק בחמישה ענפים של קורסים: א. הסבה מקצועית לאקדמאים ב. הכשרת

טכנאי מחשבים: הקורס, העבודה, השכר

רגע לפני שאתם נרשמים לקורס טכנאים זה או אחר, כדאי שתכירו את טכנאי המחשבים. הוא לומד כחצי שנה, מרוויח משכורת מייד עם תום

איך לנצל בחוכמה את הפיקדון הצבאי

לצד הגדלה משמעותית של סכום המענק, החל להיצבר לזכות כל משרת פיקדון אישי בשיעור גדול משמעותית, אלא שבניגוד למענק הניתן

קורסים מקצועיים - המינוף הנכון לשוק התעסוקה*

המושג "קורסים מקצועיים" עלול קצת להטעות; הרי כל קורס הוא "מקצועי", ומכל מורה המלמד בו נדרש להיות

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסים מקצועיים - ימים פתוחים